ХРОНІКА ВИЗВОЛЕННЯ
НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ УКРАЇНИ
(1943 - 1944 р р.):
день за днем...



Грудень 1942  р.

Луганська область


    Півнівка - 18 грудня 1942  р.

    Зориківка - 19 грудня 1942  р.

    Осинівка - 19 грудня 1942  р.

    Олексіївка (Міловський район) - 21 грудня 1942  р.

    Красна Талівка - 23 грудня 1942  р.

    Микільське - 23 грудня 1942  р.


Січень 1943  р.

Луганська область


    Марківка - 16 січня 1943  р.

    Мілове - 16 січня 1943  р.

    Лантратове - 18 січня 1943  р.

    Новопсков - 18 січня 1943  р.

    Троїцьке - 18 січня 1943  р.

    Біловодськ - 20 січня 1943  р.

    Білокуракіне - 20 січня 1943  р.

    Слов'яносербськ - 20 січня 1943  р.
    (перше визволення), 27 січня 1943  р. (остаточне визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 17 лютого)

    Тепле - 20 січня 1943  р.

    Білолуцьк - 22 січня 1943  р.

    Євсуг - 22 січня 1943  р.

    Новоайдар - 22 січня 1943  р.

    Кондрашівська - 22 січня 1943  р.

    Станично-Луганське - 22 січня 1943  р.

    Штормове - 22 січня 1943  р.

    Старобільськ - 24 січня 1943  р.

    Лозно-Олександрівка - 25 січня 1943  р.

    Нова Астрахань - 25 січня 1943  р. (перше визволення), 31 січня 1943  р. (остаточне визволення)

    Розпасіївка - 25 січня 1943  р.

    Покровське - 26 січня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 2 лютого)

    Чумбур - 28 січня 1943  р.

    Бунчужний - 29 січня 1943  р.


Харківська область


  • Вільховатка - 16 січня 1943  р. (перше визволення)


Лютий 1943  р.

Дніпропетровська область


    Перещепине - 13 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Павлоград – 17 лютого 1943  р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 20 лютого 1943  р.)

    Петропавлівка – 17 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Магдалинівка – 18 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Синельникове – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)


Донецька область


    Баннівське (з 2003  р. – місто Святогірськ) – 1 лютого 1943  р.

    Райгородок – 2 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Брусино – 3 лютого 1943  р.

    Дробишеве – 3 лютого 1943  р.

    Зовна – 3 лютого 1943  р.

    Новоселівка – 3 лютого 1943  р.

    ім. Кірова (нині Кіровськ Краснолиманського району) – 3 лютого 1943  р.

    Красний Лиман – 3 лютого 1943  р.

    Сіверськ (до 1973  р. – Яма) – 3 лютого 1943  р. (друге визволення, Радінформбюро повідомило про це 5 лютого).
    Перше визволення відбулося 19 січня 1942  р.

    Форпостна – 3 лютого 1943  р.

    Ямпіль – 3 лютого 1943  р.

    Ярова – 3 лютого 1943  р.

    Черкаське – 4 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 10 березня 1942  р.

    Шабельківка – 4 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Дружківка – 5 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Красноторка – 5 лютого 1943  р.

    Прелесне – 5 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 28 січня 1942  р.

    Біленьке – 6 лютого 1943  р.

    Краматорськ – 6 лютого 1943  р. – (перше визволення)

    Черевківка – 7 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Красноармійськ – 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Шевченко (селище міського типу) – 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Андріївка (Слов’янський район) – 13 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Слов’янськ – 17 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Слов’янськ-Вітка – 17 лютого 1943  р. (перше визволення)


Луганська область


    Нижній Нагольчик – 21 лютого 1943  р.

    Кривошиївка – 1 лютого 1943  р.

    Куземівка – 1 лютого 1943  р.

    Новодружеськ – 1 лютого 1943  р.

    Пролетарськ – 1 лютого 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого)

    Сватове – 1 лютого 1943  р.

    Сєвєродонецьк – 1 лютого 1943  р.

    Привілля (Лисичанський район) – 1 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Привільнянське – 1 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Нижня Дуванка – 2 лютого 1943  р.

    Сиротине – 2 лютого 1943  р.

    Кремінне – 3 лютого 1943  р.

    Рубіжне – 3 лютого 1943  р.

    Борівське – 4 лютого 1943  р.

    Малорязанцеве – 4 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1941  р.

    Сімейкине – 4 лютого 1943  р.

    Вовчоярівка – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941  р.

    Вовчоярська – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941  р.

    Георгіївка – 6 лютого 1943  р.

    Лисичанськ - 6 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Миколаївка – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 18 грудня 1941  р.

    Мирна Долина – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 21 листопада 1941  р.

    Фугарівка – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941  р.

    Гірське – 7 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 24 листопада 1941  р.

    Лоскутівка – 7 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 14 грудня 1941  р.

    Тошківка – 7 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Тошківське – 7 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Успенка – 7 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Алчевськ (з 1932  р. до 1961  р. – Ворошиловськ, з 1961  р. до 1991  р. – Комунарськ) – 12 лютого 1943  р.

    Новосвітлівка – 12 лютого 1943  р.

    Пролетарське – 13 лютого 1943  р.

    Чорнухине – 13 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Ізварине 14 лютого 1943  р.

    Красна Могила – 14 лютого 1943  р.

    Луганськ (до 1958  р. і з 1970  р. по 1990  р. – Ворошиловград) – 14 лютого 1943  р.

    Новоолександрівка – 14 лютого 1943  р.

    Талове – 14 лютого 1943  р.

    Урало-Кавказ – 14 лютого 1943  р.

    Бразоль – 15 лютого 1943  р.

    Верхньодуванна – 15 лютого 1943  р.

    Ізотове – 15 лютого 1943  р.

    Козляче – 15 лютого 1943  р.

    Коноплянівка – 15 лютого 1943  р.

    Лугутине – 15 лютого 1943  р.

    Сімейкине – 15 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 лютого 1943  р.

    Успенка – 15 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943  р.

    Благовіщенка – 16 лютого 1943  р.

    Володарськ – 16 лютого 1943  р.

    Голубівка – 16 лютого 1943  р.

    Дар’ївка – 16 лютого 1943  р.

    Дзержинський – 16 лютого 1943  р.

    Довжанська – 16 лютого 1943  р.

    Довжанська-Нова – 16 лютого 1943  р.

    Земляне – 16 лютого 1943  р.

    Металіст – 16 лютого 1943  р.

    Ленінське – 16 лютого 1943  р.

    Новодар’ївка – 16 лютого 1943  р.

    Роданкове – 16 лютого 1943  р.

    Сабівка – 16 лютого 1943  р.

    Тепличне – 16 лютого 1943  р.

    Кам’яно-Міллерово (нині Кам’яне) – 17 лютого 1943  р.

    Нагольно-Тарасівка – 17 лютого 1943  р.

    Ровеньки – 17 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 січня 1943  р.

    Свердловськ – 17 лютого 1943  р.

    Красний Колос – 18 лютого 1943  р.

    Крейдяне – 19 лютого 1943  р.

    Новобулахівка – 19 лютого 1943  р.

    Чорнухине – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Шотове – 19 лютого 1943  р.

    Антрацит (до 1962  р. – Боково-Антрацит) – 21 лютого 1943  р.

    Верхній Нагольчик – 21 лютого 1943  р.


Полтавська область


    Гадяч - 24 лютого 1943  р. (перше визволення)


Сумська область


    Боромля – 17 лютого 1943  р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 23 лютого 1943  р.)

    Корчаківка – 18 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Спицин – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Гребениківка – 20 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Кириківка – 20 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Апраксине - 21 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Бакирівка – 21 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Смородине (Тростянець) – 21 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Велика Писарівка – 22 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Тростянець – 22 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Рябушки – 22 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Верхня Сироватка – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Краснопілля – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Нижня Сироватка – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Низи – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Охтирка – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Скрягівка – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Суми – 23 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Грунь – 25 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Лебедин – 26 лютого 1943  р. (перше визволення. Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 23 лютого 1943  р.
    – на три дні раніше, ніж це сталося насправді)


Харківська область


    Борова – 1 лютого 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 лютого)

    Переддонбасівська – 1 лютого 1943  р.

    Піски-Радьківські – 1 лютого 1943  р.

    Барвінкове – 2 лютого 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 лютого) – друге визволення.
    Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р. (Радінформбюро повідомило про це 29 січня)

    Берестове – 2 лютого 1943  р.

    Букине – 2 лютого 1943  р.

    Гаврилівка – 2 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.

    Григорівка – 2 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 грудня 1941  р.

    Гряниківка – 2 лютого 1943  р.

    Дворічна – 2 лютого 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 лютого)

    Кислівка – 2 лютого 1943  р.

    Куп’янськ – 2 лютого 1943  р.

    Мовчанове – 2 лютого 1943  р.

    Петрівське – 2 лютого 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 лютого) – друге визволення.
    Перше визволення відбулося 21 січня 1942  р.

    Тополі – 2 лютого 1943  р.

    Язикове – 2 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.

    Яхничів – 2 лютого 1943  р.

    Баришівка – 3 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.

    Великий Бурлук – 3 лютого 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 лютого)

    Діброва – 3 лютого 1943  р.

    Краснопавлівка – 3 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р.

    Курилівка – 3 лютого 1943  р.

    Моначинівка – 3 лютого 1943  р.

    Пригоже – 3 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р.

    Прилютове – 3 лютого 1943  р.

    Прокопівка – 3 лютого 1943  р.

    Шипувате – 3 лютого 1943  р.

    Булацелівка – 4 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р.

    Вільховатка - 4 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 січня 1943  р.

    Гракове – 4 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 листопада 1941  р.,
    друге визволення – 5 грудня 1941  р.

    Шевченкове – 4 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 грудня 1941  р.

    Балаклія – 5 лютого 1943  р.

    Ізюм – 5 лютого 1943  р.

    Коробочкине – 5 лютого 1943  р.

    Лагері – 5 лютого 1943  р.

    Сезона – 5 лютого 1943  р.

    Янківський – 5 лютого 1943  р.

    Аксютівка – 6 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Близнюки – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р.

    Олексіївське – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р.

    Рудаєве – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р.

    Тройчате – 6 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р.

    Безпалівка - 8 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942  р.

    Таранівка – 8 лютого 1943  р. (друге визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 13 лютого 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 17 травня 1942  р.

    Цупівка – 8 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Чугуїв – 8 лютого 1943  р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 10 лютого 1943  р.)

    Щурине – 8 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 17 травня 1942  р.

    Гнилиця – 9 лютого 1943  р.

    Гути – 9 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Занки – 9 лютого 1943  р.

    Приколотне – 9 лютого 1943  р.

    Прудянка – 9 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Рогань – 9 лютого 1943  р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 13 лютого 1943  р.)

    Введенка - 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Вовчанськ – 10 лютого 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1941  р.

    Гавриші – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Гарбузівка – 10 лютого 1943  р.

    Зелений Колодязь – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Малинівка – 10 лютого 1943  р.

    Мохнач – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Новопокровка – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Новоселівка – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Одноробівка – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Панютине – 10 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р.

    Печеніги – 10 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Савинці – 10 лютого 1943  р. (остаточне визволення. Цікаво, що Радінформбюро повідомило про це ще 7 лютого 1943  р.
    – на три дні раніше, ніж це сталося насправді).
    Перше визволення відбулося 10 січня 1942  р.

    Старий Салтів – 10 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 12 березня 1942  р.

    Есхар – 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Замостя - 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Зміїв – 11 лютого 1943  р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 17 лютого)

    Лозова – 11 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р.
    (Радінформбюро повідомило про це лише 29 січня)

    Рогозянка – 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Чепеліно – 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Чорноглазівка – 11 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Безруківка – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Зідьки – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Козача Лопань – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Кочеток – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Основа – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Слатине – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Сніги – 12 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Дергачі – 13 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Залютине – 13 лютого 1943  р.

    Липці – 13 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Нова Баварія – 13 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Вільшана – 14 лютого 1943  р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 19 лютого)

    Лосеве – 14 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Майський – 14 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Польова – 14 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Мала Данилівка – 15 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Безлюдівка – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Березівське – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Васищеве – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Жихар – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Коротич – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Куряж (нині Куряжанка) – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Рай-Оленівка – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Ріпки – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Харків – 16 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Гути – 17 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Герсеванове – 17 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р.

    Кегичівка – 17 лютого 1943  р. (друге визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 20 лютого 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 14 травня 1942  р.

    Орелька – 17 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.

    Пісочин – 17 лютого 1943  р. (перше визволення). Радінформбюро повідомило про це лише 19 лютого 1943  р.

    Рижів – 17 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Тройчате – 17 лютого 1943  р. (третє визволення) Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р., друге – 6 лютого 1943  р.

    Бабаї – 18 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Богодухів – 18 лютого 1943  р. (перше визволення. Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 17 лютого 1943  р.,
    тобто за день до того, як це сталося насправді)

    Високий – 18 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Жовтнева – 18 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Солоницівка – 18 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Андріївка – 19 лютого 1943  р. (третє визволення). Перше визволення відбулося 22 січня 1942  р., друге – 14 травня 1942  р.

    Люботин – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Мерефа – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Пересічне – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Покотилівка – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Буди - 20 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Красноград – 20 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Шпаківка – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Яротівка – 19 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Краснокутськ – 20 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Кузьминівка – 20 лютого 1943  р. (третє визволення). Перше визволення відбулося 22 січня 1942  р., друге – 15 травня 1942  р.

    Сахновщина – 20 лютого 1943  р. (третє визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р., друге – 15 травня 1942  р.

    Старий Мерчик – 20 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Водяне – 22 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Хорошеве – 22 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Південне – 24 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Підгородне – 24 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Водолага - 25 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Джгун – 25 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Нова Водолага – 25 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Шарівка – 25 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Лозовеньки – 26 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Старовірівка - 26 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 15 травня 1942  р.

    Валки - 28 лютого 1943  р. (перше визволення)

    Власівка – 28 лютого 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 17 травня 1942  р.


Березень 1943  р.

Сумська область


    Свеса – 4 березня 1943  р. (перше визволення)

    Миропілля – 7 березня 1943  р.

    Марченки – 21 березня 1943  р.


Харківська область


    Коломак – 3 березня 1943  р. (перше визволення)

    Лозова – 9 березня 1943  р. (третє визволення) Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р., друге - 11 лютого 1943  р.

    Ков’яги – 10 березня 1943  р. (перше визволення)

    Костянтинівка – 10 березня 1943  р. (перше визволення)

    Страсне – 10 березня 1943  р. (друге визволення) Перше визволення відбулося 28 січня 1942  р.

    Карачівка – 14 березня 1943  р. (перше визволення)

    Липці – 16 березня 1943  р. (друге визволення) Перше визволення відбулося 13 лютого 1943  р.

    Великі Проходи – 16 березня 1943  р.

    Чугуїв – 16 березня 1943  р. (друге визволення) Перше визволення відбулося 8 лютого 1943  р.

    Маслова Пристань – 20 березня 1943  р.

    Солдатське – 24 березня 1943  р.

    Лаптєва (нині не існує) – 24 березня 1943  р.

    Червона Гусарівка – 27 березня 1943  р.


Квітень 1943  р.

Тернопільська область


    9 квітня 1943  р. - районний центр, селище Шумське було зайняте партизанським з'єднанням Одухи.


Сумська область


    Велика Чернеччина - 13 квітня 1943  р.


Житомирська область


    14 квітня 1943  р. - залізнична станція Кремне була зайнята партизанським з'єднанням Маликова.


Харківська область


    Михайлівка - 16 квітня 1943  р.


Травень 1943  р.

Луганська область


    Привілля - 5 травня 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 1 лютого 1943  р.

    Привілля - 11 травня 1943  р. (третє визволення)

    1 Травня (шахтарське поселення в районі с. Привілля Луганської області. Нині не існує) - 21 травня 1943  р.


Рівенська область


    13 травня 1943  р. - селище міського типу, районний центр, залізнична станція Рокитне було зайняте партизанським загоном Шитова.


Червень 1943  р.

Рівенська область


    22 червня 1943  р. селище, районний центр, залізнична станція Володимирець був зайнятий партизанським з'єднанням Федорова.


Чернігівська область


    2 червня 1943  р. - селище, районний центр Тупичів було зайняте партизанським з'єднанням Таранущенка.

    15 червня 1943  р. - залізнична станція Малейки була зайнята партизанським з'єднанням Таранущенка.

    19 червня 1943  р. - залізнична станція Низківка була зайнята партизанським з'єднанням Попудренка.


Липень 1943  р.

Донецька область


    Гола Долина (з 1970  р. - с. Долина) - 17-27 липня 1943  р.


Вінницька область


    5 липня 1943  р. - залізнична станція Зятьківці була зайнята партизанським загоном Кондратюка.


Тернопільська область


    7 липня 1943  р. - місто, районний центр, залізнична станція Скалат був зайнятий партизанським з'єднанням Ковпака.


Луганська область


    Картушине - 17 липня 1943  р.


Серпень 1943  р.

Вінницька область


    30 серпня 1943  р. - залізнична станція Криштопівка була зайнята партизанським загоном Кондратюка.


Волинська область


    3 серпня 1943  р. - селище, районний центр Шацьк був зайнятий партизанським з'єднанням Федорова.


Донецька область


    Сіль - 4 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 лютого 1942  р.

    Андріївка (Слов'янський район) - 7 серпня 1943  р.

    Амвросіївка - 23 серпня 1943  р.

    Кутейникове - 28 серпня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 серпня 1943  р.)


Полтавська область


    7 серпня 1943  р. - селище, районний центр Згурівка (з 1954  р. - у складі Київської області)
    був зайнятий партизанським загоном Кривця.

    Котельва - 12 серпня 1943  р. (перше визволення)

    Артемівка - 4 вересня 1943  р.

    Зіньків - 25 серпня 1943  р. (перше визволення)


Сумська область


    Біловоди - 8 серпня 1943  р.

    Велика Писарівка - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р.

    Вольфине - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Корчаківка - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Краснопілля - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943  р.

    Боромля - 9 серпня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943  р.)

    Золотницька - 9 серпня 1943  р.

    Смородине (Тростянець) - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 лютого 1943  р.

    Спицин - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 19 лютого 1943  р.

    Тростянець - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р.

    Апраксине - 10 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 лютого 1943  р.

    Гребениківка - 10 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 18 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 20 лютого 1943  р.

    Охтирка - 11 серпня 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943  р.

    Бакирівка - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 лютого 1943  р.

    Кириківка - 13 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Варто зазначити, що Радінформбюро повідомило
    про це ще 10 серпня 1943  р., тобто на 3 дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943  р.

    Грунь - 25 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 лютого 1943  р.

    Охтирка - 25 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943  р., друге - 11 серпня 1943  р.

    Клевань - 29 серпня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 серпня 1943  р.)

    Глухів - 30 серпня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 31 серпня 1943  р.)

    Заруцький - 30 серпня 1943  р.

    Пиротчине - 30 серпня 1943  р.

    Слоут - 30 серпня 1943  р.

    Холмівка - 31 серпня 1943  р.

    Червоне - 31 серпня 1943  р.


Харківська область


    Одноробівка - 5 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 6 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Сніги - 6 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Богодухів - 7 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 8 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Безруківка - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Гути (залізнична станція) - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення.
    Радінформбюро повідомило про це лише 10 серпня 1943  р.). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.

    Золочів - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 6 серпня 1943  р.,
    тобто на 2 дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943  р.

    Козача Лопань - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 6 серпня 1943  р.,
    тобто на 2 дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Слатине - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Цупівка - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 8 лютого 1943  р.

    Чорноглазівка - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 11 лютого 1943  р.

    Чугуїв - 8 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 8 лютого 1943  р., друге - 16 березня 1943  р.

    Гавриші - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Гути (селище міського типу) - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 лютого 1943  р.

    Прудянка - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 лютого 1943  р.

    Старий Салтів - 9 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 12 березня 1942  р., друге - 10 лютого 1943  р.

    Печеніги - 10 серпня 1943  р. Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Рогозянка - 10 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943  р.

    Чепеліно - 11 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943  р.

    Ков'яги - 11 серпня 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 10 березня 1943  р.

    Краснокутськ - 11 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943  р.

    Липці - 11 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 10 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 13 лютого 1943  р., друге - 16 березня 1943  р.

    Водяна - 12 серпня 1943  р. (друге визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 11 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р.

    Есхар - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943  р.

    Кочеток - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Мохнач - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Новопокровка - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Рогань - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 9 лютого 1943  р.

    Яротівка - 12 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943  р.

    Введенка - 13 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Мала Данилівка - 13 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 лютого 1943  р.

    Новоселівка - 14 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943  р.

    Безлюдівка - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Вільшана - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943  р.

    Куряж - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Лосеве - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 13 серпня 1943  р.,
    тобто на 10 днів раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943  р.

    Підгородне - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 24 лютого 1943  р.

    Солоницівка - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Старий Мерчик - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943  р.

    Харків - 23 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Лозовеньки - 24 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 26 лютого 1943  р.

    Основа - 24 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Таранівка - 26 серпня 1943  р. Перше визволення відбулося 17 травня 1942  р., друге - 8 лютого 1943  р.

    Бабаї - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Високий - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Жихар (залізнична станція) - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р.

    Жихар (селище міського типу) - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Жовтнева - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Коротичі - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Рай-Оленівка - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943  р.

    Удянська - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р.

    Хорошеве - 28 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р.

    Березівка - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 березня 1943  р.

    Буди - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943  р.

    Залютине - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943  р.

    Карачівка - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 березня 1943  р.

    Люботин - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943  р.

    Майський - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943  р.

    Нова Баварія - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943  р.

    Пісочин - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.

    Покотилівка - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943 р

    Рижів - 29 серпня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.


Вересень 1943  р.

Дніпропетровська область


    Брагинівка - 10 вересня 1943  р.

    Демурине - 10 вересня 1943  р.

    Межова - 10 вересня 1943  р.

    Петропавлівка - 10 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.

    Просяна - 10 вересня 1943  р.

    Славгород (залізнична станція) - 10 вересня 1943  р.

    Слов'янка - 10 вересня 1943  р.

    Фурсове - 10 вересня 1943  р.

    Чаплине - 10 вересня 1943  р.

    Покровське - 15 вересня 1943  р.

    Жемчужне - 16 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 вересня 1943  р.)

    Мечетна - 17 вересня 1943  р.

    Васильківка - 17 вересня 1943  р.

    Павлоград - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.

    Кільмансталь (з 1946  р. - Письменне) - 19 вересня 1943  р.

    Краснощокове - 19 вересня 1943  р.

    Крутоярка - 19 вересня 1943  р.

    Неродівка - 19 вересня 1943  р.

    Роздори - 19 вересня 1943  р.

    Славгород - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Терса - 19 вересня 1943  р.

    Кильчень - 20 вересня 1943  р.

    Хорошеве - 20 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 вересня 1943  р.)

    Бузівка - 21 вересня 1943  р.

    Домаха - 21 вересня 1943  р.

    Зайцеве - 21 вересня 1943  р.

    Івківка - 21 вересня 1943  р.

    Перещепине - 21 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943  р.

    Синельникове - 21 вересня 1943  р.

    Вільне - 22 вересня 1943  р.

    Губиниха - 22 вересня 1943  р.

    Котовка - 22 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943  р.)

    Кулебівка (залізнична станція) - 22 вересня 1943  р.

    Новомосковськ - 22 вересня 1943  р.

    Кулебівка (селище міського типу) - 23 вересня 1943  р.

    Магдалинівка - 23 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943  р.

    Орлівщина - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 вересня 1943  р.)

    Іларіонове - 24 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 вересня 1943  р.)

    Царичанка - 24 вересня 1943  р.

    Курилівка - 25 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 вересня 1943  р.)

    Петриківка - 25 вересня 1943  р.

    Ігрень (нині в межах м. Дніпропетровськ) - 27 вересня 1943  р.

    Амур - 27 вересня 1943  р.

    Кіровське - 27 вересня 1943  р.

    Нижньодніпровськ - 27 вересня 1943  р.

    Підгородне - 27 вересня 1943  р.

    Одинківка - 27 вересня 1943  р.

    Фрунзенський - 27 вересня 1943  р.

    Червоноармійське - 27 вересня 1943  р.


Донецька область


    Андріївка (Сніжнянський район) - 1 вересня 1943  р.

    Воскресенська - 1 вересня 1943  р.

    Мочалине - 1 вересня 1943  р.

    Оріхівське - 1 вересня 1943  р.

    Ремівка (нині Гуляйпільський район, Запорізька область) - 1 вересня 1943  р.

    Скосирська - 1 вересня 1943  р.

    Сніжне - 1 вересня 1943  р.

    Троїцько-Харцизьк - 1 вересня 1943  р.

    Катик (з 1951  р. - Шахтарськ) - 2 вересня 1943  р.

    Олексієво-Орлівка (з 1953  р. - в межах міста Шахтарськ) - 2 вересня 1943  р. Пелагіївка - 2 вересня 1943  р.

    Постникове - 2 вересня 1943  р.

    Рідкодуб - 2 вересня 1943  р.

    Чистякове (з 1964  р. - Торез) - 2 вересня 1943  р.

    Безчинська - 3 вересня 1943  р.

    Будьоннівка - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 2 вересня 1943  р.)

    Вирівка - 3 вересня 1943  р.

    Дебальцеве - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943  р.)

    Деконська - 3 вересня 1943  р.

    Доломіт - 3 вересня 1943  р.

    Дронове - 3 вересня 1943  р.

    Єнакієве - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943  р.)

    Зугрес - 3 вересня 1943  р.

    Карла Лібкнехта (з 1991  р. - Соледар) - 3 вересня 1943  р.

    Карла Маркса - 3 вересня 1943  р.

    Красний Октябрь (селище міського типу) - 3 вересня 1943  р.

    Луганське - 3 вересня 1943  р.

    Новий Донбас - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 2 вересня 1943  р.)

    Оленівка (Єнакієвський район) - 3 вересня 1943  р.

    Ольхівчик (з 1953  р. - в межах міста Шахтарськ) - 3 вересня 1943  р.

    Ольховатка - 3 вересня 1943  р.

    Первомайське - 3 вересня 1943  р.

    Сердите (селище міського типу) - 3 вересня 1943  р.

    Сердита (залізнична станція) - 3 вересня 1943  р.

    Сєвєрне - 3 вересня 1943  р.

    Соф'є-Кондратівка - 3 вересня 1943  р.

    Хацапетівка (з 1958  р. - м. Вугегірськ) - 3 вересня 1943  р.

    Яма (з 1973  р. - Сіверськ) - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 19 січня 1942  р., друге - 3 лютого 1943  р.

    Артемівськ І (залізнична станція) - 4 вересня 1943  р.

    Байрак - 4 вересня 1943  р.

    Будьоннівське - 4 вересня 1943  р.

    Виїмка - 4 вересня 1943  р.

    Зуївка - 4 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943  р.)

    Іловайськ - 4 вересня 1943  р.

    Корсунь - 4 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943  р.)

    Наталівка - 4 вересня 1943  р.

    Нижня Кринка (селище міського типу) - 4 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943  р.)

    Нижня Кринка (залізнична станція) - 4 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943  р.)

    Німчине - 4 вересня 1943  р.

    Сороче - 4 вересня 1943  р.

    Ступки - 4 вересня 1943  р.

    Щебенка - 4 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943  р.)

    Артемівськ - 5 вересня 1943  р.

    Артемівськ ІІ (залізнична станція) - 5 вересня 1943  р.

    Гольмівський - 5 вересня 1943  р.

    Горлівка - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943  р.)

    Дзержинськ - 5 вересня 1943  р.

    Диліївка - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943  р.)

    Зайцеве (селище міського типу) - 5 вересня 1943  р.

    Залізна Балка - 5 вересня 1943  р.

    Кірове (Дзержинський район) - 5 вересня 1943  р.

    Комсомольське - 5 вересня 1943  р.

    Кривий Торець - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943  р.)

    Кринична - 5 вересня 1943  р.

    Кудрявка - 5 вересня 1943  р.

    Курдюмівка - 5 вересня 1943  р.

    Магдалинівка - 5 вересня 1943  р.

    Малоіллінівка - 5 вересня 1943  р.

    Микитівка - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943  р.)

    Нью-Йорк (з 1951  р. - смт Новгородське) - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943  р.)

    Пантелеймонівка - 5 вересня 1943  р.

    Петруньки - 5 вересня 1943  р.

    Плещіївка - 5 вересня 1943  р.

    Путепровід - 5 вересня 1943  р.

    Роти - 5 вересня 1943  р.

    Скотовата - 5 вересня 1943  р.

    Трудова - 5 вересня 1943  р.

    Ханженкове - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943  р.)

    Харцизьк - 5 вересня 1943  р.

    Часів Яр - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943  р.)

    Шевченко (залізнична станція) - 5 вересня 1943  р.

    Алебастрова - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 5 вересня 1943  р.)

    Ашуркове - 6 вересня 1943  р.

    Біленьке - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943  р.

    Віролюбівка - 6 вересня 1943  р.

    Войкове - 6 вересня 1943  р.

    Дружківка - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 5 лютого 1943  р.

    Кальміус - 6 вересня 1943  р.

    Костянтинівка (районний центр) - 6 вересня 1943  р.

    Краматорськ - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943  р.

    Макіївка - 6 вересня 1943  р.

    Олексієво-Дружківка - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1942  р.

    Райгородок - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 лютого 1943  р.

    Райське - 6 вересня 1943  р.

    Розсипна - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943  р.)

    Слов'янськ - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.

    Слов'янськ-Вітка (залізнична станція) - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення).
    Перше визволення відбулося 17 лютого 1943  р.

    Фенольна - 6 вересня 1943  р.

    Черевківка - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943  р.

    Шидлівка - 6 вересня 1943  р.

    Шпичкине - 6 вересня 1943  р.

    Щербинівка - 6 вересня 1943  р.

    Ясинівка - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 8 вересня 1943  р.)

    Грузько-Зорянське - 7 вересня 1943  р.

    Красноторка - 7 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 5 лютого 1943  р.

    Рясне - 7 вересня 1943  р.

    Селидівка - 7 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 8 вересня 1943  р.)

    Холодна Балка - 7 вересня 1943  р.

    Цукуриха - 7 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 вересня 1943  р.)

    Ясногірка - 7 вересня 1943  р.

    Авдіївка - 8 вересня 1943  р.

    Авдотьїне - 8 вересня 1943  р.

    Билбасівка - 8 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 лютого 1942  р.

    Гласна - 8 вересня 1943  р.

    Гродівка - 8 вересня 1943  р.

    Добропілля - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Доля - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Караванна - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Красноармійськ - 8 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943  р.

    Курахівка - 8 вересня 1943  р.

    Ларине - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Мандрикине - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Менчугове - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Мерцалове - 8 вересня 1943  р.

    Моспине - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 5 вересня 1943  р.)

    Мушкетове - 8 вересня 1943  р.

    Новоекономічне - 8 вересня 1943  р.

    Очеретине - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943  р.)

    Рутченкове - 8 вересня 1943  р.

    Сартана - 8 вересня 1943  р.

    Сталіно (з 1961  р. - Донецьк) - 8 вересня 1943  р.

    Удачна - 8 вересня 1943  р.

    Черкаське - 8 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 березня 1942  р., друге - 4 лютого 1943  р.

    Чумакове - 8 вересня 1943  р.

    Чунишине - 8 вересня 1943  р.

    Шабельківка - 8 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 лютого 1943  р.

    Шевченко (селище міського типу) - 8 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943  р.

    Щиглівка - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943  р.)

    Ясинувата - 8 вересня 1943  р.

    Андріївка (Волноваський район) - 9 вересня 1943  р.

    Бантишеве - 9 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 січня 1942  р.

    Великоанадоль - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 вересня 1943  р.)

    Володимирівка - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 вересня 1943  р.)

    Желанне - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 вересня 1943  р.)

    Карань - 9 вересня 1943  р.

    Мар'їнка - 9 вересня 1943  р.

    Олександринка - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943  р.)

    Олександрівка (Мар'їнський район) - 9 вересня 1943  р.

    Оленівка (Волноваський район) - 9 вересня 1943  р.

    Прелесне - 9 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 січня 1942  р., друге - 5 лютого 1943  р.

    Приморське - 9 вересня 1943  р.

    Старобешеве - 9 вересня 1943  р.

    Старомихайлівка - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943  р.)

    Тельманове - 9 вересня 1943  р.

    Асланове - 10 вересня 1943  р.

    Благодатне (Волноваський район) - 10 вересня 1943  р.

    Велі-Тарама - 10 вересня 1943  р.

    Волноваха - 10 вересня 1943  р.

    Кальчик - 10 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 вересня 1943  р.)

    Кичиксу - 10 вересня 1943  р.

    Красногорівка - 10 вересня 1943  р.

    Маріуполь - 10 вересня 1943  р.

    Новотроїцьке - 10 вересня 1943  р.

    Оленівські Кар'єри (з 1954  р. - Докучаєвськ) - 10 вересня 1943  р.

    Ольгинка - 10 вересня 1943  р.

    Роя - 10 вересня 1943  р.

    Тавла - 10 вересня 1943  р.

    Хлібодарівка - 11 вересня 1943  р.

    Великий Янісоль (з 1946  р. - Велика Новосілка) - 12 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 13 вересня 1943  р.)

    Олександрівка - 12 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р., друге - 22 лютого 1943  р.

    Старий Керменчик (з 1946  р. - Старомлинівка) - 12 вересня 1943  р.

    Володарське - 14 вересня 1943  р.

    Старий Крим - 14 вересня 1943  р.

    Магнуш - 15 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 14 вересня 1943  р.)


Запорізька область


    Оріхів - 14 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943  р.)

    Оріхівська - 14 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943  р.)

    Розівка - 14 вересня 1943  р.

    Мала Токмачка - 15 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943  р.)

    Царекостянтинівка - 15 вересня 1943  р.

    Андріївка - 16 вересня 1943  р.

    Гуляйполе - 16 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 15 вересня 1943  р.)

    Гусарка - 16 вересня 1943  р.

    Новокарлівка - 16 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943  р.)

    Бердянськ - 17 вересня 1943  р.

    Верхній Токмак - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Магедове - 17 вересня 1943  р.

    Нельгівка - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Ногайськ (з 1964  р. - Приморське, згодом Приморськ) - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Пологи - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Трояни - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Чернігівка - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Гайчур (з 1946  р. - Тернувате) - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 17 вересня 1943  р.)

    Низяни (нині у складі с. Чернігівка) - 18 вересня 1943  р.

    Новомиколаївка - 18 вересня 1943  р.

    Шевченкове Друге - 18 вересня 1943  р.

    Кирпотине - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 22 вересня 1943  р.)

    Комишуваха - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Нововасилівка (Приазовський район) - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Обща - 19 вересня 1943  р.

    Стульневе - 19 вересня 1943  р.

    Фисаки - 19 вересня 1943  р.

    Челюскін - 19 вересня 1943  р.

    Великий Токмак (з 1962  р. - Токмак) - 20 вересня 1943  р.

    Молочанськ - 20 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 вересня 1943  р.)

    Приазовське - 20 вересня 1943  р.

    Новогупалівка - 21 вересня 1943  р.

    Кирилівка - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)


Київська область


    Вища Дубечня - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 24 вересня 1943  р.)

    Боденьки - 19 вересня 1943  р.

    Яготин - 20 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 вересня 1943  р.)

    Березань - 21 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 22 вересня 1943  р.)

    Заворичі - 21 вересня 1943  р.

    Лісняки - 21 вересня 1943  р.

    Переяславська (залізнична станція) - 21 вересня 1943  р.

    Теремці - 21 вересня 1943  р.

    Переяслав (з жовтня 1943  р. - Переяслав-Хмельницький) - 22 вересня 1943  р.

    Пірнове - 22 вересня 1943  р.

    Сваром'я - 22 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943  р.)

    Баришівка - 23 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 вересня 1941  р.

    Бобрик - 23 вересня 1943  р.

    Бориспіль - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 вересня 1943  р.)

    Вишеньки - 23 вересня 1943  р.

    Димерка - 23 вересня 1943  р.

    Кальне (село на лівому березі Дніпра, затоплене наприкінці 1950-х р р.) - 23 вересня 1943  р.

    Чубинський - 23 вересня 1943  р.

    Бровари - 25 вересня 1943  р.

    Пухівка - 27 вересня 1943  р.

    Бортничі - 28 вересня 1943  р.

    Прип'ять (залізнична станція) - 28 вересня 1943  р. (перше визволення)

    Чорнобиль - 28 вересня 1943  р. (перше визволення)

    Дарниця (залізнична станція, нині у межах м. Київ) - 29 вересня 1943  р.


Луганська область


    Біле - 1 вересня 1943  р.

    Зимогір'я - 1 вересня 1943  р.

    Іванівка (селище міського типу, районний центр) - 1 вересня 1943  р.

    Красний Луч - 1 вересня 1943  р.

    Новопавлівка - 1 вересня 1943  р.

    Осавулівка - 1 вересня 1943  р.

    Софіївський (селище міського типу) - 1 вересня 1943  р.

    Сутоган - 1 вересня 1943  р.

    Хрипкове - 1 вересня 1943  р.

    Хрустальне - 1 вересня 1943  р.

    Черкаське - 1 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 вересня 1943  р.).

    Штерівка - 1 вересня 1943  р.

    Алчевськ (залізнична станція, розміщена на території міста Комунарська) - 2 вересня 1943  р.

    Артемівськ - 2 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 вересня 1943  р.).

    Бугаївка - 2 вересня 1943  р.

    Вовчоярівка - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941  р.

    друге - 6 лютого 1943  р.

    Вовчоярська - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941  р.

    друге - 6 лютого 1943  р.

    Іллірія - 2 вересня 1943  р.

    Комунарськ - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943  р.

    Красний Кут - 2 вересня 1943  р.

    Краснопілля - 2 вересня 1943  р.

    Лисичанськ - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943  р.

    Малорязанцеве - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1941  р., друге - 4 лютого 1943  р.

    Миколаївка (селище міського типу) - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення).
    Перше визволення відбулося 18 грудня 1941  р., друге - 6 лютого 1943  р.

    Михайлівка (селище міського типу) - 2 вересня 1943  р.

    Нижнє - 2 вересня 1943  р.

    Петровеньки - 2 вересня 1943  р.

    Петрово-Краснопілля - 2 вересня 1943  р.

    Привілля (Лисичанський район) - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення).
    Перше визволення відбулося 18 грудня 1941  р., друге - 5 травня 1943  р., третє - 11 травня 1943  р.

    Родакове - 2 вересня 1943  р.

    Сентянівка - 2 вересня 1943  р.

    Слов'яносербськ (залізнична станція Олександрівського району) - 2 вересня 1943  р.

    Слов'яносербськ - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 січня 1943  р., друге - 27 січня 1943  р.

    Тошківка (залізнична станція) - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943  р.

    Тошківське (селище міського типу) - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943  р.

    Фащівка - 2 вересня 1943  р.

    Фрунзе - 2 вересня 1943  р.

    Фугарівка - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941  р.

    Юріївка - 2 вересня 1943  р.

    Ящикове - 2 вересня 1943  р.

    Верхнє - 3 вересня 1943  р.

    Золоте - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 грудня 1941  р.

    Ірміно - 3 вересня 1943  р.

    Кадіївка - 3 вересня 1943  р.

    Калинове - 3 вересня 1943  р.

    Кам'яне - 3 вересня 1943  р.

    Комишуваха - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 грудня 1941  р.

    Криворіжжя - 3 вересня 1943  р.

    Лоскутівка - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 грудня 1941  р.

    Мануйлівка - 3 вересня 1943  р.

    Мар'ївка - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 листопада 1941  р.

    Мирна Долина - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 листопада 1941  р., друге - 6 лютого 1943  р.

    Ниркове - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 лютого 1943  р.

    Паризька Комуна (з 1964  р. - Перевальськ) - 3 вересня 1943  р.

    Первомайськ - 3 вересня 1943  р.

    Переїзна - 3 вересня 1943  р.

    Петро-Голенищеве - 3 вересня 1943  р.

    Петроградо-Донецьке (нині селище Донецький) - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 жовтня 1941  р.

    Попасна - 3 вересня 1943  р.

    Привілля (Попасянський район) - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 грудня 1941  р.

    Пролетарськ - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 1 лютого 1943  р.

    Сабівка - 3 вересня 1943  р.

    Садовий - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 листопада 1941  р.

    Софіївське (залізнична станція) - 3 вересня 1943  р.

    Чорнухине - 3 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943  р.

    Шипилове - 3 вересня 1943  р.

    Алмазна - 4 вересня 1943  р.

    Депрорадівка - 5 вересня 1943  р.

    Вільхове - 8 вересня 1943  р.


Полтавська область


    Зіньків - 6 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943  р.).

    Перше визволення відбулося 25 серпня 1943  р.

    Котельва - 9 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 27 серпня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 12 серпня 1943  р.

    Гадяч - 11 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 12 вересня 1943  р.)
    Перше визволення відбулося 24 лютого 1943  р.

    Венеславівка - 12 вересня 1943  р.

    Лохвиця - 12 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943  р.)

    Петрівка-Роменська - 12 вересня 1943  р.

    Сула - 12 вересня 1943  р.

    Червонозаводське - 12 вересня 1943  р.

    Юсківці - 12 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 13 вересня 1943  р.)

    Сенча - 14 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943  р.)

    Коновалове - 15 вересня 1943  р.

    Комишня - 17 вересня 1943  р.

    Пирятин - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943  р.)

    Чорнухи - 17 вересня 1943  р.

    Вила - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 20 вересня 1943  р.)

    Гоголеве (Великобагачанський район) - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.)

    Грабарівка - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.)

    Іскрівка - 18 вересня 1943  р.

    Лазірки - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.)

    Лубни - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.)

    Миргород - 18 вересня 1943  р.

    Оржиця - 18 вересня 1943  р.

    Ромодан - 18 вересня 1943  р.

    Тарнавщина - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.)

    Беїв - 19 вересня 1943  р.

    Гребінка - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Згурівка - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 21 вересня 1943  р.)

    Кибинці - 19 вересня 1943  р.

    Кононівка - 19 вересня 1943  р.

    Мар'янівка - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Мелашенків - 19 вересня 1943  р.

    Покровська Багачка - 19 вересня 1943  р.

    Солониця - 19 вересня 1943  р.

    Хорол - 19 вересня 1943  р.

    Карлівка - 20 вересня 1943  р.

    Ланна - 20 вересня 1943  р.

    Орчик - 20 вересня 1943  р.

    Скороходове - 20 вересня 1943  р.

    Чутове - 20 вересня 1943  р.

    Божкове - 21 вересня 1943  р.

    Машівка - 21 вересня 1943  р.

    Минівка - 21 вересня 1943  р.

    Нехвороща - 21 вересня 1943  р.

    Опішня - 21 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 серпня 1943  р.

    Свинківка - 21 вересня 1943  р.

    Селещина - 21 вересня 1943  р.

    Тагамлик - 21 вересня 1943  р.

    Черняхівський - 21 вересня 1943  р.

    Яреськи - 21 вересня 1943  р.

    Велика Багачка - 22 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943  р.)

    Диканька - 22 вересня 1943  р.

    Драбово-Барятинська - 22 вересня 1943  р.

    Кочубеївка - 22 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 вересня 1943  р.)

    Мечет (з 1946  р. - Грушківка) - 22 вересня 1943  р.

    Сухий - 22 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943  р.)

    Шишаки - 22 вересня 1943  р.

    Абазівка - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 вересня 1943  р.)

    Богушкова Слобідка - 23 вересня 1943  р.

    Братешки - 23 вересня 1943  р.

    Веселий Поділ - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 вересня 1943  р.)

    Головач - 23 вересня 1943  р.

    Копили - 23 вересня 1943  р.

    Кривохатки - 23 вересня 1943  р.

    Мехедівка - 23 вересня 1943  р.

    Нові Санджари - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 вересня 1943  р.)

    Оболонь - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 вересня 1943  р.)

    Полтава - 23 вересня 1943  р.

    Решетилівка (залізнична станція) - 23 вересня 1943  р.

    Сагайдак - 23 вересня 1943  р.

    Семенівка - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 вересня 1943  р.)

    Супрунівка - 23 вересня 1943  р.

    Уманцівка - 23 вересня 1943  р.

    Шведська Могила - 23 вересня 1943  р.

    Ліщинівка - 24 вересня 1943  р.

    Решетилівка (селище міського типу) - 24 вересня 1943  р.

    Галещина - 25 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943  р.)

    Ганнівка - 25 вересня 1943  р.

    Кобеляки - 25 вересня 1943  р.

    Козельщина - 25 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 вересня 1943  р.)

    Великі Кринки - 26 вересня 1943  р.

    Глобине - 26 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943  р.)

    Кишеньки - 26 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 вересня 1943  р.)

    Градизьк - 27 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 28 вересня 1943  р.)

    Калачівський - 29 вересня 1943  р.

    Кременчук - 29 вересня 1943  р.

    Мазурівка - 29 вересня 1943  р.

    Омельник - 29 вересня 1943  р.

    Потоки - 29 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 28 вересня 1943  р.)

    Чередники - 29 вересня 1943  р.


Сумська область


    Макове - 1 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 вересня 1943  р.).

    Хотінь - 1 вересня 1943  р.

    Білопілля - 2 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943  р.).

    Вороніж - 2 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943  р.).

    Головашівка - 2 вересня 1943  р.

    Кролевець - 2 вересня 1943  р.

    Неплюєве - 2 вересня 1943  р.

    Путійська - 2 вересня 1943  р.

    Свеса - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943  р.).

    Перше визволення відбулося 4 березня 1943  р.

    Суми - 2 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943  р.

    Торопилівка - 2 вересня 1943  р.

    Ямпіль (залізнична станція) - 2 вересня 1943  р.

    Амбари - 3 вересня 1943  р.

    Веринський-Завод - 3 вересня 1943  р.

    Вири - 3 вересня 1943  р.

    Мельня - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 вересня 1943  р.).

    Путивль - 3 вересня 1943  р.

    Середина-Буда - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943  р.).

    Торохтяний - 3 вересня 1943  р.

    Улянівка - 3 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943  р.).

    Шалигине - 3 вересня 1943  р.

    Шостка - 3 вересня 1943  р.

    Терещенська - 4 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943  р.).

    Штепівка - 4 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 жовтня 1941  р.

    Алтинівка - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943  р.).

    Зернове - 5 вересня 1943  р.

    Перемога - 5 вересня 1943  р.

    Рішаючий - 5 вересня 1943  р.

    Хутір-Михайлівський (селище міського типу, з 1962  р. - місто Дружба) - 5 вересня 1943  р.

    Хутір-Михайлівський (залізнична станція) - 5 вересня 1943  р.

    Шалимівка - 5 вересня 1943  р.

    Ямпіль (селище, районний центр) - 5 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 2 вересня 1943  р.,
    тобто на 3 дні раніше, ніж це сталося насправді).

    Буринь - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943  р.)

    Ворожба - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943  р.)

    Дубов'язівка - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943  р.)

    Клепали - 6 вересня 1943  р.

    Грузьке - 6 вересня 1943  р.

    Путивль - 6 вересня 1943  р.

    Вирівка - 7 вересня 1943  р.

    Зноб-Новгородське - 7 вересня 1943  р.

    Конотоп - 7 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 вересня 1943  р.)

    Сміле - 7 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 вересня 1943  р.)

    Чигинок - 7 вересня 1943  р.

    Недригайлів - 8 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943  р.)

    Степанівка - 8 вересня 1943  р.

    Липова Долина - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943  р.)

    Синівка - 9 вересня 1943  р.

    Глинськ - 10 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 16 вересня 1943  р.)

    Пирогівка - 10 вересня 1943  р.

    Андріяшівка - 12 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 13 вересня 1943  р.)

    Перекопівка - 12 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943  р.)

    Засулля - 13 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 вересня 1943  р.)

    Кошари - 13 вересня 1943  р.

    Есмань - 15 вересня 1943  р. (Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 31 серпня 1943  р.)

    Ромни - 16 вересня 1943  р.

    Талалаївка - 16 вересня 1943  р.

    Рогинці - 17 вересня 1943  р.


Харківська область


    Мерефа - 5 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 19 лютого 1943  р.

    Огульці - 8 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 11 березня 1943  р.

    Барвінкове - 9 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р., друге - 2 лютого 1943  р.

    Язикове - 10 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.,
    друге - 2 лютого 1943  р.

    Ков'яги - 11 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 березня 1943  р., друге - 11 серпня 1943  р.

    Безпалівка - 13 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942  р.,
    друге - 8 лютого 1943  р.

    Олексіївське - 13 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 14 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р., друге - 6 лютого 1943  р., третє - 17 лютого 1943  р.

    Тройчате - 13 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р.,
    друге - 6 лютого 1943  р., третє - 17 лютого 1943  р.

    Щурине - 13 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 травня 1942  р.,
    друге - 8 лютого 1943  р.

    Водолага - 14 вересня 1943  р. (остаточне визволення Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 25 лютого 1943  р.

    Гаврилівка - 14 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.,
    друге - 2 лютого 1943  р.

    Григорівка - 14 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 грудня 1941  р.,
    друге - 2 лютого 1943  р.

    Краснопавлівка - 14 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р., друге - 3 лютого 1943  р.

    Нова Водолага - 14 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 25 лютого 1943  р.

    Джгун - 15 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 лютого 1943  р.
    Пригоже - 15 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р., друге - 3 лютого 1943  р.

    Близнюки - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 15 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р., друге - 6 лютого 1943  р.

    Валки - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 лютого 1943  р.
    Герсеванове - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р., друге - 17 лютого 1943  р.

    Коломак - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 3 березня 1943  р.

    Лозова - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р.,
    друге - 11 лютого 1943  р., третє - 9 березня 1943  р.

    Орелька - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 17 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р., друге - 17 лютого 1943  р.

    Панютине - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942  р.,
    друге - 10 лютого 1943  р.

    Рудаєве - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942  р.,
    друге - 6 лютого 1943  р.

    Старовірівка - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 травня 1942  р.,
    друге - 26 лютого 1943  р.

    Страсне - 16 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 17 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 28 січня 1942  р., друге - 10 березня 1943  р.

    Андріївка - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942  р.,
    друге - 14 травня 1942  р., третє - 19 лютого 1943  р.

    Берестовеньки - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 травня 1942  р.

    Власівка - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 16 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 17 травня 1942  р., друге - 28 лютого 1943  р.

    Водяне - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 20 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 22 лютого 1943  р., друге - 12 серпня 1943  р.

    Кегичівка - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942  р.,
    друге - 17 лютого 1943  р.

    Кузьминівка - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 січня 1942  р.,
    друге - 15 травня 1942  р., третє - 20 лютого 1943  р.

    Сахновщина - 17 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 27 січня 1942  р., друге - 15 травня 1942  р., третє - 20 лютого 1943  р.

    Красноград - 18 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 20 лютого 1943  р.

    Зачепилівка - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Балки - 20 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942  р.
    Костянтиноград - 20 вересня 1943  р.

    Куми - 20 вересня 1943  р.

    Розжиївка - 20 вересня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942  р.


Черкаська область


    Рублівка - 20 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943  р.)

    Шрамківка - 21 вересня 1943  р.

    Драбів - 22 вересня 1943  р.

    Золотоноша - 22 вересня 1943  р.

    Трахтемирів - 22 вересня 1943  р.

    Гельмязів - 23 вересня 1943  р.

    Гладківщина - 23 вересня 1943  р.

    Золотоноша ІІ (залізнична станція) - 23 вересня 1943  р.

    Іркліїв - 26 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 27 вересня 1943  р.)

    Чорнобай - 27 вересня 1943  р.


Чернігівська область


    Короп - 5 вересня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943  р.).

    Доч - 7 вересня 1943  р.

    Опитна (залізнична станція, нині Дослідна) - 7 вересня 1943  р.

    Батурин - 6 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943  р.)

    Борзна - 8 вересня 1943  р.

    Бахмач - 9 вересня 1943  р.

    Варварівка - 9 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 13 вересня 1943  р.)

    Остер - 9 вересня 1943  р. (Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це лише 22 вересня 1943  р.)

    Більмачівка - 11 вересня 1943  р.

    Плиски - 11 вересня 1943  р.

    Часниківка - 11 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943  р.)

    Рубанка - 12 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943  р.)

    Бондарівка - 13 вересня 1943  р.

    Городок - 13 вересня 1943  р.

    Комарівка (Борзнянський район) - 13 вересня 1943  р.

    Крути - 13 вересня 1943  р.

    Максаки - 13 вересня 1943  р.

    Вертіївка - 14 вересня 1943  р.

    Дмитрівка - 14 вересня 1943  р.

    Лосинівка - 14 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 вересня 1943  р.)

    Рожнівка - 14 вересня 1943  р.

    Августівка - 15 вересня 1943  р.

    Ічня - 15 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 вересня 1943  р.)

    Качанівка - 15 вересня 1943  р.

    Кобижча - 15 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 вересня 1943  р.)

    Количівка - 15 вересня 1943  р.

    Липів Ріг - 15 вересня 1943  р.

    Ніжин - 15 вересня 1943  р.

    Холми - 15 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943  р.)

    Яхнівка - 15 вересня 1943  р.

    Бакланове - 16 вересня 1943  р.

    Вересоч - 16 вересня 1943  р.

    Дроздівка - 16 вересня 1943  р.

    Заїзд - 16 вересня 1943  р.

    Коломійцеве - 16 вересня 1943  р.

    Куликівка - 16 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 вересня 1943  р.)

    Муравійка - 16 вересня 1943  р.

    Новгород Сіверський - 16 вересня 1943  р.

    Носівка - 16 вересня 1943  р.

    Варва - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Галка - 17 вересня 1943  р.

    Іваниця - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Срібне - 17 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943  р.)

    Ладан - 18 вересня 1943  р.

    Лихачів - 18 вересня 1943  р.

    Мена - 18 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943  р.)

    Олишівка - 18 вересня 1943  р.

    Понорниця - 18 вересня 1943  р.

    Узруй - 18 вересня 1943  р.

    Березна - 19 вересня 1943  р.

    Грем'яч - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Корюківка - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.)

    Линовиця - 19 вересня 1943  р.

    Мала Дівиця - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 вересня 1943  р.)

    Низківка - 19 вересня 1943  р.

    Прилуки - 19 вересня 1943  р.

    Сосниця - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 вересня 1943  р.)

    Угли-Завод - 19 вересня 1943  р.

    Яблунівка - 19 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943  р.

    Бобровиця - 20 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 вересня 1943  р.)

    Михайло-Коцюбинське - 20 вересня 1943  р.

    Нова Басань - 21 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 22 вересня 1943  р.)

    Чернігів - 21 вересня 1943  р.

    Щорс - 21 вересня 1943  р.

    Білоус - 22 вересня 1943  р.

    Левковичі - 22 вересня 1943  р.

    Малейки - 22 вересня 1943  р.

    Неданчичі - 22 вересня 1943  р.

    Нерафа (залізнична станція, нині ст. Славутич) - 22 вересня 1943  р.

    Семенівка - 22 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943  р.)

    Карповичі - 23 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943  р.)

    Халявин - 23 вересня 1943  р.

    Городня - 24 вересня 1943  р.

    Любеч - 24 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 вересня 1943  р.)

    Радуль - 24 вересня 1943  р.

    Тупичів - 24 вересня 1943  р.

    Голубичі - 25 вересня 1943  р.

    Замглай - 25 вересня 1943  р.

    Осняки - 25 вересня 1943  р.

    Ріпки - 26 вересня 1943  р.

    Грибова Рудня - 27 вересня 1943  р.

    Добрянка - 27 вересня 1943  р.

    Козелець - 29 вересня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 вересня 1943  р.)


Жовтень 1943  р.

Дніпропетровська область


    Лихівка - 17 жовтня 1943  р.

    Юр'ївка - 18 жовтня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943  р.

    Нетесівка - 19 жовтня 1943  р.

    П'ятихатки - 19 жовтня 1943  р.

    Жовті Води - 20 жовтня 1943  р.

    Касинівка - 20 жовтня 1943  р.

    Тищенкове - 20 жовтня 1943  р.

    Яковлівка - 20 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 19 жовтня 1943  р.)

    Радушна - 21 жовтня 1943  р.

    Аули - 22 жовтня 1943  р.

    Верхньодніпровськ - 22 жовтня 1943  р.

    Ерастівка - 22 жовтня 1943  р.

    Вільні Хутори - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 жовтня 1943  р.)

    Карнаватка - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 жовтня 1943  р.)

    Савро - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1943  р.)

    Терни - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1943  р.)

    Войцехове - 24 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1943  р.)

    Калачівський - 24 жовтня 1943  р.

    Карнаухівка (селище міського типу) - 24 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1943  р.)

    Правда - 24 жовтня 1943  р.

    Романкове - 24 жовтня 1943  р.

    Тритузна - 24 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1943  р.)

    Баглій - 25 жовтня 1943  р.

    Воскобойня - 25 жовтня 1943  р.

    Горяїнове - 25 жовтня 1943  р.

    Діївка - 25 жовтня 1943  р.

    Дніпродзержинськ - 25 жовтня 1943  р.

    Дніпропетровськ - 25 жовтня 1943  р.

    Зустрічний - 25 жовтня 1943  р.

    Кайдацька - 25 жовтня 1943  р.

    Краснопілля - 25 жовтня 1943  р.

    Лоцмано-Кам'янка - 25 жовтня 1943  р.

    Лоцманська (залізнична станція, з 1975  р. - ст. Дніпропетровськ-Південний) - 25 жовтня 1943  р.

    Полівський - 25 жовтня 1943  р.

    Сурське - 25 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 жовтня 1943  р.)

    Таромське - 25 жовтня 1943  р.

    Верхівцеве - 26 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 жовтня 1943  р.)

    Солоне - 26 жовтня 1943  р.

    Шмакове - 26 жовтня 1943  р.

    Благословенна - 27 жовтня 1943  р.

    Карнаухівка (залізнична станція) - 27 жовтня 1943  р.

    Кринички - 27 жовтня 1943  р.

    Сухачівка - 27 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 жовтня 1943  р.)

    Адамівське - 29 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 жовтня 1943  р.)

    Божедарівка - 29 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 30 жовтня 1943  р.)

    Єлізарове - 29 жовтня 1943  р.

    Кудашівка - 29 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 жовтня 1943  р.)

    Щорськ - 30 жовтня 1943  р.


Житомирська область


    Ірша - 11 жовтня 1943  р. (перше визволення)


Запорізька область


    Лежине - 12 жовтня 1943  р.

    Плавні - 12 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 жовтня 1943  р.)

    Попове (залізнична станція, з 1956  р. - ст. Таврійськ) - 12 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 жовтня 1943  р.)

    Мала Катеринівка - 13 жовтня 1943  р.

    Янцеве - 13 жовтня 1943  р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 22 вересня 1943  р.)

    Запоріжжя - 14 жовтня 1943  р.

    Конкринівка - 14 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 жовтня 1943  р.)

    Кушугум - 14 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 жовтня 1943  р.)

    Балабине - 15 жовтня 1943  р.

    Комиш-Зоря - 15 жовтня 1943  р.

    Полугород - 22 жовтня 1943  р.

    Мелітополь - 23 жовтня 1943  р.

    Тащенак - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1943  р.)

    Терпіння - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 жовтня 1943  р.)

    Василівка (районний центр) - 25 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 жовтня 1943  р.)

    Веселе - 26 жовтня 1943  р.

    Бурчацьк - 27 жовтня 1943  р.

    Михайлівка (районний центр) - 27 жовтня 1943  р.

    Плодородна - 27 жовтня 1943  р.

    Пришиб - 27 жовтня 1943  р.

    Світлодолинське - 27 жовтня 1943  р.

    Чокрак - 27 жовтня 1943  р.

    Якимівка - 27 жовтня 1943  р.

    Великий Утлюг - 28 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 29 жовтня 1943  р.)

    Велика Білозерка - 29 жовтня 1943  р.


Київська область


    Лютіж - 7 жовтня 1943  р.

    Малий Букрин - 12 жовтня 1943  р.

    Гостомель - 13 жовтня 1943  р. (перше визволення)

    Великий Букрин - 15 жовтня 1943  р.

    Ходорів - 16 жовтня 1943  р.

    Вишгород - 19 жовтня 1943  р.


Кіровоградська область


    Червона Кам'янка - 17 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 жовтня 1943  р.)

    Деріївка - 18 жовтня 1943  р.

    Маржанівка - 22 жовтня 1943  р. (перше визволення)

    Петрове - 23 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 жовтня 1943  р.)

    Рядова - 24 жовтня 1943  р.

    Чабанівка - 24 жовтня 1943  р. (перше визволення)


Черкаська область


    Ліпляве - 24 жовтня 1943  р.


Херсонська область


    Нижні Сірогози - 25 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 жовтня 1943  р.)

    Британи (з 1946  р. - Дніпряни) - 29 жовтня 1943  р.

    Іванівка (районний центр) - 29 жовтня 1943  р.

    Партизани - 29 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 жовтня 1943  р.)

    Генічеськ - 30 жовтня 1943  р.

    Джимбулук - 30 жовтня 1943  р.

    Новоолексіївка - 30 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 жовтня 1943  р.)

    Салькове - 30 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 1 листопада 1943  р.)

    Сиваш - 30 жовтня 1943  р.

    Сокологірне - 30 жовтня 1943  р.

    Чонгар - 30 жовтня 1943  р.

    Юрицине - 30 жовтня 1943  р.

    Асканія-Нова - 31 жовтня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 жовтня 1943  р.)

    Новотроїцьке - 31 жовтня 1943  р.

    Сиваське - 31 жовтня 1943  р.

    Чаплинка - 31 жовтня 1943  р.


Листопад 1943  р.

Дніпропетровська область


    Милорадівка - 1 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 листопада 1943  р.)

    Незабудине - 21 листопада 1943  р.

    Сорокопанівка - 21 листопада 1943  р.

    Новопокровка (Солонянський район) - 28 листопада 1943  р.


Житомирська область


    Кропивня - 3 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Новогродецьке - 5 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Паволоч - 7 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ставище (Попільнянський район) - 7 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Антонівка (Коростишівський район) - 8 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Браженець - 8 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Містечко - 8 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Паволоч-2 - 8 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Попільня (залізнична станція) - 8 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Саверці - 8 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дубовець (Коростишівський район) - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Єлисаветівка - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Забілоччя - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Калівка - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Костівці - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кошляки - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Лазарівка - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мала Чернявка - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мірча - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Поташня - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Раївка - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Рудня-2 (Коростишівський район) - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Рудня-Городенка - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Старицьке - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ходори - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Яструбенька - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Андріївка (Черняхівський район) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Бежів - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Болячів - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Велика Чернявка - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Великі Лісівці - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Високе (Брусилівський район) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Глибочок - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Городське - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Гуменники - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Гута-Забілоцька - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дубрівка - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Заньки - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Зороків - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Іванівка (Коростишівський район) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Іванівка (Черняхівський район) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Йосипівка - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Киселівка (Черняхівський район) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Лутівка - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мала Рача - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Озеряни - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Осівці - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Попільня (селище міського типу) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Радомишль - 10 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 листопада 1943  р.)

    Привороття - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Розкидайлівка - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Сокільча - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ставище (Брусилівський район) - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Став-Слобода - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Щиглівка - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Базар - 11 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943  р.)

    Березівка (Житомирський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Брусилів - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Булгаки - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Велика Горбаша (Черняхівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Велика Рача - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Високе (Черняхівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вишевичі - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вівче - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вілень - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вільхівці - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вільшанка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Водотиї - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ворсівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ганнопіль - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Глиниця - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Горбаші - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Града - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Губенкове - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Гуто-Добринь - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Гуто-Потіївка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дівтинець - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Добринь - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дорогунь - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дубовець (Житомирський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дивин - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Емілівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Заболоть - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Жабоч - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Забріддя - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Заміри - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ірша - 11 листопада 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 12 листопада 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 11 жовтня 1943  р.

    Кашперівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Карабачин - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кичкири - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Клен - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Копельня - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Корнин - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Корчівка (Черняхівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Котівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кочерів - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Красносілка (Радомишльський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кринички (Коростишівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Крошня - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Крошня-2 - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Крученець - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мала Горбаша - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Манійки - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Меделівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Межирічка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Меньківка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Могильня - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Моделів - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мойсіївка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Морогівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мошківка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Негребівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Нераж - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Нова Буда - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Нова Мар'янівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення) Новосілка (Черняхівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Хутір-Лазарівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Облітки - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Оліївка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Осикове - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Осички - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Осники - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Пилипонка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Прибуток - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Раковичі - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Романівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Росівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Рубанка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Рудня (Коростишівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Русанівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Селець - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Смолівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Соколова Гора - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Солов'ївка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Станишівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Стара Буда - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Стара Гребля - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Теклянівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Теснівка (Брусилівський район) - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Філонівка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Хомутець - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Чернявка - 11 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Черняхів - 11 листопада 1943  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943  р.)

    Валки - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вілка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Гадзинка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Грубське - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Житомир - 12 листопада 1943  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943  р.)

    Здвижка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кайтанівка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Калинівка (Житомирський район) - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Камінь - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кам'яний Брід (Коростишівський район) - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кмитів - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Козіївка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Колодязьки - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Коростишів - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Малі Гуляки - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Морозівка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Осиковий Копець - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Переміжжя - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Пинязевичі (з 1960  р. - Українка) - 12 листопада 1943  р.

    Радівка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Рудня-Фасова - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Сали - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Селянщина - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Славів - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Сліпчиці - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Слобідка (Коростишівський район) - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Старий Тартак - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Старосільці - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Стрижівка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Струцівка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Студениця - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Теснівка (Коростишівський район) - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Торчин (Коростишівський район) - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Торчин (нині с. Вишневе, Черняхівський район) - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Хутір Вілянський - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Шахворостівка - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ягодинка-2 - 12 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Бистрик - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Будилівка - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Борщів - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вереси - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Верлок - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Видибор - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Високоукраїнське (з 1950  р. у складі с. Високе Черняхівського району) - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Головине - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Горбулів - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Городище (Черняхівський район) - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Дівочки - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Жадьки - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Зарічани - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Зубрівка - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Краснобірка - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ксаверівка - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Левків - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Некращі - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Папірня - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Плехів - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Покришів - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Потіївка - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Свидя - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Скоморохи - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Скочище - 13 листопада 1943  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 12 листопада 1943  р.)

    Стирти - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Троковичі - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Туровець - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Фонтанка - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Юрівка (Радомишльський район) - 13 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Баранівка (Житомирський район) - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Браженка - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вебролози - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вихля - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вишпіль - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Головки - 14 листопада 1943  р.

    Іванівка (Житомирський район) - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кам'янка - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Клітище - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кошарище - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Криве - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мокренщина - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Народичі - 14 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 листопада 1943  р.)

    Очеретянка - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Пекарщина - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Піски - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Пряжів - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Слобода-Селець - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Тетерівка - 14 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Грушки - 15 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Новий Бобрик - 15 листопада 1943  р. (перше визволення)>

    Новопіль - 15 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Нянівка - 15 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Софіївка (Володарсько-Волинський район) - 15 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Стремигород - 15 листопада 1943  р.

    Торчин (Володарсько-Волинський район) - 15 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Грезля - 16 листопада 1943  р.

    Іскорость - 16 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ковалівщина - 16 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Красносілка (Коростенський район) - 16 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Продубіївка - 16 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Радча - 16 листопада 1943  р.

    Турчинка - 16 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Чоповичі - 16 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 14 листопада 1943  р.)

    Вільня - 17 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Вільськ - 17 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Глибочиця - 17 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Краснище - 17 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Микгород - 17 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Коростень - 17 листопада 1943  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 листопада 1943  р.)

    Овруч - 17 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 листопада 1943  р.)

    Шоломки - 17 листопада 1943  р.

    Гацьківка - 18 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Стебниця - 18 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Харитонівка - 18 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ягодинка-1 - 18 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Андрушки - 19 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Ігнатпіль - 19 листопада 1943  р.

    Леніне - 19 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Мар'янівка - 19 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Пилиповичі (Радомишльський район) - 19 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Потаповичі - 19 листопада 1943  р.

    Хайчнорин - 19 листопада 1943  р.

    Бережесть - 20 листопада 1943  р.

    Мініне - 20 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Рудня-Городецька - 20 листопада 1943  р. (перше визволення)>

    Словечне - 20 листопада 1943  р.

    Краснорічка - 22 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Оліщівка - 22 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Горбаші - 23 листопада 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Черняхів - 23 листопада 1943  р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Елівка - 27 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Малин - 27 листопада 1943  р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 13 листопада 1943  р.)

    Дівочки - 30 листопада 1943  р. (друге визволення)

    Ставище (Коростенський район) - 30 листопада 1943  р. (перше визволення)


Київська область


    Димер - 4 листопада 1943  р.

    Біличі (з 1966  р. - у межах м. Київ) - 5 листопада 1943  р.

    Боярка - 5 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 листопада 1943  р.)

    Жуляни (з 1988  р. - у межах м. Київ) - 5 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 листопада 1943  р.)

    Борова - 6 листопада 1943  р.

    Буча - 6 листопада 1943  р.

    Васильків - 6 листопада 1943  р.

    Васильків ІІ (залізнична станція) - 6 листопада 1943  р.

    Ворзель - 6 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943  р.)

    Глеваха - 6 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943  р.)

    Гостомель - 6 листопада 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 жовтня 1943  р.

    Ірпінь - 6 листопада 1943  р.

    Київ - 6 листопада 1943  р.

    Клавдієве - 6 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943  р.)

    Клавдієво-Тарасове - 6 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943  р.)

    Мотовилівка - 6 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943  р.)

    Немішаєве - 6 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943  р.)

    Бабинці - 7 листопада 1943  р.

    Васильків І (залізнична станція) - 7 листопада 1943  р.

    Кожанка - 7 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 8 листопада 1943  р.)

    Паляничинці - 7 листопада 1943  р. (перше визволення)
    Сорочий Брід - 7 листопада 1943  р.

    Триліси - 7 листопада 1943  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 8 листопада 1943  р.)

    Фастів - 7 листопада 1943  р.

    Бишів - 8 листопада 1943  р.

    Макарів - 8 листопада 1943  р.

    Бородянка - 9 листопада 1943  р.

    Обухів - 9 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 листопада 1943  р.)

    Півні - 9 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Буян - 10 листопада 1943  р.

    Гребінки - 10 листопада 1943  р. (перше визволення)

    Кодра - 10 листопада 1943  р.

    Піски - 10 листопада 1943  р.

    Пісківка - 10 листопада 1943  р.

    Тетерів - 10 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 листопада 1943  р.)

    Іванків - 11 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 10 листопада 1943  р.)

    Трипілля - 11 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 листопада 1943  р.)

    Розважів - 13 листопада 1943  р.

    Поліське - 15 листопада 1943  р.

    Чорнобиль - 17 листопада 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 вересня 1943  р.

    Буряківка - 19 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 листопада 1943  р.)

    Нові Шепеличі - 20 листопада 1943  р.

    Прип'ять - 21 листопада 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 22 листопада 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 28 вересня 1943  р.

    Товстий Ліс - 22 листопада 1943  р.

    Стайки - 23 листопада 1943  р.

    Янів - 23 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 листопада 1943  р.)

    Триліси - 25 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 листопада 1943  р.)


Кіровоградська область


    Лікарівка - 23 листопада 1943  р.

    Онуфріївка - 23 листопада 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 листопада 1943  р.)

    Павлиш - 25 листопада 1943  р.


Полтавська область


    Бурти - 25 листопада 1943  р.

    Крюків-на-Дніпрі - 25 листопада 1943  р.


Херсонська область


    Вадим - 1 листопада 1943  р.

    Горностаївка - 2 листопада 1943  р.

    Каланчак - 2 листопада 1943  р.

    Каховка - 2 листопада 1943  р.

    Нова Маячка - 2 листопада 1943  р.

    Новокиївка - 2 листопада 1943  р.

    Скадовськ - 2 листопада 1943  р.

    Хорли - 2 листопада 1943  р.

    Брилівка - 3 листопада 1943  р.

    Великі Копані - 3 листопада 1943  р.

    Новозбур'ївка - 3 листопада 1943  р.

    Гола Пристань - 4 листопада 1943  р.

    Козачі Лагері - 4 листопада 1943  р.

    Цюрупинськ - 4 листопада 1943  р.

    Раденськ - 4 листопада 1943  р.

    Рибальче - 4 листопада 1943  р.


Черкаська область


    Сокирне - 13 листопада 1943  р.


Грудень 1943  р.

Вінницька область


    Глухівці - 28 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 1 січня 1944  р.)

    Козятин - 28 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 грудня 1943  р.)

    Вернигородок - 29 грудня 1943  р.

    Пляхова - 30 грудня 1943  р.

    Сестринівка - 30 грудня 1943  р.

    Нова Гребля - 31 грудня 1943  р.

    Новофастів - 31 грудня 1943  р.

    Старостинці - 31 грудня 1943  р.

    Погребище (селище міського типу) - 30 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 31 грудня 1943  р.)

    Ржевуська - 31 грудня 1943  р.

    Рось - 31 грудня 1943  р.


Дніпропетровська область


    Потоцьке - 26 грудня 1943  р.

    Китайгородка - 30 грудня 1943  р.

    Преображенка (Томаківський район) - 30 грудня 1943  р.

    Чумаки - 30 грудня 1943  р.

    Жмерине - 31 грудня 1943  р.

    Томаківка - 30 грудня 1943  р.


Житомирська область


    Краснобірка - 16 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Меделівка - 16 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Межирічка - 16 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Велика Рача - 17 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Вишевичі - 17 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Гришківка - 18 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Мала Рача - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Мірча - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Могильня - 18 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Рудня-Гацьківка - 20 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Усове - 23 грудня 1943  р.

    Антонівка (Коростишівський район) - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943  р.

    Браженець - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943  р.

    Брусилів - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 26 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Костівці - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Криве - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 26 грудня 1943  р.). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Поташня - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Рея - 24 грудня 1943  р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це лише 2 січня 1944  р.)

    Скочище - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 26 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Ставище (Брусилівський район) - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Став-Слобода - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Старицьке - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Хутір Вілянський - 24 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Велика Чернявка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Елівка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 листопада 1943  р.

    Заболоть - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Корнин - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 26 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Кошляки - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Котівка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Лутівка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Мала Чернявка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Папірня - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Пилипонка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Покришів - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Філонівка - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Ходори - 25 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Андрушівка - 26 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 27 грудня 1943  р.)

    Болячів - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Великі Лісівці - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Високе (Брусилівський район) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Вілень - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Вілка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Вільня - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943  р.

    Вільшанка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Вільшка - 26 грудня 1943  р.

    Водотиї - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Войташівка (нині Квітневе) - 26 грудня 1943  р.

    Голуб'ятин - 26 грудня 1943  р.

    Грубське - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Гута-Забілоцька - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Дивин - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Дубовець (Коростишівський район) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Дубрівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Забілоччя - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Западня - 26 грудня 1943  р.

    Здвижка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Йосипівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Карабачин - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Калівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Красносілка (Радомишльський район) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Королівка (Попільнянський район) - 26 грудня 1943  р.

    Котлярка - 26 грудня 1943  р.

    Кочерів - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Лазарівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Липки - 26 грудня 1943  р.

    Лісівка - 26 грудня 1943  р.

    Малі Гуляки - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Містечко - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943  р.

    Морозівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Мохначка - 26 грудня 1943  р.

    Негребівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Новогородецьке - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 5 листопада 1943  р.

    Озеряни - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Осівці - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Парипси - 26 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 27 грудня 1943  р.)

    Попільня (селище міського типу) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Попільня (залізнична станція) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943  р.

    Привороття - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Продубіївка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943  р.

    Раївка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Раковичі - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Романівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Соболівка - 26 грудня 1943  р.

    Сокільча - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Солов'ївка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Ставище (Попільнянський район) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 листопада 1943  р.

    Старий Тартак - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Строків - 26 грудня 1943  р.

    Струцівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Теснівка (Брусилівський район) - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Турбівка - 26 грудня 1943  р.

    Харліївка - 26 грудня 1943  р.

    Ходорків - 26 грудня 1943  р.

    Хомутець - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Хутір-Лазарівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Царівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Чернявка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Щиглівка - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Яструбенька - 26 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Андрушки - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Бистріївка - 27 грудня 1943  р.

    Борщів - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Верлок - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Волиця (Андрушівський район) - 27 грудня 1943  р.

    Ворсівка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Вчорайше - 27 грудня 1943  р.

    Гарапівка - 27 грудня 1943  р.

    Глиниця - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Городське - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Забара - 27 грудня 1943  р.

    Зарубинці - 27 грудня 1943  р.

    Зубрівка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Іванівка (Коростишівський район) - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Івниця - 27 грудня 1943  р.

    Кичкири - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Ковалівщина - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943  р.

    Козіївка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Красносілка (Коростенський район) - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943  р.

    Лебединці - 27 грудня 1943  р.

    Леніне - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 листопада 1943  р.

    Макарівка - 27 грудня 1943  р.

    Мар'янівка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 листопада 1943  р.

    Микгород - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943  р.

    Мініне - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1943  р.

    Нянівка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943  р.

    Переміжжя - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Пилиповичі (Радомишльський район) - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 листопада 1943  р.

    Почуйки - 27 грудня 1943  р.

    Радівка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Рудня-Городецька - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1943  р.

    Саверці - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943  р.

    Ставище (Коростенський район) - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 листопада 1943  р.

    Степок - 27 грудня 1943  р.

    Шахворостівка - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Юрівка (Радомишльський район) - 27 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Бабичівський - 28 грудня 1943  р.

    Березівка (Житомирський район) - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Бехи - 28 грудня 1943  р.

    Будилівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Булгаки - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Вихля - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Вівче - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Вільхівці - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Гадзинка - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Ганнопіль - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Глибочок - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Городчин - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Губенкове - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Гуто-Добринь - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Гуто-Потіївка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Дівтинець - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Добринь - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Дорогунь - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Емілівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Єлисаветівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Жабоч - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Заміри - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Заньки - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Злобичі - 28 грудня 1943  р.

    Іскорость - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943  р.

    Кайтанівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Кашперівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Клен - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Кмитів - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Копельня - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Коростень - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 29 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 17 листопада 1943  р.

    Коростишів - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Кошарище - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Краснорічка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 листопада 1943  р.

    Манійки - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Меньківка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Моделів - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Мойсіївка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Морогівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Нераж - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Нехворощ - 28 грудня 1943  р.

    Нова Буда - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Нова Мар'янівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Облітки - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Оліщівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 листопада 1943  р.

    Осиковий Копець - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Осички - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Паволоч - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 листопада 1943  р.

    Паволоч-2 - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943  р.

    Потіївка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Прибуток - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Розкидайлівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Росівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Рубанка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Ружин - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 30 грудня 1943  р.)

    Русанівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Скоморохи - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Смолівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Стара Буда - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Стара Гребля - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Старики - 28 грудня 1943  р.

    Теклянівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Теснівка (Коростишівський район) - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Турчинка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 29 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 16 листопада 1943  р.

    Ушиця - 28 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 грудня 1943  р.)

    Харитонівка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 листопада 1943  р.

    Чайківка - 28 грудня 1943  р.

    Чорнорудка - 28 грудня 1943  р.

    Яроповичі - 28 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 27 грудня 1943  р.)

    Андріївка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Бежів - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Біла Криниця - 29 грудня 1943  р.

    Білошиці (нині Щорсівка) - 29 грудня 1943  р.

    Браженка - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Валки - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Велика Горбаша (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Верхівня - 29 грудня 1943  р.

    Високе (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Високоукраїнське (з 1950  р. у складі с. Високе Черняхівського району) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення).
    Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Видибор - 29 грудня 1943  р. остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Волосів - 29 грудня 1943  р.

    Головине - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Горбаші - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р., друге - 23 листопада 1943  р.

    Горбулів - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Гуменники - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Дівочки - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р., друге - 30 листопада 1943  р.

    Жадьки - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Забріддя - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Камінь - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Кам'яний Брід (Коростишівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Карабчиїв - 29 грудня 1943  р.

    Киселівка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Ковалі - 29 грудня 1943  р.

    Колодязьки - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Корчівка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Красовка - 29 грудня 1943  р.

    Кропивня - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 3 листопада 1943  р.

    Крученець - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Купище - 29 грудня 1943  р.

    Курне - 29 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944  р.)

    Левків - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Мала Горбаша - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Мокренщина - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Небіж - 29 грудня 1943  р.

    Некращі - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Нова Котельня - 29 грудня 1943  р.

    Новосілка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Осники - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Очеретянка - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Пекарщина - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Плехів - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Свидя - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Селець - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Сали - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Селянщина - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Славів - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Сліпчиці - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Стара Котельня - 29 грудня 1943  р.

    Старосільці - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Стирти - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Стрижівка - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Студениця - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Торчин (Коростишівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Торчин (нині с. Вишневе, Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Федорівка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Фонтанка - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Червоне - 29 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 30 грудня 1943  р.)

    Черняхів - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р., друге - 23 листопада 1943  р.

    Чигирі - 29 грудня 1943  р.

    Щеніїв - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Ягодинка-2 - 29 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Березянка - 30 грудня 1943  р.

    Білилівка - 30 грудня 1943  р.

    Великі Мошківці - 30 грудня 1943  р.

    Верболози - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Вільськ - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943  р.

    Глибочиця - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943  р.

    Городище (Черняхівський район) - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Грушки - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943  р.

    Зороків - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Зубринка - 30 грудня 1943  р.

    Іванівка (Черняхівський район) - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Калинівка (Житомирський район) - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Клітище - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Клочки - 30 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943  р.)

    Краївщина - 30 грудня 1943  р.

    Краснище - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943  р.

    Мошківка - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Новий Бобрик - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943  р.

    Новопіль - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943  р.

    Олевськ - 30 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 січня 1944  р.)

    Омелянівка - 30 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 31 грудня 1943  р.)

    Осикове - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Пряжів - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 31 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Радомишль - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 26 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 10 листопада 1943  р.

    Рудня (Коростишівський район) - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Рудня-Фасова - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Сингаївка - 30 грудня 1943  р.

    Сидори (нині не існує) - 30 грудня 1943  р.

    Слобода-Селець - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Софіївка (Володарсько-Волинський район) - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943  р.

    Топорище - 30 грудня 1943  р.

    Торчин (Володарсько-Волинський район) - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943  р.

    Троковичі - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Туровець - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Ушомир - 30 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943  р.)

    Червоноармійськ - 30 грудня 1943  р.

    Баранівка (Житомирський район) - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Богунський - 31 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944  р.)

    Вереси - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Вертокиївка - 31 грудня 1943  р.

    Вигів - 31 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943  р.)

    Вишпіль - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Гацьківка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Дубовець (Житомирський район) - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 1 січня 1944  р.).
    Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Жерев - 31 грудня 1943  р.

    Житомир - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Зарічани - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Зарудинці - 31 грудня 1943  р.

    Іванівка (Житомирський район) - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Кам'янка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Колодіївка - 31 грудня 1943  р.

    Кремне - 31 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944  р.)

    Крошня - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Крошня-2 - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Ксаверівка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Липине - 31 грудня 1943  р.

    Оліївка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Остапи - 31 грудня 1943  р.

    Піски - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Роставиця - 31 грудня 1943  р.

    Рудня-2 (Коростишівський район) - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Рудня-Городенка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Скаківка - 31 грудня 1943  р.

    Соколова Гора - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Станишівка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Стебниця - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 листопада 1943  р.

    Сушки - 31 грудня 1943  р.

    Тетерівка - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943  р.

    Яблунець - 31 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944  р.)

    Ягодинка-1 - 31 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 листопада 1943  р.


Запорізька область


    Бабурка - 29 грудня 1943  р.

    Дніпробуд І (залізнична станція) - 29 грудня 1943  р.

    Дніпробуд ІІ (залізнична станція) - 29 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 30 грудня 1943  р.)

    Канцерівка - 29 грудня 1943  р.

    Розумівка - 29 грудня 1943  р.

    Хортиця - 29 грудня 1943  р.

    Верхня Хортиця (нині у складі м. Запоріжжя) - 30 грудня 1943  р.


Київська область


    Яхни - 27 грудня 1943  р.

    Кожанка - 28 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 27 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 7 листопада 1943  р.

    Буки - 29 грудня 1943  р.

    Вінницькі Стави - 29 грудня 1943  р.

    Красноліси - 29 грудня 1943  р.

    Кривошиїнці - 29 грудня 1943  р.

    Селезенівка - 29 грудня 1943  р.

    Сквира - 29 грудня 1943  р.

    Устимівка - 29 грудня 1943  р.

    Гребінки - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 1 січня 1944  р.)
    Перше визволення - 10 листопада 1943  р.

    Паляничинці - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943  р.).
    Перше визволення відбулося 7 листопада 1943  р.

    Півні - 30 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943  р.

    Великополовецьке - 31 грудня 1943  р.

    Володарка - 31 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944  р.)

    Слобідський Пост - 31 грудня 1943  р.

    Шамраївка - 31 грудня 1943  р.


Кіровоградська область


    Новогеоргіївськ - 2 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 грудня 1943  р.)

    Користівка - 3 грудня 1943  р.

    Краснопілля - 5 грудня 1943  р.

    Цибульове - 5 грудня 1943  р.

    Байдаківка - 6 грудня 1943  р.

    Головківка - 6 грудня 1943  р.

    Диківка - 6 грудня 1943  р.

    Заломи - 6 грудня 1943  р.

    Звенигородка - 6 грудня 1943  р.

    Красносілля - 6 грудня 1943  р.

    Морозівка (Олександрійський район) - 6 грудня 1943  р.

    Олександрія - 6 грудня 1943  р.

    Оліївка - 6 грудня 1943  р.

    Цибулеве - 6 грудня 1943  р.

    Ясинуватка (Олександрійський район) - 6 грудня 1943  р.

    Глинськ - 7 грудня 1943  р.

    Єлизаветградка - 7 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 8 грудня 1943  р.)

    Марто-Іванівка - 7 грудня 1943  р.

    Пантаївка - 7 грудня 1943  р.

    Яремівка - 7 грудня 1943  р.

    Медерове - 8 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 грудня 1943  р.)

    Нова Прага - 8 грудня 1943  р.

    Світлопіль - 8 грудня 1943  р.

    Семигір'я - 8 грудня 1943  р.

    Шарівка - 8 грудня 1943  р.

    Знам'янка - 9 грудня 1943  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 грудня 1943  р.)

    Знам'янка Друга - 9 грудня 1943  р.

    Митрофанівка - 9 грудня 1943  р.

    Мошорине - 9 грудня 1943  р.

    Спасове - 9 грудня 1943  р.

    Куцівка - 10 грудня 1943  р.

    Новгородка - 10 грудня 1943  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 11 грудня 1943  р.)

    Чабанівка - 10 грудня 1943  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 24 жовтня 1943  р.

    Верблюжка - 11 грудня 1943  р.

    Глибока Балка - 11 грудня 1943  р.

    Омельгород - 11 грудня 1943  р.

    Сахарна - 11 грудня 1943  р.

    Соснівка - 11 грудня 1943  р.

    Сотницьке - 11 грудня 1943  р.

    Спасо-Мажарівка - 11 грудня 1943  р.

    Федвар (з 1945  р. - Підлісне) - 11 грудня 1943  р.

    Цвітне - 11 грудня 1943  р.

    Ясинове - 11 грудня 1943  р.

    Хирівка (залізнична станція, з 1980  р. - ст. Чорноліська) - 10 грудня 1943  р.


Рівенська область


    Левачі - 25 грудня 1943  р.

    Мочулянка - 25 грудня 1943  р.

    Сівки - 25 грудня 1943  р.

    Удрицьк - 30 грудня 1943  р.


Черкаська область


    Рацеве - 9 грудня 1943  р.

    Стецівка - 9 грудня 1943  р.

    Бужин (нині не існує, затоплений водами Кремечуцького водосховища у 1959  р.) - 12 грудня 1943  р.

    Галаганівка - 12 грудня 1943  р.

    Суботів - 12 грудня 1943  р.

    Чигирин - 12 грудня 1943  р.

    Вдовин Хутір - 13 грудня 1943  р.

    Гущівка (нині не існує, у 1959  р. затоплене водами Кременчуцького водосховища) - 13 грудня 1943  р.

    Кожарки (нині Кожарка) - 13 грудня 1943  р.

    Янич (з 1954  р. - Іванівка) - 13 грудня 1943  р.

    Боровиця - 14 грудня 1943  р.

    Погорільці - 14 грудня 1943  р.

    Талдики (нині затоплене) - 14 грудня 1943  р.

    Худяки (нині затоплене) - 14 грудня 1943  р.

    Черкаси - 14 грудня 1943  р.

    Шабельники - 14 грудня 1943  р.

    Білозір'я - 15 грудня 1943  р. (перше визволення)

    Думанці - 15 грудня 1943  р.

    Змагайлівка (з 1962  р. - у складі с. Червона Слобода) - 15 грудня 1943  р.

    Нечаївка - 15 грудня 1943  р.

    Топилівка - 15 грудня 1943  р.

    Трушівці - 15 грудня 1943  р.

    Худоліїівка - 15 грудня 1943  р.

    Рублівка - 16 грудня 1943  р.

    Чорнявка - 16 грудня 1943  р.

    Вергуни - 16 грудня 1943  р.

    Новоселиця - 17 грудня 1943  р.


Січень 1944  р.

Вінницька область


    Білашки - 1 січня 1944  р.

    Дзюньків - 1 січня 1944  р.

    Кордишівка (Козятинський район) - 1 січня 1944  р.

    Куманівка - 1 січня 1944  р.

    Павлівка (Поргебищенський район) - 1 січня 1944  р.

    Розкопане - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 січня 1944  р.)

    Самгородок - 1 січня 1944  р.

    Станилівка - 1 січня 1944  р.

    Ширмівка - 1 січня 1944  р.

    Борщагівка - 2 січня 1944  р.

    Вівсяники - 2 січня 1944  р.

    Голендри - 2 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 8 січня 1944  р.)

    Жежелів - 2 січня 1944  р.

    Малинки - 2 січня 1944  р.

    Скоморошки - 2 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 січня 1944  р.)

    Сопин - 2 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 січня 1944  р.)

    Флоріанівка - 2 січня 1944  р.

    Плисків - 3 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 січня 1944  р.)

    Погребище (залізнична станція) - 2 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 1 січня 1944  р.)

    Оратів (районний центр) - 4 січня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 7 січня 1944  р.)

    Оратів (залізнична станція) - 4 січня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 7 січня 1944  р.)

    Богданівка - 5 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 січня 1944  р.)

    Бродецьке - 7 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 8 січня 1944  р.)

    Комсомольське - 7 січня 1944  р.

    Вороновиця - 9 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 січня 1944  р.)

    Липовець - 7 січня 1944  р. (перше визволення)

    Байраківка - 10 січня 1944  р.

    Вовчинець - 10 січня 1944  р.

    Красненьке - 10 січня 1944  р.

    Кропивна - 10 січня 1944  р.

    Немирів - 10 січня 1944  р. (перше визволення)

    Подорожня - 10 січня 1944  р.

    Чернички - 10 січня 1944  р.

    Хвостівці (нині в межах с. Ковалівка Немирівського району) - 10 січня 1944  р.

    Юрівка (Козятинський район) - 10 січня 1944  р.

    Листопадівка - 11 січня 1944  р.


Дніпропетровська область


    Лошкарівка - 31 січня 1944  р.


Житомирська область


    Аполлонівка - 1 січня 1944  р.

    Бараші - 1 січня 1944  р.

    Биківка - 1 січня 1944  р.

    Бистрик - 1 січня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943  р.

    Білокоровичі - 1 січня 1944  р.

    Бобриця - 1 січня 1944  р.

    Вершниця - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944  р.)

    Володарськ-Волинський - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 грудня 1943  р.)

    Гальчинець (нині Гальчин) - 1 січня 1944  р.

    Горбове - 1 січня 1944  р.

    Града - 1 січня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Дров'яний Пост (залізнична станція, з 1973  р. - ст. Діброва Олевська) - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944  р.)

    Киянка (Ємільчинський район) - 1 січня 1944  р.

    Кодня - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 31 грудня 1943  р.)

    Колодянка - 1 січня 1944  р. (перше визволення)

    Кринички (Житомирський район) - 1 січня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943  р.

    Лугини - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 грудня 1943  р.)

    М'яколовичі (з 1945  р. - Миколаївка) - 1 січня 1944  р.

    Новий Завод - 1 січня 1944  р.

    Орепи - 1 січня 1944  р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це лише 11 січня 1944  р.)

    Осівка (Ємільчинський район) - 1 січня 1944  р.

    Пояски - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944  р.)

    Радулин - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 січня 1943  р.)

    Рихальська - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944  р.)

    Рудня-Радовельська - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944  р.)

    Сновидовичі - 1 січня 1944  р.

    Соколів - 1 січня 1944  р.

    Старий Майдан - 1 січня 1944  р.

    Старий Солотвин - 1 січня 1944  р.

    Стрибіж - 1 січня 1944  р.

    Тетірка - 1 січня 1944  р.

    Броники - 2 січня 1944  р.

    Броницька Гута - 2 січня 1944  р.

    Вірівка - 2 січня 1944  р.

    Дениші - 2 січня 1944  р.

    Довбиш - 2 січня 1944  р.

    Ємільчине - 2 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 січня 1944  р.)

    Жовтий Брід - 2 січня 1944  р.

    Куліші - 2 січня 1944  р.

    Мокляки - 2 січня 1944  р.

    Першотравенськ - 2 січня 1944  р.

    Радовель - 2 січня 1944  р.

    Слобідка (Коростишівський район) - 2 січня 1944  р. (остаточне визволення).
    Перше визволення відбулося 12 листопада 1943  р.

    Троянів - 2 січня 1944  р.

    Ужачин - 2 січня 1944  р.

    Хажин - 2 січня 1944  р.

    Райки - 3 січня 1944  р.

    Городниця - 4 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 січня 1944  р.)

    Гришківці - 4 січня 1944  р.

    Бердичів - 5 січня 1944  р.

    Миропіль - 6 січня 1944  р.

    Печанівка - 6 січня 1944  р.

    Разіне - 6 січня 1944  р.

    Чуднів - 6 січня 1944  р.

    Демчин - 7 січня 1944  р.

    Михайленки - 7 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 січня 1944  р.)

    Чуднів-Волинський - 7 січня 1944  р.

    Янушпіль (з 1946  р. - Іванопіль) - 7 січня 1944  р.

    Ярунь - 7 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 січня 1944  р.)

    Любар - 8 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 січня 1944  р.)

    Великі Деревичі - 10 січня 1944  р.

    Коваленки (Любарський район) - 10 січня 1944  р.

    Мотрунки - 10 січня 1944  р.

    Польова Слобідка - 10 січня 1944  р.

    Стрижівка (Любарський район) - 10 січня 1944  р.

    Авратин - 11 січня 1944  р.

    Бурківці - 11 січня 1944  р.

    Безпечна - 11 січня 1944  р. (перше визволення)

    Жари - 11 січня 1944  р.

    Жеребки - 11 січня 1944  р.

    Жолобне - 11 січня 1944  р.

    Киріївка - 11 січня 1944  р.

    Колодянка - 11 січня 1944  р. (остаточне визволення)

    Краснопіль (Чуднівський район) - 11 січня 1944  р.

    Мирославль - 11 січня 1944  р.

    Мокре - 11 січня 1944  р.

    Молочки - 11 січня 1944  р. (перше визволення)

    Стетківці - 11 січня 1944  р. (перше визволення)

    Вересна (нині - Вересня) - 12 січня 1944  р.

    Дуплинки - 12 січня 1944  р.

    Закриниччя - 12 січня 1944  р.

    Токарів - 12 січня 1944  р.


Запорізька область


    Канцерівка - 7 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 грудня 1943  р.)


Київська область


    Денгофівка - 1 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 січня 1943  р.)

    Лобачів - 2 січня 1944  р.

    Мармуліївка - 2 січня 1944  р.

    Рубченки - 2 січня 1944  р.

    Ставище - 2 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 січня 1944  р.)

    Фастівка - 2 січня 1944  р.

    Фесюри - 2 січня 1944  р.

    Черепин - 2 січня 1944  р.

    Щербаки - 2 січня 1944  р.

    Друцька - 3 січня 1944  р.

    Кашперівка - 3 січня 1944  р.

    Тетіїв - 3 січня 1944  р.

    Біла Церква - 4 січня 1944  р.

    Тараща - 5 січня 1944  р.

    Томилівка - 5 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 січня 1944  р.)

    Сухоліси - 6 січня 1944  р.

    Буки (село) - 7 січня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 9 січня 1944  р.)

    Кагарлик - 7 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 січня 1944  р.)

    Ольшаниця - 7 січня 1944  р.

    Ржищів - 7 січня 1944  р.

    Рокитне - 7 січня 1944  р.

    Узин - 6 січня 1944  р.

    Закутинці - 24 січня 1944  р.

    Дмитренки - 26 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 29 січня 1944  р.)

    Ісайки - 26 січня 1944  р.

    Митаївка - 26 січня 1944  р.

    Бране Поле - 27 січня 1944  р.

    Бурти - 27 січня 1944  р.

    Гута - 27 січня 1944  р.

    Дібрівка - 27 січня 1944  р.

    Красногородка - 27 січня 1944  р.

    Медвин - 27 січня 1944  р.

    Побережка - 27 січня 1944  р.

    Софійка - 27 січня 1944  р.

    Дешки - 28 січня 1944  р.

    Коряківка - 28 січня 1944  р.

    Розкопанці - 28 січня 1944  р.

    Щербашенці - 28 січня 1944  р.

    Біївці - 28 січня 1944  р.

    Синиця - 28 січня 1944  р.

    Володимирівка - 29 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

    Дибинці - 29 січня 1944  р.

    Перегонівка - 29 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

    Бородані - 30 січня 1944  р.

    Чайки (Богуславський район) - 30 січня 1944  р.

    Саварка - 30 січня 1944  р.

    Карапиші - 31 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

    Киданівка - 31 січня 1944  р.

    Лютарі - 31 січня 1944  р.

    Миронівка - 31 січня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.) Перше визволення відбулося 22 липня 1941  р.

    Олексіївка (Богуславський район) - 31 січня 1944  р.


Кіровоградська область


    Канатове (залізнична станція Кіровоградського району) - 6 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 січня 1944  р.)

    Аджамка - 7 січня 1944  р.

    Лелеківка - 7 січня 1944  р.

    Трепівка - 7 січня 1944  р.

    Кіровоград - 8 січня 1944  р.

    Олександрівка - 9 січня 1944  р.

    Соснівка - 9 січня 1944  р.

    Фундукліївка - 9 січня 1944  р.

    Аврамівка (Кіровоградський район) - 10 січня 1944  р.

    Бандурівка - 10 січня 1944  р.

    Олексіївка (Кіровоградський район) - 10 січня 1944  р.

    Шпакове - 10 січня 1944  р.


Рівенська область


    Дерманка - 2 січня 1944  р.

    Борове (Рокитнівський район) - 3 січня 1944  р.

    Воронів - 3 січня 1944  р.

    Карпилівка (Рокитнівський район) - 3 січня 1944  р.

    Нетреба (Рокитнівський район) - 3 січня 1944  р.

    Остки - 3 січня 1944  р.

    Сновидовичі - 3 січня 1944  р.

    Рокитне - 6 січня 1944  р.

    Карасин - 7 січня 1944  р.

    Клесів - 7 січня 1944  р.

    Томашгород - 7 січня 1944  р.

    Березне - 9 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 січня 1944  р.)

    Дубровиця - 10 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 12 січня 1944  р.)

    Стрільськ - 10 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 січня 1944  р.)

    Трипутня - 10 січня 1944  р.

    Немовичі - 11 січня 1944  р.

    Володимирець - 12 січня 1944  р.

    Висоцьк - 12 січня 1944  р.

    Сарни - 12 січня 1944  р.

    Степань - 12 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 січня 1944  р.)

    Страшеве - 12 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 січня 1944  р.)

    Бриків - 13 січня 1944  р.

    Ведмедівка - 13 січня 1944  р.

    Головниця - 13 січня 1944  р.

    Даничів - 13 січня 1944  р.

    Корець - 13 січня 1944  р.

    Малинськ - 13 січня 1944  р.

    Тутовичі - 13 січня 1944  р.

    Межиріч - 14 січня 1944  р.

    Моквин - 14 січня 1944  р.

    Підлужне - 14 січня 1944  р.

    Хиночі - 14 січня 1944  р.

    Янова Долина (нині Базальтове) - 14 січня 1944  р.

    Антонівка - 16 січня 1944  р.

    Печалівка (з 1963  р. - Мирне) - 16 січня 1944  р.

    Тучин - 16 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 січня 1944  р.)

      Гоща - 18 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 січня 1944  р.)

      Костопіль - 31 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 16 січня 1944  р.)

      Олександрія - 31 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)


    Тернопільська область


      Андруга - 14 січня 1944  р.


    Хмельницька область


      Полонне - 8 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 січня 1944  р.)

      Понінка - 8 січня 1944  р.

      Плужне - 9 січня 1944  р.

      Кутки - 12 січня 1944  р.

      Мухарів - 12 січня 1944  р.

      Берездів - 13 січня 1944  р.

      Городнявка - 13 січня 1944  р.

      Киликиїв - 13 січня 1944  р.

      Красностав - 13 січня 1944  р.

      Купине - 13 січня 1944  р.

      Майдан-Вила (залізнична стація села Михайлючка Шепетівського району) - 13 січня 1944  р.

      Манятин - 13 січня 1944  р.

      Піддубці - 13 січня 1944  р.

      Сенігів - 13 січня 1944  р.

      Яблунівка (Славутський район) - 13 січня 1944  р.

      Ганнопіль - 14 січня 1944  р.

      Славута - 14 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 січня 1944  р.)

      Цвітоха - 15 січня 1944  р.

      Лисиче - 18 січня 1944  р.

      Старий Кривин - 18 січня 1944  р.

      Хролин - 27 січня 1944  р.

      Цвітоха - 28 січня 1944  р.


    Черкаська область


      Жашків - 4 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 січня 1944  р.)

      Кривчунка - 4 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 січня 1944  р.)

      Маньківка - 7 січня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 січня 1944  р.

      Поташ - 7 січня 1944  р. (перше визволення)

      Катеринопіль - 8 січня 1944  р. (перше визволення)

      Медведівка (Чигиринський район) - 8 січня 1944  р.

      Жаботин - 9 січня 1944  р.

      Кам'янка (районний центр) - 9 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 січня 1944  р.)

      Косарі - 9 січня 1944  р.

      Хацьки - 9 січня 1944  р. (остаточне визволення)

      Яроватка - 9 січня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 січня 1944  р.)

      Владиславчик - 10 січня 1944  р.

      Голов'ятине - 10 січня 1944  р.

      Грушківка - 10 січня 1944  р.

      Завадівка - 10 січня 1944  р.

      Іванівка (Уманський район) - 10 січня 1944  р.

      Конельська Попівка - 10 січня 1944  р.

      Крачківка - 10 січня 1944  р.

      Малий Бузуків - 10 січня 1944  р.

      Михайлівка (Кам'янський район) - 10 січня 1944  р.

      Нестерівка - 10 січня 1944  р.

      Подібна - 10 січня 1944  р.

      Плескачівка - 10 січня 1944  р.

      Пляківка - 10 січня 1944  р.

      Ставидло (нині в межах с. Хижинці Лисянського району) - 10 січня 1944  р.

      Томашівка - 10 січня 1944  р.

      Яри - 10 січня 1944  р.

      Ліщинівка - 11 січня 1944  р. (перше визволення)

      Сунки - 11 січня 1944  р.

      Ірдинь - 17 січня 1944  р.

      Лебедин - 26 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Сердюківка - 26 січня 1944  р.

      Дарівка - 27 січня 1944  р.

      Сигнаївка - 27 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Шпола - 27 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Моринці (Звенигородський район) - 28 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Звенигородка - 28 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Сміла - 29 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Імені Тараса Шевченка (залізнична станція, розташована у м. Сміла) - 29 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Березняки (Смілянський район) - 30 січня 1944  р.

      Макіївка - 30 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Ротмістрівка - 30 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Канів - 31 січня 1944  р.

    • Носачів - 31 січня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)


    Лютий 1944  р.

    Волинська область


      Ківерці - 1 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)

      Арматнів (залізнична станція села Звірів) - 2 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)

      Луцьк - 2 лютого 1944  р.

      Маневичі - 2 лютого 1944  р.

      Олика - 2 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)

      Рожище - 2 лютого 1944  р. (перше визволення)

      Юляна (нині Дачне) - 2 лютого 1944  р.

      Янівка - 2 лютого 1944  р.

      Колки - 3 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)

      Мизове - 3 лютого 1944  р. (перше визволення)

      Повурськ - 3 лютого 1944  р.

      Польська Гора - 3 лютого 1944  р.

      Троянівка - 3 лютого 1944  р.

      Цумань - 3 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)

      Чорторийськ (залізнична станція) - 3 лютого 1944  р.


    Дніпропетровська область


      Павлопілля - 1 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 лютого 1944  р.)

      Орджонікідзе - 2 лютого 1944  р.

      Приворот - 2 лютого 1944  р.

      Жовтокам'янка - 4 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 лютого 1944  р.)

      Нива-Трудова - 4 лютого 1944  р.

      Спокойствіє - 4 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 лютого 1944  р.)

      Мирова - 5 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 лютого 1944  р.)

      Апостолове - 6 лютого 1944  р.

      Борисівка - 6 лютого 1944  р.

      Високе - 6 лютого 1944  р.

      Девладове - 6 лютого 1944  р.

      Дмитрівка - 6 лютого 1944  р.

      Зелене Поле - 6 лютого 1944  р.

      Златоустівка - 6 лютого 1944  р.

      Катеринівка (Апостолівський район) - 6 лютого 1944  р.

      Марганець - 6 лютого 1944  р.

      Михайлівка (Апостолівський район) - 6 лютого 1944  р.

      Нововітебське - 6 лютого 1944  р.

      Олександропіль - 6 лютого 1944  р.

      Софіївка - 6 лютого 1944  р.

      Хмельницьке - 6 лютого 1944  р.

      Шолохове - 6 лютого 1944  р.

      Ревун (залізнична станція села Червоногригорівка) - 7 лютого 1944  р.

      Нікополь - 8 лютого 1944  р.

      Нікопольбуд (залізнична станція) - 8 лютого 1944  р.

      Червоногригорівка - 8 лютого 1944  р.

      Володимирівка (Апостолівський район) - 9 лютого 1944  р.

      Зелений Луг (Криворізький район) - 9 лютого 1944  р.

      Капулівка - 9 лютого 1944  р.

      Лапинка (нині в межах міста Нікополь) - 9 лютого 1944  р.

      Мала Костромка - 9 лютого 1944  р.

      Олексіївка (Нікопольський район) - 9 лютого 1944  р.

      Покровське - 9 лютого 1944  р.

      Радушне - 9 лютого 1944  р.

      Чкалове - 9 лютого 1944  р.

      Чортомлик - 9 лютого 1944  р.

      Тік (залізнична станція) - 14 лютого 1944  р.

      Підстепне (залізнична станція) - 15 лютого 1944  р.

      Пичугине - 18 лютого 1944  р.

      Божедарівка - 21 лютого 1944  р.

      Бажанове (нині в межах м. Кривий Ріг) - 21 лютого 1944  р.

      Ганнівка (Широківський район) - 21 лютого 1944  р.

      Долгинцеве (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 21 лютого 1944  р.

      Коломійцеве - 21 лютого 1944  р.

      Новоукраїнка (село Криничанського району. Нині не існує. Зняте з обліку 5 березня 1992  р.) - 21 лютого 1944  р.

      Роковата (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 21 лютого 1944  р.

      Кривий Ріг - 22 лютого 1944  р.

      Мудрьона (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 22 лютого 1944  р.

      Вечірній Кут (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 25 лютого 1944  р.

      Інгулець (селище міського типу, Криворізький район) - 29 лютого 1944  р.

      Миколаївка (Широківський район) - 29 лютого 1944  р.

      Новокурське - 29 лютого 1944  р.

      Радевичеве - 29 лютого 1944  р.

      Шестірня - 29 лютого 1944  р.

      Широке - 29 лютого 1944  р.


    Запорізька область


      Кам'янка Дніпровська - 7 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 8 лютого 1944  р.)

      Водяне (Кам'янсько-Дніпровський район) - 8 лютого 1944  р.

      Дніпровка - 8 лютого 1944  р.

      Нововодяне - 8 лютого 1944  р.

      Новодніпровка - 8 лютого 1944  р.


    Київська область


      Мисайлівка - 2 лютого 1944  р.

      Богуслав - 3 лютого 1944  р.

      Карандинці - 3 лютого 1944  р.

      Козин - 3 лютого 1944  р.

      Македони - 3 лютого 1944  р.

      Маслівка - 3 лютого 1944  р.

      Потік (Миронівський район) - 3 лютого 1944  р.

      Росава - 3 лютого 1944  р.

      Туники - 3 лютого 1944  р.

      Шупики - 3 лютого 1944  р.

      Яцюки - 3 лютого 1944  р.

      Івки - 4 лютого 1944  р.

      Калинівка (Богуславський район) - 4 лютого 1944  р.

      Половецьке - 4 лютого 1944  р.

      Поташня (Богуславський район) - 4 лютого 1944  р.

      Тептіївка - 4 лютого 1944  р.

      Хохітва - 4 лютого 1944  р.

      Яхни (Миронівський район) - 4 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 лютого 1944  р.)

      Семигори - 6 лютого 1944  р.

      Вільховець - 9 лютого 1944  р.

      Ємчиха - 8 лютого 1944  р.

      Михайлівка (Богуславський район) - 7 лютого 1944  р.

      Москаленки - 8 лютого 1944  р.

      Янівка (з 1945  р. - Іванівка, Богуславський район) - 10 лютого 1944  р.


    Кіровоградська область


      Журівка - 3 лютого 1944  р.

      Каніж - 3 лютого 1944  р.

      Капітанівка - 3 лютого 1944  р.

      Оситняжка - 3 лютого 1944  р.

      Турія - 3 лютого 1944  р.


    Рівенська область


      Борове (зал. стан. Зарічненського району) - 1 лютого 1944  р.

      Біле - 1 лютого 1944  р.

      Кухотська Воля - 1 лютого 1944  р.

      Рівне - 2 лютого 1944  р.

      Теремне - 2 лютого 1944  р.

      Здолбунів - 3 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944  р.)

      Волошки - 5 лютого 1944  р.

      Деражне - 5 лютого 1944  р.

      Квасилів - 5 лютого 1944  р.

      Клевань - 5 лютого 1944  р.

      Любомирськ - 5 лютого 1944  р.

      Могиляни - 5 лютого 1944  р.

      Новостав - 5 лютого 1944  р.

      Обарів - 5 лютого 1944  р.

      Озеряни - 5 лютого 1944  р.

      Оржів - 5 лютого 1944  р.

      Острог - 5 лютого 1944  р.

      Рафалівка - 5 лютого 1944  р.

      Решуцьк - 5 лютого 1944  р.

      Шпанів - 5 лютого 1944  р.

      Мізоч - 6 лютого 1944  р.

      Млинів - 6 лютого 1944  р.

      Ульбарів (нині Нагірне) - 6 лютого 1944  р.

      Мирогоща (залізнична станція) - 9 лютого 1944  р.

      Острожець - 12 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 лютого 1944  р.)


    Тернопільска область


      Шумськ - 28 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 березня 1944  р.)


    Херсоньска область


      Мала Лепетиха - 7 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 8 лютого 1944  р.)

      Бабине - 8 лютого 1944  р.

      Велика Лепетиха - 8 лютого 1944  р.

      Верхній Рогачик - 8 лютого 1944  р.

      Карайдубина (нині Бережанка) - 8 лютого 1944  р.

      Нижній Рогачик - 8 лютого 1944  р.

      Ушалка - 8 лютого 1944  р.

      Гаврилівка (Нововоронцовський район) - 27 лютого 1944  р.

      Золота Балка - 27 лютого 1944  р.

      Нововоронцовка - 27 лютого 1944  р.

      Осокорівка - 27 лютого 1944  р.

      Петрівка (Нововоронцовський район) - 27 лютого 1944  р.

      Хрещенівка (Нововоронцовський район) - 27 лютого 1944  р.

      Високопілля - 28 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 29 лютого 1944  р.)

      Біляївка (Нововоронцовський район) - 29 лютого 1944  р.

      Дудчани - 29 лютого 1944  р.

      Іванівка (Високопільський район) - 29 лютого 1944  р.

      Нововознесенське (Високопільський район) - 29 лютого 1944  р.


    Хмельницька область


      Кривин - 5 лютого 1944  р.

      Шепетівка - 11 лютого 1944  р.

      Шепетівка-Подільська (залізнична станція) - 11 лютого 1944  р.

      Ізяслав - 28 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 березня 1944  р.)

      Ляхівці (з 1946  р. - Білогір'я) - 29 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 березня 1944  р.)


    Черкаська область


      Шевченкове (Звенигородський район) - 1 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944  р.)

      Цвіткове - 2 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 лютого 1944  р.)

      Багачівка (Звенигородський район) - 3 лютого 1944  р.

      Балаклея (Смілянський район) - 3 лютого 1944  р.

      Бужанка - 3 лютого 1944  р.

      Виноград - 3 лютого 1944  р.

      Водяне - 3 лютого 1944  р.

      Кам'яний Брід - 3 лютого 1944  р.

      Квітки (Корсунь-Шевченківський район) - 3 лютого 1944  р.

      Ковалиха (Смілянський район) - 3 лютого 1944  р.

      Козацьке (Звенигородський район) - 3 лютого 1944  р.

      Куцівка - 3 лютого 1944  р.

      Лазірці - 3 лютого 1944  р.

      Лип'янка - 3 лютого 1944  р.

      Лузанівка - 3 лютого 1944  р.

      Матусів - 3 лютого 1944  р.

      Мельниківка - 3 лютого 1944  р.

      Миколаївка (Корсунь-Шевченківський район) - 3 лютого 1944  р.

      Надточаївка - 3 лютого 1944  р.

      Попівка (Смілянський район) - 3 лютого 1944  р.

      Самгородок (Смілянський район) - 3 лютого 1944  р.

      Селище (Корсунь-Шевченківський район) - 3 лютого 1944  р.

      Степанці - 3 лютого 1944  р.

      Стецівка (Звенигородський район) - 3 лютого 1944  р.

      Тарасівка (Звенигородський район) - 3 лютого 1944  р.

      Ташлик - 3 лютого 1944  р.

      Телепине - 3 лютого 1944  р.

      Терешки - 3 лютого 1944  р.

      Товмач - 3 лютого 1944  р.

      Товста - 3 лютого 1944  р.

      Топильна - 3 лютого 1944  р.

      Трощин - 3 лютого 1944  р.

      Чижівка - 3 лютого 1944  р.

      Юркове (Звенигородський район) - 3 лютого 1944  р.

      Яблунів - 3 лютого 1944  р.

      Вільховець - 4 лютого 1944  р. (перше визволення)

      Воронівка - 4 лютого 1944  р.

      Гамарня - 4 лютого 1944  р.

      Кононча - 4 лютого 1944  р.

      Малий Ржавець - 4 лютого 1944  р.

      Михайлівка (Канівський район) - 4 лютого 1944  р.

      Мошни - 4 лютого 1944  р.

      Хмільна - 4 лютого 1944  р.

      Байбузи - 5 лютого 1944  р.

      Бересняги - 5 лютого 1944  р.

      Білозір'я - 5 лютого 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 грудня 1943  р.

      Вербівка (Городищенський район) - 5 лютого 1944  р.

      Вільшана - 5 лютого 1944  р.

      Мартинівка - 5 лютого 1944  р.

      Первомайське - 5 лютого 1944  р.

      Тубільці - 5 лютого 1944  р.

      Хрещатик - 5 лютого 1944  р.

      Шелепухи - 5 лютого 1944  р.

      Беркозівка - 6 лютого 1944  р.

      Драбівка - 6 лютого 1944  р.

      Ключники - 6 лютого 1944  р.

      В'язівок - 7 лютого 1944  р.

      Велике Старосілля (нині Старосілля) - 7 лютого 1944  р.

      В'язівок - 7 лютого 1944  р.

      Кличкове - 7 лютого 1944  р.

      Межиріч - 7 лютого 1944  р.

      Попівка (Канівський район) - 7 лютого 1944  р.

      Валява (село) - 8 лютого 1944  р.

      Ксаверове - 8 лютого 1944  р.

      Орловець - 8 лютого 1944  р.

      Хлистунівка - 8 лютого 1944  р.

      Бровахи - 9 лютого 1944  р.

      Виграїв - 9 лютого 1944  р.

      Городище - 9 лютого 1944  р.

      Воронцово-Городище (залізнична стація, нині станція Городище) - 9 лютого 1944  р.

      Мліїв - 9 лютого 1944  р.

      Старосілля - 9 лютого 1944  р.

      Валява (залізнична станція) - 10 лютого 1944  р.

      Завадівка - 10 лютого 1944  р.

      Набоків - 10 лютого 1944  р.

      Нехворощ - 10 лютого 1944  р.

      Таганча - 10 лютого 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 лютого 1944  р.)

      Вільхівчик - 11 лютого 1944  р.

      Глушки - 11 лютого 1944  р.

      Миропілля - 11 лютого 1944  р.

      Поташня - 11 лютого 1944  р.

      Черепин - 11 лютого 1944  р.

      Голяки - 12 лютого 1944  р.

      Деренковець - 12 лютого 1944  р.

      Карашина - 12 лютого 1944  р.

      Мельники - 12 лютого 1944  р.

      Набутів - 12 лютого 1944  р.

      Нетеребка - 12 лютого 1944  р.

      Пішки - 12 лютого 1944  р.

      Гарбузин - 13 лютого 1944  р.

      Ситники - 13 лютого 1944  р.

      Сотники - 13 лютого 1944  р.

      Корсунь-Шевченківський - 14 лютого 1944  р.

      Кошмак - 14 лютого 1944  р.

      Листвина - 14 лютого 1944  р.

      Петрушки - 14 лютого 1944  р.

      Саморідня - 14 лютого 1944  р.

      Дацьки - 16 лютого 1944  р.

      Прутильці - 16 лютого 1944  р.

      Стеблів - 16 лютого 1944  р.

      Тараща - 16 лютого 1944  р.

      Яблунівка - 16 лютого 1944  р.

      Лисянка - 17 лютого 1944  р.

      Лисянка - 17 лютого 1944  р.


    Березень 1944  р.

    Вінницька область


      Качанівка - 7 березня 1944  р.

      Скаржинці - 7 березня 1944  р.

      Терешпіль - 7 березня 1944  р.

      Війтівці (з 1946  р. - Жданівка) - 8 березня 1944  р.

      Маркуші - 8 березня 1944  р.

      Морозівка (Хмільницький район) - 8 березня 1944  р.

      Сальниця - 8 березня 1944  р.

      Уланів - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944  р.)

      Антопіль - 9 березня 1944  р.

      Березна - 9 березня 1944  р.

      Заливанщина - 9 березня 1944  р.

      Крижанівка - 9 березня 1944  р.

      Кустівці - 9 березня 1944  р.

      Лозна - 9 березня 1944  р.

      Люлинці (Оратівський район) - 9 березня 1944  р.

      Нападівка (Калинівський район) - 9 березня 1944  р.

      Пустовійти - 9 березня 1944  р.

      Радівка (Калинівський район) - 9 березня 1944  р.

      Рогинці - 9 березня 1944  р.

      Уладівка - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Хмільник - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Холонівська (залізнична станція села Іванів Калинівського району) - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Черепашинці - 9 березня 1944  р.

      Байківка - 10 березня 1944  р.

      Білий Рукав - 10 березня 1944  р.

      Колибабинці - 10 березня 1944  р.

      Корделівка - 10 березня 1944  р.

      Писарівка (Калинівський район) - 10 березня 1944  р.

      Розкошівка - 10 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 12 березня 1944  р.)

      Соколова - 10 березня 1944  р.

      Тарасівка (Калинівський район) - 10 березня 1944  р.

      Теплик - 10 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 12 березня 1944  р.)

      Томашпіль (Хмільницький район) - 10 березня 1944  р.

      Широка Гребля (Хмільницький район) - 10 березня 1944  р.

      Янів (з 1946 р - Іванів, Теплицький район) - 10 березня 1944  р.

      Балабанівка - 11 березня 1944  р.

      Джулинка (залізнична станція) - 11 березня 1944  р.

      Марківка (Теплицький район) - 11 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 12 березня 1944  р.)

      Нараївка - 11 березня 1944  р.

      Оратів - 11 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 січня 1944  р.

      Росоша - 11 березня 1944  р.

      Стражгород - 11 березня 1944  р.

      Фронтівка - 11 березня 1944  р.

      Велика Мочулка - 12 березня 1944  р.

      Генріхівка (залізнична станція села Красносілка Бершадського району) - 12 березня 1944  р.
      (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944  р.)

      Гранів - 12 березня 1944  р.

      Джулинка (селище, районний центр) - 12 березня 1944  р.

      Дукля - 12 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944  р.)

      Іллінці - 12 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 8 січня 1944  р.

      Китайгород (Іллінецький район) - 12 березня 1944  р.

      Липовець - 12 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 7 січня 1944  р.

      Михайлівка (Гайсинський район) - 12 березня 1944  р.

      Мишарівка - 12 березня 1944  р.

      Чечелівка - 12 березня 1944  р.

      Шляхова - 12 березня 1944  р.

      Вороновиця - 13 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 9 січня 1944  р.

      Гайсин - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944  р.)

      Губник (Гайсинський район) - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944  р.)

      Дашів - 13 березня 1944  р.

      Демківське - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944  р.)

      Жадани - 13 березня 1944  р.

      Жерденівка - 13 березня 1944  р.

      Зозів - 13 березня 1944  р.

      Зятківці - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944  р.)

      Кошлани - 13 березня 1944  р.

      Кублич - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 12 березня 1944  р.)

      Купчинці - 13 березня 1944  р.

      Ладижин - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944  р.)

      Мервин - 13 березня 1944  р.

      Паріївка (Іллінецький район) - 13 березня 1944  р.

      Попівка (Липовецький район) - 13 березня 1944  р.

      Семирічка - 13 березня 1944  р.

      Тростянець - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944  р.)

      Хрінівка - 13 березня 1944  р.

      Щаслива - 13 березня 1944  р.

      Варшиця (нині мікрорайон міста Калинівка) - 14 березня 1944  р.

      Бершадь - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Бубнівка (Гайсинський район) - 14 березня 1944  р.

      Буди - 14 березня 1944  р.

      Вахнівка - 14 березня 1944  р.

      Глибочок - 14 березня 1944  р.

      Губник (Гайсинський район) - 14 березня 1944  р.

      Гуменне - 14 березня 1944  р.

      Дружелюбівка - 14 березня 1944  р.

      Журава - 14 березня 1944  р.

      Завадівка (Теплицький район) - 14 березня 1944  р.

      Зарудинці - 14 березня 1944  р.

      Зятківці (Гайсинський район) - 14 березня 1944  р.

      Ізабелівка (нині - Жабелівка) - 14 березня 1944  р.

      Калинівка (районний центр) - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Карбівка - 14 березня 1944  р.

      Кирсанівка - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Козинці (Тростянецький район) - 14 березня 1944  р.

      Комарів (Вінницький район) - 14 березня 1944  р.

      Криштопівка - 14 березня 1944  р.

      Куна - 14 березня 1944  р.

      Метанівка - 14 березня 1944  р.

      Михайлівка (Вінницький район) - 14 березня 1944  р.

      Нова Прилука - 14 березня 1944  р.

      Ободівка - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Оленівка (Вінницький район) - 14 березня 1944  р.

      Побірка (Теплицький район) - 14 березня 1944  р.

      Ратуш - 14 березня 1944  р.

      Самчиці - 14 березня 1944  р.

      Ситківці - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Соболівка (Липовецький район) - 14 березня 1944  р.

      Сорока - 14 березня 1944  р.

      Ставки - 14 березня 1944  р.

      Стара Прилука - 14 березня 1944  р.

      Степанівка (Вінницький район) - 14 березня 1944  р.

      Турбів - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Тюшки (залізнична станція Вінницького району) - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 16 березня 1944  р.)

      Улянівка (Барський район) - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Чернятка - 14 березня 1944  р.

      Шабельня - 14 березня 1944  р.

      Білий Камінь - 15 березня 1944  р.

      Вапнярка - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Великі Крушлинці - 15 березня 1944  р.

      Ворошилівка - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Гнівань - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Гулівці - 15 березня 1944  р.

      Жабокричка - 15 березня 1944  р.

      Жорнище - 15 березня 1944  р.

      Журавлівка (Тульчинський район) - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 березня 1944  р.)

      Іванівка (Вінницький район) - 15 березня 1944  р.

      Кароліна - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Кидрасівка - 15 березня 1944  р.

      Клебань - 15 березня 1944  р.

      Косаківка (Липовецький район) - 15 березня 1944  р.

      Красногірка - 15 березня 1944  р.

      Криківці - 15 березня 1944  р.

      Левків - 15 березня 1944  р.

      Мельниківці - 15 березня 1944  р.

      Михайлівка (Тульчинський район) - 15 березня 1944  р.

      Немирів - 15 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 10 січня 1944  р.

      Ометинці - 15 березня 1944  р.

      Павлівка (Калинівський район) - 15 березня 1944  р.

      Писарівка - 15 березня 1944  р.

      Савинці - 15 березня 1944  р.

      Сосонка - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Тиманівка - 15 березня 1944  р.

      Тульчин - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Фердинандівка (залізнична станція села Сподахи Немирівського району) - 15 березня 1944  р.

      Хвостівці (нині у складі села Ковалівка Немирівського району) - 15 березня 1944  р.

      Холодівка - 15 березня 1944  р.

      Холявинці (з 1957  р. у складі села Лісова Лисіївка Калинівського району) - 15 березня 1944  р.

      Цибулівка - 15 березня 1944  р.

      Війтівка - 16 березня 1944  р.

      Гриненки - 16 березня 1944  р.

      Довжок (Немирівський район) - 16 березня 1944  р.

      Дохно - 16 березня 1944  р.

      Княжеве (залізнична станція селища міського типу Красне Крижопільского району) - 16 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944  р.)

      Комаргород - 16 березня 1944  р.

      Крижопіль - 16 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944  р.)

      Крищинці - 16 березня 1944  р.

      Липівка - 16 березня 1944  р.

      Лука (Немирівський район) - 16 березня 1944  р.

      Медвідка - 16 березня 1944  р.

      Попелюхи (Піщанський район) - 16 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 березня 1944  р.)

      Сальник - 16 березня 1944  р.

      Слобода Шаргородська - 16 березня 1944  р.

      Соколівка (Крижопільський район) - 16 березня 1944  р.

      Стадниця - 16 березня 1944  р.

      Стрільчинці - 16 березня 1944  р.

      Сутиски - 16 березня 1944  р.

      Тиврів - 16 березня 1944  р.

      Томашпіль - 16 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944  р.)

      Тяжилів (сучасний мікрорайон міста Вінниця) - 16 березня 1944  р.

      Юрківка - 16 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944  р.)

      Яланець (Томашпільський район) - 16 березня 1944  р.

      Брацлав - 17 березня 1944  р.

      Будки - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944  р.)

      Василівка (Тиврівський район) - 17 березня 1944  р.

      Велика Русава - 17 березня 1944  р.

      Вільшанка (Крижопільський район) - 17 березня 1944  р.

      Гарячківка - 17 березня 1944  р.

      Гнатків - 17 березня 1944  р.

      Городище (Піщанський район) - 17 березня 1944  р.

      Гришівці - 17 березня 1944  р.

      Дзвониха - 17 березня 1944  р.

      Добрянка - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944  р.)

      Жабокрич - 17 березня 1944  р.

      Канава (Тиврівський район) - 17 березня 1944  р.

      Клембівка - 17 березня 1944  р.

      Колюхів (Тиврівський район) - 17 березня 1944  р.

      М'ястківка (з 1946  р. - Городківка) - 17 березня 1944  р.

      Маянів - 17 березня 1944  р.

      Орлівка - 17 березня 1944  р.

      Потоки (Жмеринський район) - 17 березня 1944  р.

      Рудниця - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944  р.)

      Сідава - 17 березня 1944  р.

      Стратіївка - 17 березня 1944  р.

      Чернівці - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944  р.)

      Чечельник - 17 березня 1944  р.

      Шершні (Тиврівський район) - 17 березня 1944  р.

      Ямпіль - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944  р.)

      Бабчинці - 18 березня 1944  р.

      Березівка (Чернівецький район) - 18 березня 1944  р.

      Борівка - 18 березня 1944  р.

      Вербка (Чечельницький район) - 18 березня 1944  р.

      Вугринівка (з 1959  р. у складі міста Хмільник) - 18 березня 1944  р.

      Гальжбіївка - 18 березня 1944  р.

      Голодьки - 18 березня 1944  р.

      Дзигівка - 18 березня 1944  р.

      Думенки - 18 березня 1944  р.

      Жмеринка - 18 березня 1944  р.

      Качківка (Ямпільський район) - 18 березня 1944  р.

      Курилівка - 18 березня 1944  р.

      Лелітка - 18 березня 1944  р.

      Печера - 18 березня 1944  р.

      Пиківська Слобідка - 18 березня 1944  р.

      Піщанка - 18 березня 1944  р.

      Попелюхи (Мурованокуриловецький район) - 18 березня 1944  р.

      Попівці - 18 березня 1944  р.

      Рахни - 18 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944  р.)

      Станіславчик - 18 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944  р.)

      Чорномин - 18 березня 1944  р.

      Шпиків - 18 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944  р.)

      Ярошенка - 18 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944  р.)

      Деребчин - 19 березня 1944  р.

      Джурин - 19 березня 1944  р.

      Зведенівка - 19 березня 1944  р.

      Івча (Літинський район) - 19 березня 1944  р.

      Карпівка (Могилів-Подільський район) - 19 березня 1944  р.

      Кожухів - 19 березня 1944  р.

      Кусиківці - 19 березня 1944  р.

      Лука (Літинський район) - 19 березня 1944  р.

      Майдан-Бобрик - 19 березня 1944  р.

      Медведівка (Літинський район) - 19 березня 1944  р.

      Миколаївка (Літинський район) - 19 березня 1944  р.

      Мізяківські Хутори - 19 березня 1944  р.

      Могилів-Подільський - 19 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 20 березня 1944  р.)

      Мурафа - 19 березня 1944  р.

      Осолинка - 19 березня 1944  р.

      Подільський Пост (залізнична станція, з 1973  р. - станція Жмеринка-Подільська ) - 19 березня 1944  р.

      Політанки - 19 березня 1944  р.

      Рахни-Лісові - 19 березня 1944  р.

      Серебрія (Могилів-Подільський район) - 19 березня 1944  р.

      Стрижавка - 19 березня 1944  р.

      Хоменки - 19 березня 1944  р.

      Балин - 20 березня 1944  р.

      Браїлів - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Вінниця - 20 березня 1944  р.

      Дяківці - 20 березня 1944  р.

      Котюжани - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Кулига - 20 березня 1944  р.

      Літин - 20 березня 1944  р.

      Літинка - 20 березня 1944  р.

      Майдан Супрунівський (з 1960  р. - Підлісне, Літинський район) - 20 березня 1944  р.

      Немерче - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Пеньківка (Літинський район) - 20 березня 1944  р.

      Селище (Літинський район) - 20 березня 1944  р.

      Сосни (Літинський район) - 20 березня 1944  р.

      Сулятицька (залізнична станція села Юрківці Могилів-Подільского району) - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Шаргород - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Багринівці - 21 березня 1944  р.

      Бар (залізнична станція) - 21 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 22 березня 1944  р.)

      Бірків - 21 березня 1944  р.

      Вищеольчедаїв - 21 березня 1944  р.

      Дашківці - 21 березня 1944  р.

      Ізраїлівка (залізнична станція села Грабарівка Могилів-Подільського району) - 21 березня 1944  р.

      Коростівці - 21 березня 1944  р.

      Кудіївці - 21 березня 1944  р.

      Ломазів - 21 березня 1944  р.

      Лучинець - 21 березня 1944  р.

      Лядова - 21 березня 1944  р.

      Медвеже Вушко - 21 березня 1944  р.

      Микулинці - 21 березня 1944  р.

      Мовчани - 21 березня 1944  р.

      Носківці - 21 березня 1944  р.

      Пасинки - 21 березня 1944  р.

      Плебанівка - 21 березня 1944  р.

      Снітків - 21 березня 1944  р.

      Степанки (Барський район) - 21 березня 1944  р.

      Сугаки - 21 березня 1944  р.

      Тропове - 21 березня 1944  р.

      Широка Гребля (Вінницький район) - 21 березня 1944  р.

      Юзвин (нині Некрасове) - 21 березня 1944  р.

      Яришів - 21 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 22 березня 1944  р.)

      Вендичани - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 березня 1944  р.)

      Вододіївці (Барський район) - 22 березня 1944  р.

      Копай - 22 березня 1944  р.

      Копайгород - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 березня 1944  р.)

      Людавка - 22 березня 1944  р.

      Мальчівці - 22 березня 1944  р.

      Маньківці - 22 березня 1944  р.

      Мартинівка (Жмеринський район) - 22 березня 1944  р.

      Матейкове - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 березня 1944  р.)

      Митки - 22 березня 1944  р.

      Ольгопіль - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 15 березня 1944  р.)

      Северинівка (Жмеринський район) - 22 березня 1944  р.

      Лопатинці (Жмеринський район) - 23 березня 1944  р.

      Мигалівці - 23 березня 1944  р.

      Рожепи - 23 березня 1944  р.

      Сербинівці - 23 березня 1944  р.

      Ялтушків - 23 березня 1944  р.

      Муровані Курилівці - 24 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 березня 1944  р.)

      Бар (районний центр) - 25 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 26 березня 1944  р.)

      Іванівці (Барський район) - 25 березня 1944  р.

      Комарівці (Барський район) - 25 березня 1944  р.

      Лука-Барська - 25 березня 1944  р.

      Сказинці - 25 березня 1944  р.

      Кетроси (з 1946  р. - Довжок) - 28 березня 1944  р.

      Махаринці - 28 березня 1944  р.


    Волинська область


      Гнідава (залізнична станція) - 2 березня 1944  р.

      Голоби - 16 березня 1944  р.

      Любитів - 17 березня 1944  р.

      Переспа - 20 березня 1944  р.

      Рожище - 20 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 лютого 1944  р.

      Ниви Губинські - 25 березня 1944  р.

      Затурці - 26 березня 1944  р.

      Турійськ - 27 березня 1944  р. (перше визволення)


    Дніпропетровська область


      Зелене (селище міського типу, нині в межах м. Кривий Ріг) - 3 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 березня 1944  р.)

      Інгулець (залізнична станція) - 4 березня 1944  р.

      Миколо-Козельськ (залізнична станція) - 4 березня 1944  р.

      Латівка - 7 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944  р.)

      Олександродар (з 1958  р. - Рахманівка) - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944  р.)

      Авдотівка - 9 березня 1944  р.

      Анастасівка (Криворізький район) - 9 березня 1944  р.

      Гейківка - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Кіровка (Криворізький район) - 9 березня 1944  р.

      Лозуватка (Криворізький район) - 9 березня 1944  р.

      Мусіївка - 9 березня 1944  р.

      Тернуватка (Криворізький район) - 9 березня 1944  р.

      Софієво-Гейківка (з 1953  р. - Валове) - 10 березня 1944  р.


    Житомирська область


      Провалівка - 5 березня 1944  р.

      Мотовилівка - 6 березня 1944  р.

      Безпечна - 7 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944  р.

      Молочки - 10 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944  р.

      Стетківці - 18 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944  р.


    Івано-Франківська область


      Городенка - 27 березня 1944  р.

      Якубівка - 27 березня 1944  р.

      Гвіздець - 28 березня 1944  р.

      Підгайчики - 28 березня 1944  р.

      Чернелиця - 28 березня 1944  р.

      Ясенів Пільний - 28 березня 1944  р.

      Вікно - 28 березня 1944  р.

      Коломия - 29 березня 1944  р.

      Королівка (Коломийський район) - 29 березня 1944  р.

      Матеївці - 29 березня 1944  р.

      Острівець - 29 березня 1944  р.

      Товмачик - 29 березня 1944  р. (перше визволення)

      Ганьківці - 30 березня 1944  р.

      Годи-Турка (залізнична станція) - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Делятин - 30 березня 1944  р.

      Заболотів - 30 березня 1944  р.

      Задубрівці - 30 березня 1944  р.

      Ланчин - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Лоєва - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Любіжня (залізнична станція) - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Надвірна - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Обертин - 30 березня 1944  р.

      Палагичі - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      П'ядики - 30 березня 1944  р.

      Саджавка - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Снятин - 30 березня 1944  р.

      Стецева - 30 березня 1944  р.

      Тисмениця - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Товмач - 30 березня 1944  р. (перше визволення)

      Ценява - 30 березня 1944  р.

      Косів - 31 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 квітня 1944  р.)


    Кіровоградська область


      Братолюбівка (Долинський район) - 10 березня 1944  р.

      Велика Виска - 10 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944  р.)

      Гурівка (Долинський район) - 10 березня 1944  р.

      Маржанівка (залізнична станція Долинського району) - 10 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про
      це 11 березня 1944  р.). Перше визволення відбулося 22 жовтня 1943  р.

      Новгородка - 10 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 грудня 1943  р.

      Федоро-Шулічине - 10 березня 1944  р.

      Богданівка (Долинський район) - 11 березня 1944  р.

      Златопіль (з 1960  р. у складі міста Новомиргород) - 11 березня 1944  р.

      Кам'януватка - 11 березня 1944  р.

      Крутеньке - 11 березня 1944  р.

      Листопадове - 11 березня 1944  р.

      Мартоноша - 11 березня 1944  р.

      Новомиргород - 11 березня 1944  р.

      Олександрівка (Долинський район) - 11 березня 1944  р.

      Панчеве - 11 березня 1944  р.

      Хащувате - 11 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944  р.)

      Березівка (Долинський район) - 12 березня 1944  р.

      Вільхове (Ульяновський район) - 12 березня 1944  р.

      Гайворон - 12 березня 1944  р.

      Кам'яна Криниця - 12 березня 1944  р.

      Марфівка - 12 березня 1944  р.

      Медове - 12 березня 1944  р.

      Новогригорівка (Долинський район) - 12 березня 1944  р.

      Новосавицьке - 12 березня 1944  р.

      Олено-Косогорівка - 12 березня 1944  р.

      Оситна - 12 березня 1944  р.

      Писанка - 12 березня 1944  р.

      Таужня (залізнична станція) - 12 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944  р.)

      Тимкове (залізнична станція поблизу села Богданівка Долинського району) - 12 березня 1944  р.
      (Радінформбюро повідомило про це ще 11 березня 1944  р.)

      Шевченкове (нині Долинська) - 12 березня 1944  р.

      Юзефпіль (нині Бугове) - 12 березня 1944  р.

      Янопіль (нині у складі села Рубаний Міст) - 12 березня 1944  р.

      Захарівка (Новоукраїнський район) - 13 березня 1944  р.

      Злинка - 13 березня 1944  р.

      Іванівка (Новоархангельський район) - 13 березня 1944  р.

      Кальниболота - 13 березня 1944  р.

      Комишувате - 13 березня 1944  р.

      Компаніївка - 13 березня 1944  р.

      Коробчине - 13 березня 1944  р.

      Мала Виска - 13 березня 1944  р.

      Надлак - 13 березня 1944  р.

      Новоархангельськ - 13 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944  р.)

      Новоєгорівка - 13 березня 1944  р.

      Новокиївка (Устинівський район) - 13 березня 1944  р.

      Петрівка (Новоукраїнський район) - 13 березня 1944  р.

      Плетений Ташлик - 13 березня 1944  р.

      Грузьке (Голованівський район) - 14 березня 1944  р.

      Копенкувате - 14 березня 1944  р.

      Могильне - 14 березня 1944  р.

      Мощене - 14 березня 1944  р.

      Нерубайка - 14 березня 1944  р.

      Підвисоке - 14 березня 1944  р.

      Розсохуватець - 14 березня 1944  р.

      Скалева - 14 березня 1944  р.

      Тимофіївка (Новоархангельський район) - 14 березня 1944  р.

      Торговиця - 14 березня 1944  р.

      Устинівка - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 березня 1944  р.)

      Хмельове - 14 березня 1944  р.

      Богодарівка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944  р.

      Водяне (Новоукраїнський район) - 15 березня 1944  р.

      Воронівка - 15 березня 1944  р.

      Громуха - 15 березня 1944  р.

      Грушка - 15 березня 1944  р.

      Данилова Балка - 15 березня 1944  р.

      Ємилівка - 15 березня 1944  р.

      Злинка - 15 березня 1944  р.

      Кам'яний Міст - 15 березня 1944  р.

      Капустине (залізнична станція села Злинка Маловисківського району) - 15 березня 1944  р.

      Карбівка - 15 березня 1944  р.

      Межирічка - 15 березня 1944  р.

      Новаківка (нині не існує. Село зняте з обліку у 2008  р.) - 15 березня 1944  р.

      Новомиколаївка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944  р.

      Орлова Балка - 15 березня 1944  р.

      Покотилове - 15 березня 1944  р.

      Софіївка (Новоукраїнський район) - 15 березня 1944  р.

      Тернівка - 15 березня 1944  р.

      Тишківка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944  р.

      Шамраєве - 15 березня 1944  р.

      Шевченка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944  р.

      Шепилове - 15 березня 1944  р.

      Андріївка (Добровеличківський район) - 16 березня 1944  р.

      Бобринець - 16 березня 1944  р.

      Глодоси - 16 березня 1944  р.

      Григорівка (Новоукраїнський район) - 16 березня 1944  р.

      Карказелівка - 16 березня 1944  р.

      Липняжка - 16 березня 1944  р.

      Олексіївка (Бобринецький район) - 16 березня 1944  р.

      Рівне (Новоукраїнський район) - 16 березня 1944  р.

      Солонцюватка - 16 березня 1944  р.

      Шутеньке - 16 березня 1944  р.

      Абадаш (залізнична станція села Звірівка Новоукраїнського району) - 17 березня 1944  р.

      Бобринка - 17 березня 1944  р.

      Веселий Кут (Новоукраїнський район) - 17 березня 1944  р.

      Висоцьке - 17 березня 1944  р.

      Витязівка - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944  р.)

      Водяно-Михайлівка - 17 березня 1944  р.

      Голованівськ - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 15 березня 1944  р.)

      Добровеличківка - 17 березня 1944  р.

      Леонтовичеве - 17 березня 1944  р.

      Новоєгорівка - 17 березня 1944  р.

      Новоолександрівка (Новоукраїнський район) - 17 березня 1944  р.

      Новоукраїнка - 17 березня 1944  р.

      Пенькове - 17 березня 1944  р.

      Глиняне - 18 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944  р.)

      Миколо-Бабанка - 18 березня 1944  р.

      Новоглиняне - 18 березня 1944  р.

      Новолутківка - 18 березня 1944  р.

      Новостанкувата - 18 березня 1944  р.

      Піщаний Брід (Добровеличківський район) - 18 березня 1944  р.

      Помічна - 18 березня 1944  р.

      Фурманівка - 18 березня 1944  р.

      Дорожинка - 19 березня 1944  р.

      Йосипівка (Вільшанський район) - 19 березня 1944  р.

      Любомирка (Добровеличківський район) - 19 березня 1944  р.

      Михайлівка (Добровеличківський район) - 19 березня 1944  р.

      Станкувате - 19 березня 1944  р.

      Сухий Ташлик - 19 березня 1944  р.


    Львівська область


      Королівка (Бродівський район) - 20 березня 1944  р.

      Корсів (Бродівський район) - 20 березня 1944  р.

      Лешнів (Бродівський район) - 20 березня 1944  р.

      Шнирів (Бродівський район) - 20 березня 1944  р.

      Бучина - 21 березня 1944  р.

      Накваша - 21 березня 1944  р.

      Підкамінь - 21 березня 1944  р.

      Нем'яч - 21 березня 1944  р.

      Суховоля (Бродівський район) - 21 березня 1944  р.


    Миколаївська область


      Новий Буг - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944  р.)

      Новополтавка - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944  р.)

      Афанасіївка - 9 березня 1944  р.

      Баштанка - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Горожене - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944  р.)

      Дренделеве (нині Суходілля) - 9 березня 1944  р.

      Єфремівка - 9 березня 1944  р.

      Казанка (районний центр) - 9 березня 1944  р.

      Микільське - 9 березня 1944  р.

      Михайлівка (Єланецький район) - 9 березня 1944  р.

      Нововолодимирівка (Єланецький район) - 9 березня 1944  р.

      Новокостянтинівка - 9 березня 1944  р.

      Новолазарівка - 9 березня 1944  р.

      Троїцько-Сафонове - 9 березня 1944  р.

      Архангельське (Баштанський район) - 10 березня 1944  р.

      Добре (Баштанський район) - 10 березня 1944  р.

      Добровільський (залізнична станція Казанківського району) - 10 березня 1944  р.

      Казанка (залізнична станція) - 10 березня 1944  р.

      Новопавлівка (Баштанський район) - 10 березня 1944  р.

      Новоскелюватка - 10 березня 1944  р.

      Петропавлівка (Братський район) - 10 березня 1944  р.

      Утішне - 10 березня 1944  р.

      Висунь - 11 березня 1944  р.

      Каширівка - 11 березня 1944  р.

      Костянтинівка (Баштанський район) - 11 березня 1944  р.

      Новогеоргіївка (Баштанський район) - 11 березня 1944  р.

      Піски (Баштанський район) - 11 березня 1944  р.

      Тарасівка (Казанківський район) - 11 березня 1944  р.

      Засілля - 12 березня 1944  р.

      Новосілля (Казанківський район) - 12 березня 1944  р.

      Привільне - 12 березня 1944  р.

      Улянівка (Миколаївський район) - 12 березня 1944  р.

      Володимирівка (Казанківський район) - 13 березня 1944  р.

      Галаганівка - 13 березня 1944  р.

      Кавказ - 13 березня 1944  р.

      Лиманці - 13 березня 1944  р.

      Сергіївка (Березнегуватський район) - 13 березня 1944  р.

      Федорівка (Березнегуватський район) - 13 березня 1944  р.

      Анастасівка (Новобузький район) - 14 березня 1944  р.

      Бармашове - 14 березня 1944  р.

      Березнегувате - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Василівка (Березнегуватський район) - 14 березня 1944  р.

      Калуга (Березнегуватський район) - 14 березня 1944  р.

      Маліївка - 14 березня 1944  р.

      Миролюбівка (Новобузький район) - 14 березня 1944  р.

      Мурахівка - 14 березня 1944  р.

      Новоолександрівка (Баштанський район) - 14 березня 1944  р.

      Новоочаків - 14 березня 1944  р.

      Петропавлівка (Березнегуватський район) - 14 березня 1944  р.

      Снігурівка - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Туркули (залізнична станція села Павло-Мар'янівка Снігурівського району) - 14 березня 1944  р.
      (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Явкине (залізнична станція села Добре Баштанського району) - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 10 березня 1944  р.)

      Водяно-Лорине - 15 березня 1944  р.

      Галаганівка (Снігурівський район, Баратівська сільська рада) - 15 березня 1944  р.

      Грейгове - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944  р.)

      Семенівка (Єланецький район) - 15 березня 1944  р.

      Суворовка - 15 березня 1944  р.

      Сухий Єланець - 15 березня 1944  р.

      Червоноволодимирівка - 15 березня 1944  р.

      Добра Криниця - 16 березня 1944  р.

      Михайлівка (Баштанський район) - 16 березня 1944  р.

      Нова Одеса - 16 березня 1944  р.

      Христофорівка - 16 березня 1944  р.

      Богодарівка - 17 березня 1944  р.

      Возсіятське - 17 березня 1944  р.

      Інгулка - 17 березня 1944  р.

      Костичі - 17 березня 1944  р.

      Котляреве - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944  р.)

      Лобріївка - 17 березня 1944  р.

      Лоцкине - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 16 березня 1944  р.)

      Новоданилівка - 17 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 12 березня 1944  р.)

      Ольгопіль - 17 березня 1944  р.

      Трудолюбівка - 17 березня 1944  р.

      Цибульки - 17 березня 1944  р.

      Щербані - 17 березня 1944  р.

      Маловозсіятське (нині у сладі села Малоукраїнка Єланецького району) - 18 березня 1944  р.

      Новоматвіївське - 18 березня 1944  р.

      Новопетрівське - 18 березня 1944  р.

      Пересадівка - 18 березня 1944  р.

      Себине - 18 березня 1944  р.

      Шевченкове (Жовтневий район) - 18 березня 1944  р.

      Андріївка (Миколаївський район) - 19 березня 1944  р.

      Білоусівка - 19 березня 1944  р.

      Братське - 19 березня 1944  р.

      Воєводське - 19 березня 1944  р.

      Єланець - 19 березня 1944  р.

      Кам'януватка (Братський район) - 19 березня 1944  р.

      Крива Пустош - 19 березня 1944  р.

      Малосолоне - 19 березня 1944  р.

      Микільське - 19 березня 1944  р.

      Михайлівка (Братський район) - 19 березня 1944  р.

      Надеждівка - 19 березня 1944  р.

      Новоолександрівка (Братський район) - 19 березня 1944  р.

      Бандурка - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Довга Пристань - 20 березня 1944  р.

      Кавуни - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Лиса Гора - 20 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Людмилівка (Братський район) - 20 березня 1944  р.

      Новопавлівка (Первомайський район) - 20 березня 1944  р.

      Обухівка - 20 березня 1944  р.

      Озеринівка - 20 березня 1944  р.

      Петропавлівка (Братський район) - 20 березня 1944  р.

      Сергіївка (Братський район) - 20 березня 1944  р.

      Токарівка - 20 березня 1944  р.

      Шайтарове (залізнична станція Первомайського району) - 20 березня 1944  р.

      Арбузинка - 21 березня 1944  р.

      Благодатне (Арбузинський район) - 21 березня 1944  р.

      Вознесенськ - 21 березня 1944  р.

      Воронівка (Вознесенський район) - 21 березня 1944  р.

      Зелений Яр (Доманівський район) - 21 березня 1944  р.

      Миколаївка (Доманівський район) - 21 березня 1944  р.

      Новокрасне - 21 березня 1944  р.

      Підгородна - 21 березня 1944  р.

      Синюхин Брід - 21 березня 1944  р.

      Трикрати - 21 березня 1944  р.

      Балабанівка (нині у складі міста Миколаїв) - 22 березня 1944  р.

      Жовтневе (з 1973  р. у складі міста Миколаїв) - 22 березня 1944  р.

      Калинівка (Жовтневий район) - 22 березня 1944  р.

      Трикратне - 22 березня 1944  р.

      Арнаутівка (нині - Дорошівка) - 23 березня 1944  р.

      Болгарка - 23 березня 1944  р.

      Гур'ївка - 23 березня 1944  р.

      Костянтинівка (Новоодеський район) - 23 березня 1944  р.

      Піски (Новоодеський район) - 23 березня 1944  р.

      Ракове - 23 березня 1944  р.

      Мішково-Погорілове - 25 березня 1944  р.

      Кульбакине (залізнична станція міста Миколаїв) - 26 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 березня 1944  р.)

      Багачівка - 27 березня 1944  р.

      Баловне - 27 березня 1944  р.

      Бурилове - 27 березня 1944  р.

      Грушівка (Первомайський район) - 27 березня 1944  р.

      Кам'яний Міст - 27 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 28 березня 1944  р.)

      Леніне (Кривоозерський район) - 27 березня 1944  р.

      Матвіївка (нині у складі міста Миколаїв) - 27 березня 1944  р.

      Михалкове (Кривоозерський район) - 27 березня 1944  р.

      Очеретня - 27 березня 1944  р.

      Первомайськ - 27 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 березня 1944  р.)

      Секретарка - 27 березня 1944  р.

      Тернівка (нині у складі міста Миколаїв) - 27 березня 1944  р.

      Тридуби - 27 березня 1944  р.

      Ак-Мечеть (з 1946  р. - Прибужжя, Доманівський район) - 28 березня 1944  р.

      Анетівка - 28 березня 1944  р.

      Вікторівка (Доманівський район) - 28 березня 1944  р.

      Горохівка - 28 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 березня 1944  р.)

      Доманівка - 28 березня 1944  р.

      Забари - 28 березня 1944  р.

      Зелений Гай (Доманівський район) - 28 березня 1944  р.

      Кінецьпіль - 28 березня 1944  р.

      Миколаїв - 28 березня 1944  р.

      Нечаяне - 28 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 березня 1944  р.)

      Степківка - 28 березня 1944  р.

      Широка Балка (нині у складі міста Миколаїв) - 28 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 березня 1944  р.)

      Велика Врадіївка (з 1964  р. - Врадіївка) - 29 березня 1944  р.

      Веселинове - 29 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 30 березня 1944  р.)

      Колосівка (залізнична станція села Кудрявцівка) - 29 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 березня 1944  р.)

      Криве Озеро - 29 березня 1944  р.

      Мартинівське - 29 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 30 березня 1944  р.)

      Мостове (Доманівський район) - 29 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 30 березня 1944  р.)

      Парутине - 29 березня 1944  р.

      Широколанівка - 29 березня 1944  р.

      Варварівка - 30 березня 1944  р.

      Велика Корениха (з 1996  р. у складі міста Миколаїв) - 30 березня 1944  р.

      Володимирівка (Доманівський район) - 30 березня 1944  р.

      Врадіївка (залізнична станція) - 30 березня 1944  р.

      Гуляницьке - 30 березня 1944  р.

      Іванівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944  р.

      Капітанка - 30 березня 1944  р.

      Кринички - 30 березня 1944  р.

      Лідіївка - 30 березня 1944  р.

      Мар'янівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944  р.

      Новобогданівка - 30 березня 1944  р.

      Новопавлівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944  р.

      Новоселівка (Доманівський район) - 30 березня 1944  р.

      Олександрівка (центр сільської ради, Доманівський район) - 30 березня 1944  р.

      Петрівка (Миколаївський район) - 30 березня 1944  р.

      Сирове - 30 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 березня 1944  р.)

      Тарасівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944  р.

      Тилігуло-Березанка (з 1965  р. - Березанка) - 30 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 31 березня 1944  р.)

      Царедарівка - 30 березня 1944  р.

      Очаків - 31 березня 1944  р.


    Одеська область


      Гербине - 16 березня 1944  р.

      Піщана - 18 березня 1944  р.

      Вільшанка - 21 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 березня 1944  р.)

      Кодима - 23 березня 1944  р.

      Саврань - 27 березня 1944  р.

      Борщі (залізнична станція) - 28 березня 1944  р.

      Заплази (залізнична станція села Солтанівка) - 28 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 29 березня 1944  р.)

      Миколаївка (Миколаївський район) - 28 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 1 квітня 1944  р.)

      Чорна - 28 березня 1944  р.

      Балта - 29 березня 1944  р.

      Новоселівка (Котовський район) - 29 березня 1944  р. (перше визволення), 31 березня 1944  р. (остаточне визволення)

      Полянецьке - 29 березня 1944  р.

      Березівка (Березівський район) - 30 березня 1944  р.

      Веселинівка - 30 березня 1944  р.

      Виноградне (Березівський район) - 30 березня 1944  р.

      Гуляївка - 30 березня 1944  р.

      Зброжківка - 30 березня 1944  р.

      Златоустове - 30 березня 1944  р.

      Липецьке - 30 березня 1944  р.

      Любашівка - 30 березня 1944  р.

      Новопокровка (Миколаївський район) - 30 березня 1944  р.

      Одрадна Балка - 30 березня 1944  р.

      Перельоти - 30 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 березня 1944  р.)

      Петрівка (Березівський район) - 30 березня 1944  р.

      Травневе (Березівський район) - 30 березня 1944  р.

      Чорногірка - 30 березня 1944  р.

      Ясенове Друге (у роки війни - Ясенове) - 30 березня 1944  р.

      Ананьїв (місто) - 31 березня 1944  р.

      Вікторівка (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Демидове - 31 березня 1944  р.

      Жеребкове - 31 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 березня 1944  р.)

      Жовтнівка - 31 березня 1944  р.

      Заводівка - 31 березня 1944  р.

      Іванівка (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Калаглія (залізнична стація поблизу села Ланове) - 31 березня 1944  р.

      Карнагорове - 31 березня 1944  р.

      Мар'янівка (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Маринове (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Михайло-Олександрівка (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Новоселівка (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Основа (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Побережжя (залізнична станція села Малий Фонтан) - 31 березня 1944  р.

      Ряснопіль - 31 березня 1944  р.

      Садове (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Сахарове - 31 березня 1944  р.

      Семихатки - 31 березня 1944  р.

      Софіївка (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Сухине - 31 березня 1944  р.

      Троїцьке - 31 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 1 квітня 1944  р.)

      Улянівка - 31 березня 1944  р.

      Червоноармійське (Березівський район) - 31 березня 1944  р.

      Ширяєве - 31 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 2 квітня 1944  р.)


    Рівенська область


      Зарічне - 3 березня 1944  р.

      Бокійма - 17 березня 1944  р.

      Війниця - 17 березня 1944  р.

      Дубно - 17 березня 1944  р.

      Повча - 17 березня 1944  р.

      Рудка (Демидівський район) - 17 березня 1944  р.

      Смордва - 17 березня 1944  р.

      Торговиця - 17 березня 1944  р.

      Боратин - 18 березня 1944  р.

      Демидівка - 18 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 17 березня 1944  р.)

      Іващуки - 18 березня 1944  р.

      Пиратин - 18 березня 1944  р.

      Тараканів - 18 березня 1944  р.

      Хотин (Радивилівський район) - 18 березня 1944  р.

      Білогородка (Дубенський район) - 19 березня 1944  р.

      Верба - 19 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944  р.)

      Іванівка (Радивилівський район) - 19 березня 1944  р.

      Кам'яниця (Дубенський район) - 19 березня 1944  р.

      Кам'яниця-Волинська (залізнична станція села Підлужжя Дубненського району) - 19 березня 1944  р.

      Козин - 19 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 березня 1944  р.)

      Круки - 19 березня 1944  р.

      Крупець - 19 березня 1944  р.

      Михайлівка (Радивилівський район) - 19 березня 1944  р.

      Піздамче - 19 березня 1944  р.

      Пляшівка - 19 березня 1944  р.

      Рудня-Почаївська (залізнична станція села Пустоіванне Радивилівського району) - 19 березня 1944  р.

      Сестрятин - 19 березня 1944  р.

      Ситне (Радивилівський район) - 19 березня 1944  р.

      Смига - 19 березня 1944  р.

      Срібне (Радивилівський район) - 19 березня 1944  р.

      Вербень - 20 березня 1944  р.

      Митниця - 20 березня 1944  р.

      Червоноармійськ (з 1993  р. - Радивилів) - 20 березня 1944  р.

      Острів (Радивилівський район) - 20 березня 1944  р.

      Тур'я - 20 березня 1944  р.


    Тернопільська область


      Нове Село - 5 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944  р.)

      Вишгородок - 5 березня 1944  р.

      Коськівці (залізнична станція) - 5 березня 1944  р.

      Красносільці - 5 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944  р.)

      Ланівці - 5 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944  р.)

      Збараж - 5 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944  р.)

      Жолобки (Шумський район) - 5 березня 1944  р.

      Нападівка - 5 березня 1944  р.

      Бережанка - 5 березня 1944  р.

      Білка (залізнична станція) - 5 березня 1944  р.

      Борсуки - 5 березня 1944  р.

      Башківці - 6 березня 1944  р.

      Вишнівець - 6 березня 1944  р.

      Залісці - 6 березня 1944  р.

      Карначівка - 6 березня 1944  р.

      Кошляки - 6 березня 1944  р.

      Лопушне - 6 березня 1944  р.

      Росохуватець - 6 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944  р.)

      Доброводи (Збаразький район) - 7 березня 1944  р.

      Драчі - 7 березня 1944  р.

      Заложці (з 1993  р. - Залізці) - 7 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 23 березня 1944  р.)

      Івашківці - 7 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944  р.)

      Ігровиця - 7 березня 1944  р.

      Клебанівка - 7 березня 1944  р.

      Коршилівка - 7 березня 1944  р.

      Максимівка - 7 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944  р.)

      Свинюхи (з 1946  р. - Очеретне) - 7 березня 1944  р.

      Підволочиськ - 7 березня 1944  р.

      Ридомиль - 7 березня 1944  р.

      Старий Олексинець - 7 березня 1944  р.

      Стриївка - 7 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944  р.)

      Жеребки - 8 березня 1944  р.

      Ходачків-Малий - 8 березня 1944  р.

      Великі Бірки - 9 березня 1944  р.

      Дичків - 9 березня 1944  р.

      Зарудечко - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 березня 1944  р.)

      Івачів - 9 березня 1944  р.

      Малий Ходачків - 9 березня 1944  р.

      Мовчанівка - 9 березня 1944  р.

      Мшанець - 9 березня 1944  р.

      Романівка - 9 березня 1944  р.

      Хмелиська - 9 березня 1944  р.

      Курники - 10 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 9 березня 1944  р.)

      Ягольниця (з 1944  р. - Ягільниця) - 10 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 24 березня 1944  р.)

      Лозова - 11 березня 1944  р.

      Шляхтинці - 11 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 9 березня 1944  р.)

      Колодіївка - 12 березня 1944  р.

      Товстолуг - 12 березня 1944  р.

      Іванівка (Підволочиський район) - 13 березня 1944  р.

      Качанівка (Підволочиський район) - 13 березня 1944  р.

      Старий Скалат - 13 березня 1944  р.

      Денисів-Купчинці (залізнична станція поблизу села Купчинці Козівського району) - 15 березня 1944  р.

      Коропець - 18 березня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 27 березня 1944  р.)

      Кременець - 19 березня 1944  р.

      Почаїв - 19 березня 1944  р.

      Великі Бірки - 20 березня 1944  р.

      Дичків - 20 березня 1944  р.

      Лідихів - 20 березня 1944  р.

      Лосятин - 20 березня 1944  р.

      Романівка (Тернопільський район) - 20 березня 1944  р.

      Козлів - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 березня 1944  р.)

      Скалат - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 березня 1944  р.)

      Прошова - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 23 березня 1944  р.)

      Хоростків - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 23 березня 1944  р.)

      Анелівка (хутір, нині у складі села Довжанка Тернопільского району) - 23 березня 1944  р.

      Буданів - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 березня 1944  р.)

      Васильківці - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944  р.)

      Велика Березовиця - 23 березня 1944  р.

      Великий Глибочок - 23 березня 1944  р.

      Глещава - 23 березня 1944  р.

      Гримайлів - 23 березня 1944  р.

      Гусятин - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944  р.)

      Деренівка - 23 березня 1944  р.

      Заліщики - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944  р.)

      Золотники - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 березня 1944  р.)

      Іванівка (Теребовлянський район) - 23 березня 1944  р.

      Кругулець (нині - Круголець) - 23 березня 1944  р.

      Курівці - 23 березня 1944  р.

      Мишковичі - 23 березня 1944  р.

      Мшанець (Теребовлянський район) - 23 березня 1944  р.

      Настасів - 23 березня 1944  р.

      Остап'є - 23 березня 1944  р.

      Сущин - 23 березня 1944  р.

      Теребовля - 23 березня 1944  р.

      Турівка (Підволочиський район) - 23 березня 1944  р.

      Чехів - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944  р.)

      Чортків - 23 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944  р.)

      Шманьківчики - 23 березня 1944  р.

      Яблунів (Гусятинський район) - 23 березня 1944  р.

      Березовиця-Острів (залізнична станція Тернопільського району) - 24 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944  р.)

      Біла-Чортківська (залізнична станція Чортківського району) - 24 березня 1944  р.

      Білобожниця - 24 березня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 25 березня 1944  р.)

      Білоголови - 24 березня 1944  р.

      Бзовиця - 24 березня 1944  р.

      Борщів - 24 березня 1944  р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 25 березня 1944  р.)

      Варваринці - 24 березня 1944  р.

      Великі Чорнокінці - 24 березня 1944  р.

      Дзвинячка - 24 березня 1944  р.

      Залісся (Борщівський район) - 24 березня 1944  р.

      Кобиловолоки - 24 березня 1944  р.

      Копичинці - 24 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944  р.)

      Ладичин - 24 березня 1944  р.

      Лопушани - 24 березня 1944  р.

      Манаїв - 24 березня 1944  р.

      Микулинці - 24 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944  р.)

      Нестерівці - 24 березня 1944  р.

      Пробіжна - 24 березня 1944  р.

      Товсте - 24 березня 1944  р. (перше визволення)

      Товстеньке - 24 березня 1944  р.

      Трибухівці (Гусятинський район) - 24 березня 1944  р.

      Тростянець (Зборівський район) - 24 березня 1944  р.

      Чабарівка - 24 березня 1944  р.

      Шупарка - 24 березня 1944  р.

      Бенева - 25 березня 1944  р.

      Бучач - 25 березня 1944  р. (перше визволення)

      Дарахів - 25 березня 1944  р.

      Микулинці-Струсів (залізнична станція Теребовлянського району) - 25 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944  р.)

      Скала-Подільська - 25 березня 1944  р. (перше визволення)

      Струсів - 25 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 березня 1944  р.)

      Устечко (Заліщицький район) - 25 березня 1944  р.

      Хмелівка (Теребовлянський район) - 25 березня 1944  р.

      Цебрів - 25 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 березня 1944  р.)

      Гниловоди (з 1965  р. - Гвардійське) - 26 березня 1944  р.

      Котузів - 26 березня 1944  р.

      Росохуватець (Козівський район) - 26 березня 1944  р.

      Бариш - 27 березня 1944  р.

      Берем'яни - 27 березня 1944  р.

      Великі Дедеркали - 27 березня 1944  р.

      Золотий Потік - 27 березня 1944  р.

      Костільники (Бучацький район) - 27 березня 1944  р.

      Монастириська - 27 березня 1944  р.

      Порхова - 27 березня 1944  р.

      Соколів (Бучацький район) - 27 березня 1944  р.

      Сновидів - 27 березня 1944  р.

      Швейків - 27 березня 1944  р.

      Білявинці - 29 березня 1944  р.


    Херсонська область


      Миколаївка (Високопільський район) - 4 березня 1944  р.

      Розівка - 4 березня 1944  р.

      Краснівка - 9 березня 1944  р.

      Орлове - 9 березня 1944  р.

      Качкарівка - 10 березня 1944  р.

      Нова Кам'янка - 10 березня 1944  р.

      Берислав - 11 березня 1944  р.

      Блакитне - 11 березня 1944  р.

      Борозенське - 11 березня 1944  р.

      Новодмитрівка (Великоолександрівський район) - 11 березня 1944  р.

      П'ятихатки - 11 березня 1944  р.

      Рівнопілля - 11 березня 1944  р.

      Суханове - 11 березня 1944  р.

      Червоний Маяк - 11 березня 1944  р.

      Біла Криниця - 12 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 13 березня 1944  р.)

      Велика Олександрівка - 12 березня 1944  р.

      Львове - 12 березня 1944  р.

      Мала Олександрівка - 12 березня 1944  р.

      Нова Кубань - 12 березня 1944  р.

      Новосибірське (нині не існує. Зняте з обліку у 1992  р.) - 12 березня 1944  р.

      Станіслав - 12 березня 1944  р.

      Тягинка - 12 березня 1944  р.

      Антонівка (селище міського типу Херсонської міської ради) - 13 березня 1944  р.

      Давидів Брід - 13 березня 1944  р.

      Костромка - 13 березня 1944  р.

      Микільське - 13 березня 1944  р.

      Понятівка - 13 березня 1944  р.

      Садове (Білозерський район) - 13 березня 1944  р.

      Херсон - 13 березня 1944  р.

      Білозерка - 14 березня 1944  р.

      Загорянівка - 14 березня 1944  р.

      Калінінське (Великоолександрівський район) - 14 березня 1944  р.

      Киселівка (Білозерський район) - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944  р.)

      Копані - 14 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944  р.)

      Музиківка - 14 березня 1944  р.

      Чорнобаївка - 14 березня 1944  р.

      Надеждівка (Білозерський район) - 15 березня 1944  р.

      Олександрівка (Білозерський район) - 15 березня 1944  р.

      Станіслав (Білозерський район) - 15 березня 1944  р.

      Чеховичі (залізничний роз'їзд села Киселівка Білозерського району) - 15 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944  р.)

      Цареводар (нині Правдине Білозерського району) - 17 березня 1944  р.


    Хмельницька область


      Ямпіль - 3 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944  р.)

      Антоніни - 4 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944  р.)

      Базалія - 4 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944  р.)

      Жижниківці - 4 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944  р.)

      Клембівка (нині Клубівка) - 4 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944  р.)

      Суховоля (залізнична станція селища Білогір'я) - 4 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944  р.

      Білогородка - 5 березня 1944  р.

      Великі Мацевичі - 5 березня 1944  р.

      В'язовець (Білогірський район) - 5 березня 1944  р.

      Денисівка - 5 березня 1944  р.

      Жилинці - 5 березня 1944  р.

      Купіль - 5 березня 1944  р.

      Лепесівка - 5 березня 1944  р.

      Мартинівка (Старокостянтинівський район) - 5 березня 1944  р.

      Новолабунь - 5 березня 1944  р.

      Онишківці (Шепетівський район) - 5 березня 1944  р.

      Остропіль (нині Старий Остропіль) - 5 березня 1944  р.

      Погорільці (Білогірський район) - 5 березня 1944  р.

      Поляхова - 5 березня 1944  р.

      Сасанівка - 5 березня 1944  р.

      Святець - 5 березня 1944  р.

      Теофіполь - 5 березня 1944  р.

      Тернавка (Ізяславський район) - 5 березня 1944  р.

      Чижівка - 5 березня 1944  р.

      Юрівка (Білогірський район) - 5 березня 1944  р.

      Борщівка - 6 березня 1944  р.

      Великі Жеребки - 6 березня 1944  р.

      Великі Пузирки - 6 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 березня 1944  р.)

      Війтівці - 6 березня 1944  р.

      Влашанівка - 6 березня 1944  р.

      Гриців - 6 березня 1944  р.

      Губин - 6 березня 1944  р.

      Йосипівка (Старокостянтинівський район) - 6 березня 1944  р.

      Колки - 6 березня 1944  р.

      Курилівка - 6 березня 1944  р.

      Лозова - 6 березня 1944  р.

      Маначин - 6 березня 1944  р.

      Мокіївці - 6 березня 1944  р.

      Мшанець - 6 березня 1944  р.

      Наркевичі - 6 березня 1944  р.

      Нечаївка - 6 березня 1944  р.

      Ожарівка - 6 березня 1944  р.

      Ожигівці - 6 березня 1944  р.

      Пасічна (Старосинявський район) - 6 березня 1944  р.

      Писарівка (Старокостянтинівський район) - 6 березня 1944  р.

      Раштівка - 6 березня 1944  р.

      Решнівка (Старокостянтинівський район) - 6 березня 1944  р.

      Фрідріхівка (нині у складі м. Волочиськ) - 6 березня 1944  р.

      Адампіль - 7 березня 1944  р.

      Антоніни (залізнична станція Красилівського району) - 7 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944  р.)

      Великі Пузирки - 7 березня 1944  р.

      Жабче - 7 березня 1944  р.

      Зеленці - 7 березня 1944  р.

      Івки - 7 березня 1944  р.

      Ладиги - 7 березня 1944  р.

      Лажева - 7 березня 1944  р.

      Пасічна (Старосинявський район) - 7 березня 1944  р.

      Самчики - 7 березня 1944  р.

      Старокостянтинів ІІ (залізнична станція) - 7 березня 1944  р.

      Чотирбоки - 7 березня 1944  р.

      Буглаї - 8 березня 1944  р.

      Бутівці - 8 березня 1944  р.

      Великі Зозулинці - 8 березня 1944  р.

      Волосівці - 8 березня 1944  р.

      Грузевиця - 8 березня 1944  р.

      Захарівці - 8 березня 1944  р.

      Капустин - 8 березня 1944  р.

      Красносілка (Старокостянтинівський район) - 8 березня 1944  р.

      Лисанівці - 8 березня 1944  р.

      Мазепинці (нині Ключівка) - 8 березня 1944  р.

      Малий Чернятин - 8 березня 1944  р.

      Малі Зозулинці - 8 березня 1944  р.

      Немиринці (Старокостянтинівський район) - 8 березня 1944  р.

      Пилява - 8 березня 1944  р.

      Стара Синява - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 березня 1944  р.)

      Теліжинці (Старосинявський район) - 8 березня 1944  р.

      Терешки - 8 березня 1944  р.

      Чорний Острів - 8 березня 1944  р.

      Верхняки - 9 березня 1944  р.

      Гнатівці - 9 березня 1944  р.

      Клинини - 9 березня 1944  р.

      Лагодинці - 9 березня 1944  р.

      Миколаїв - 9 березня 1944  р.

      Митківці - 9 березня 1944  р.

      Мотрунки - 9 березня 1944  р.

      Нова Синявка - 9 березня 1944  р.

      Пахутинці - 9 березня 1944  р.

      Старокостянтинів (районний центр) - 9 березня 1944  р.

      Старокостянтинів І (залізнична станція) - 9 березня 1944  р.

      Терешівці - 9 березня 1944  р.

      Чернелівка - 9 березня 1944  р.

      Шрубків - 9 березня 1944  р.

      Горбасів - 10 березня 1944  р.

      Григорівка (Старокостянтинівський район) - 10 березня 1944  р.

      Заставки - 10 березня 1944  р.

      Красилів - 10 березня 1944  р.

      Моломолинці - 10 березня 1944  р.

      Новокостянтинів - 10 березня 1944  р.

      Свічна - 10 березня 1944  р.

      Сербинівка - 10 березня 1944  р.

      Сковородки - 10 березня 1944  р.

      Ставниця - 10 березня 1944  р.

      Циценівка (нині Дружне) - 10 березня 1944  р.

      Чапля - 10 березня 1944  р.

      Аркадіївці - 11 березня 1944  р.

      Баглаї (Волочиський район) - 11 березня 1944  р.

      Велика Бубнівка (нині Бубнівка) - 11 березня 1944  р.

      Голюнки (нині Радісне) - 11 березня 1944  р.

      Давидківці - 11 березня 1944  р.

      Западинці (Красилівський район) - 11 березня 1944  р.

      Зелена (Волочиський район) - 11 березня 1944  р.

      Красилів (зілізнична станція) - 11 березня 1944  р.

      Криштопівка - 11 березня 1944  р.

      Кузьмин - 11 березня 1944  р.

      Митинці - 11 березня 1944  р.

      Педоси - 11 березня 1944  р.

      Печеськи - 11 березня 1944  р.

      Слобідка-Красилівська - 11 березня 1944  р.

      Бронівка - 12 березня 1944  р.

      Заруддя (Красилівський район) - 12 березня 1944  р.

      Малашівці - 12 березня 1944  р.

      Малиничі - 12 березня 1944  р.

      Малі Орлинці - 12 березня 1944  р.

      Мацьківці - 12 березня 1944  р.

      Немиринці (Городоцький район) - 12 березня 1944  р.

      Нижчі Вовківці - 12 березня 1944  р.

      Петриківці - 12 березня 1944  р.

      Хотьківці - 12 березня 1944  р.

      Майдан-Вила (залізнична станція села Михайлючка Шепетівського району) - 14 березня 1944  р.

      Волочиськ - 17 березня 1944  р.

      Білецьке (Летичівський район) - 22 березня 1944  р.

      Бохни - 22 березня 1944  р.

      Вербка (Летичівський район) - 22 березня 1944  р.

      Гречани (залізнична станція міста Хмельницький) - 22 березня 1944  р.

      Климашівка - 22 березня 1944  р.

      Комарівці (залізнична станція села Вовковинці) - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 березня 1944  р.)

      Коржівці - 22 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 березня 1944  р.)

      Лисогірка (Летичівський район) - 22 березня 1944  р.

      Майдан (Летичівський район) - 22 березня 1944  р.

      Сахни - 22 березня 1944  р.

      Андрійківці - 23 березня 1944  р.

      Борщівка (Городоцький район) - 23 березня 1944  р.

      Буцні - 23 березня 1944  р.

      Варівці - 23 березня 1944  р.

      Голенищеве (Летичівський район) - 23 березня 1944  р.

      Кузьмин (Городоцький район) - 23 березня 1944  р.

      Немиринці (Городоцький район) - 23 березня 1944  р.

      Олександрівка (Городоцький район) - 23 березня 1944  р.

      Підлісний Олексинець - 23 березня 1944  р.

      Пільний Олексинець - 23 березня 1944  р.

      Фельштин (з 1947  р. - Гвардійське) - 23 березня 1944  р.

      Голенищеве (Чемеровецький район) - 24 березня 1944  р.

      Давидківці - 24 березня 1944  р.

      Кузьминчик - 24 березня 1944  р.

      Лезневе (з 1963  р. у складі міста Хмельницький) - 24 березня 1944  р.

      Лісоводи - 24 березня 1944  р.

      Меджибіж - 24 березня 1944  р.

      Нове Поріччя - 24 березня 1944  р.

      Новосілка (Городоцький район) - 24 березня 1944  р.

      Олешин - 24 березня 1944  р.

      Пирогівці - 24 березня 1944  р.

      Русанівці - 24 березня 1944  р.

      Старе Поріччя - 24 березня 1944  р.

      Ягольниця (з 1944  р. - Ягільниця) - 24 березня 1944  р.

      Вікторія (залізнична станція міста Городок) - 25 березня 1944  р.

      Вільхівці (Чемеровецький район) - 25 березня 1944  р.

      Вовковинці - 25 березня 1944  р.

      Галузинці - 25 березня 1944  р.

      Гатна - 25 березня 1944  р.

      Городок - 25 березня 1944  р.

      Деражня - 25 березня 1944  р.

      Закупне - 25 березня 1944  р.

      Івахнівці - 25 березня 1944  р.

      Копистин - 25 березня 1944  р.

      Летава - 25 березня 1944  р.

      Летичів - 25 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944  р.)

      Лянцкорунь (нині Зарічанка) - 25 березня 1944  р.

      Масівці - 25 березня 1944  р.

      Оринин - 25 березня 1944  р.

      Проскурів (з 1954  р. - Хмельницький) - 25 березня 1944  р.

      Ружична (з 1981  р. у складі міста Хмельницький) - 25 березня 1944  р.

      Сатанів - 25 березня 1944  р.

      Свіршківці - 25 березня 1944  р.

      Скибневе (нині Скібнево. Залізнична станція поблизу села Розсоша Хмельницького району) - 25 березня 1944  р.

      Чемерівці - 25 березня 1944  р.

      Богданівці - 26 березня 1944  р.

      Божиківці - 26 березня 1944  р.

      Женишківці - 26 березня 1944  р.

      Загінці - 26 березня 1944  р.

      Заміхів - 26 березня 1944  р.

      Купин - 26 березня 1944  р.

      Малий Карабчиїв - 26 березня 1944  р.

      Савинці - 26 березня 1944  р.

      Струга - 26 березня 1944  р.

      Шумівці - 26 березня 1944  р.

      Явтухи - 26 березня 1944  р.

      Віньківці - 27 березня 1944  р.

      Говори (Віньковецький район) - 27 березня 1944  р.

      Голгоча - 27 березня 1944  р.

      Дашківці (Віньковецький район) - 27 березня 1944  р.

      Довжок - 27 березня 1944  р.

      Кам'янець-Подільський - 27 березня 1944  р.

      Куча - 27 березня 1944  р.

      Ленчівка (нині у складі села Новосілка Підгаєцького району) - 27 березня 1944  р.

      Михалпіль (нині Михайлівка, Ярмолинецький район) - 27 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 26 березня 1944  р.)

      Нова Ушиця - 27 березня 1944  р.

      Смотрич (Дунаєвецький район) - 27 березня 1944  р.

      Шарівка - 27 березня 1944  р.

      Ярмолинці - 27 березня 1944  р.

      Баранівка (Ярмолинецький район) - 28 березня 1944  р.

      Зіньків - 28 березня 1944  р.

      Лисець - 28 березня 1944  р.

      Маліївці - 28 березня 1944  р.

      Миньківці (Дунаєвецький район) - 28 березня 1944  р.

      Покутинці - 28 березня 1944  р.

      Синяківці - 28 березня 1944  р.

      Сокілець - 28 березня 1944  р.

      Соколівка (Ярмолинецький район) - 28 березня 1944  р.

      Солобківці - 29 березня 1944  р.

      Стара Ушиця - 29 березня 1944  р.

      Ганнівка (Дунаєвецький район) - 30 березня 1944  р.

      Гуменці - 30 березня 1944  р.

      Китайгород - 30 березня 1944  р.

      Нігин - 30 березня 1944  р.

      Нестерівці - 30 березня 1944  р.

      Нефедівці - 30 березня 1944  р.

      Підлісний Мукарів - 30 березня 1944  р.

      Балин - 31 березня 1944  р.

      Вихватнівці - 31 березня 1944  р.

      Воробіївка (Дунаєвецький район) - 31 березня 1944  р.

      Врублівці - 31 березня 1944  р.

      Гута-Яцьковецька - 31 березня 1944  р.

      Демшин - 31 березня 1944  р.

      Держанівка - 31 березня 1944  р.

      Дунаївці - 31 березня 1944  р.

      Залісці - 31 березня 1944  р.

      Зеленче - 31 березня 1944  р.

      Іванківці (Дунаєвецький район) - 31 березня 1944  р.

      Княжпіль - 31 березня 1944  р.

      Ксаверівка - 31 березня 1944  р.

      Панасівка - 31 березня 1944  р.

      Студениця (колишнє село Кам'янець-Подільського району. У 1981  р. затоплене водами Дністровського водосховища) - 31 березня 1944  р.

      Фурманівка - 31 березня 1944  р.

      Чаньків - 31 березня 1944  р.


    Черкаська область


      Вільховець - 5 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 лютого 1944  р.

      Буки - 6 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 7 січня 1944  р.

      Гусакове (залізнична станція поблизу селища Степне Тальнівського району) - 7 березня 1944  р.

      Іваньки (Маньківський район) - 7 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 7 січня 1944  р.

      Маньківка - 7 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 7 січня 1944  р.

      Стебне - 7 березня 1944  р.

      Шалаське - 7 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 1 січня 1944  р.

      Звенигородка (залізнична станція) - 8 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 28 січня 1944  р.

      Катеринопіль - 8 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 8 січня 1944  р.

      Мошурів - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.)

      Новоселиця (Катеринопільський район) - 8 березня 1944  р.

      Подібна - 8 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.).
      Перше визволення відбулося 10 січня 1944  р.

      Розсохуватка - 8 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.)

      Яроватка - 8 березня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944  р.)
      Перше визволення відбулося 9 січня 1944  р.

      Верхнячка - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Вишнопіль - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Гордашівка - 9 березня 1944  р.

      Іскрене - 9 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 лютого 1944  р.

      Ліщинівка - 9 березня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944  р.

      Тальне - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Христинівка (місто) - 9 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944  р.)

      Бабанка - 10 березня 1944  р.

      Гусакове (село Звенигородського району) - 10 березня 1944  р.

      Доброводи - 10 березня 1944  р.

      Заліське - 10 березня 1944  р.

      Івахни - 10 березня 1944  р.

      Кищенці - 10 березня 1944  р.

      Колодисте (Тальнівський район) - 10 березня 1944  р.

      Кочержинці - 10 березня 1944  р.

      Ладижинка - 10 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944  р.)

      Майданецьке - 10 березня 1944  р.

      Молодецьке - 10 березня 1944  р.

      Монастирище - 10 березня 1944  р.

      Оксанина - 10 березня 1944  р.

      Онопріївка - 10 березня 1944  р.

      Поташ (Маньківський район) - 10 березня 1944  р. (остаточне визволення).
      Перше визволення відбулося 7 січня 1944  р.

      Романівка - 10 березня 1944  р.

      Севастянівка (залізнична станція Христинівського району) - 10 березня 1944  р.

      Соколівка - 10 березня 1944  р.

      Сушківка - 10 березня 1944  р.

      Умань - 10 березня 1944  р.

      Шукаєве (залізнична станція Христинівського району) - 10 березня 1944  р.

      Шукайвода - 10 березня 1944  р.

      Юрківка (Уманський район) - 10 березня 1944  р.

      Велика Севастянівка - 11 березня 1944  р.

      Городниця - 11 березня 1944  р.

      Івангород - 11 березня 1944  р.

      Княжа Криниця - 11 березня 1944  р.

      Кузьмина Гребля - 11 березня 1944  р.

      Осітна - 11 березня 1944  р.

      Рижавка - 11 березня 1944  р.

      Текуча - 11 березня 1944  р.

      Цибулів - 11 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 10 березня 1944  р.)

      Івангород (залізнична станція) - 12 березня 1944  р.

      Лисича Балка - 12 березня 1944  р.

      Мокра Калигірка - 12 березня 1944  р.

      Петраківка - 12 березня 1944  р.

      Суха Калигірка - 12 березня 1944  р.


    Чернівецька область


      Сокиряни - 24 березня 1944  р.

      Гвіздівці - 25 березня 1944  р.

      Коболчин - 25 березня 1944  р.

      Мендикауци (з 1944  р. - Олексіївка, Сокирянський район) - 25 березня 1944  р.

      Ожеве - 25 березня 1944  р.

      Вашківці (Сокирянський район) - 26 березня 1944  р.

      Янівці (нині Іваніці, Кельменецький район) - 26 березня 1944  р.

      Бузовиця - 27 березня 1944  р.

      Веренчанка - 27 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 28 березня 1944  р.)

      Заставна - 27 березня 1944  р.

      Магала - 27 березня 1944  р.

      Петраші - 27 березня 1944  р.

      Прилипче - 27 березня 1944  р.

      Романківці - 27 березня 1944  р.

      Садгора (нині у складі міста Чернівці) - 27 березня 1944  р.

      Стара Жучка (нині у складі міста Чернівці) - 27 березня 1944  р.

      Шубутинці - 27 березня 1944  р.

      Бабин (Кельменецький район) - 28 березня 1944  р.

      Бояни - 28 березня 1944  р.

      Бурдюг - 28 березня 1944  р.

      Вартиківці - 28 березня 1944  р.

      Витилівка - 28 березня 1944  р.

      Вікно - 28 березня 1944  р.

      Вовчинець (Кельменецький район) - 28 березня 1944  р.

      Давидівці - 28 березня 1944  р.

      Кадубівці - 28 березня 1944  р.

      Кельменці - 28 березня 1944  р.

      Киселів - 28 березня 1944  р.

      Кіцмань - 28 березня 1944  р.

      Ларга (залізнична станція селища міського типу Кельменці) - 28 березня 1944  р.

      Лашківка - 28 березня 1944  р.

      Ленківці (Кельменецький район) - 28 березня 1944  р.

      Нелипівці - 28 березня 1944  р.

      Неполоківці - 28 березня 1944  р.

      Оршівці - 28 березня 1944  р.

      Погорілівка - 28 березня 1944  р.

      Стефанешти (залізнична станція села Степанівка Заставнівського району) - 28 березня 1944  р.

      Балківці - 29 березня 1944  р.

      Коновка - 29 березня 1944  р.

      Лівинці - 29 березня 1944  р.

      Михайлівка (Кельменецький район) - 29 березня 1944  р.

      Перківці - 29 березня 1944  р.

      Ширівці - 29 березня 1944  р.

      Лужани - 30 березня 1944  р.

      Сторожинець - 30 березня 1944  р.

      Тисовець - 30 березня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 8 квітня 1944  р.)

      Топорівці - 30 березня 1944  р.

      Чагор - 30 березня 1944  р.

      Чернівці - 30 березня 1944  р.

      Юрківці - 30 березня 1944  р.

      Білівці - 31 березня 1944  р.

      Данківці - 31 березня 1944  р.

      Каплівка - 31 березня 1944  р.

      Мамалига - 31 березня 1944  р.


    Квітень 1944  р.

    АР Крим


      Армянськ - 10 квітня 1944  р.

      Асс-Найман (з 1948  р. - Днестрівка. Нині не існує) - 10 квітня 1944  р.

      Ашхадан (з 1954  р. - Красноармійське Красноперекопського району) - 10 квітня 1944  р.

      Джулга (з 1945  р. - Суворове) - 10 квітня 1944  р.

      Карпова Балка - 10 квітня 1944  р.

      Карт-Казак (з 1945  р. - Таврійське) - 10 квітня 1944  р.

      Биюк-Кият (з 1948  р. - Комишівка. Нині не існує) - 10 квітня 1944  р.

      Каранки (з 1960-х р р. - Герої Сивашу. Нині не існує) - 10 квітня 1944  р.

      Кула (з 1948  р. - Волошине) - 10 квітня 1944  р.

      П'ятихатка - 10 квітня 1944  р.

      Той-Тьобе (з 1960-х р р. - Дальній. Нині не існує) - 10 квітня 1944  р.

      Томашівка - 10 квітня 1944  р.

      Уржине (з 1948  р. - Смушкине) - 10 квітня 1944  р.

      Філатівка - 10 квітня 1944  р.

      Аджи-Елі (з 1948  р. - Державіне. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Айман-Кую (з 1948  р. - Реп'ївка. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Багерове - 11 квітня 1944  р.

      Байсари (з 1948  р. - Богачівка, Красноперекопський район) - 11 квітня 1944  р.

      Богемка (з 1945  р. - Лобанове) - 11 квітня 1944  р.

      Великий Бабчик (з 1948  р. - Пам'ятне, Ленінський район) - 11 квітня 1944  р.

      Джайлав (з 1948  р. - Мірошникове. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Джанай (нині - Боброве, Джанкойський район) - 11 квітня 1944  р.

      Джанкой - 11 квітня 1944  р.

      Катерлез (з 1945  р. - Войкове) - 11 квітня 1944  р.

      Керч - 11 квітня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 29 грудня 1941  р.

      Кош-Кую (з 1948  р. - Тасунове) - 11 квітня 1944  р.

      Магазинка - 11 квітня 1944  р.

      Мама Руська (з 1948  р. - Курортне, Ленінський район) - 11 квітня 1944  р.

      Маяк-Салинь (з 1944  р. - Приморське) - 11 квітня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 грудня 1941  р.

      Мисир (нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Михайлівка (село Ленінського району. Ліквідоване у 2006  р.) - 11 квітня 1944  р.

      Монастирка (нині - Істочне) - 11 квітня 1944  р.

      Новоіванівка (Красноперекопський район) - 11 квітня 1944  р.

      Новоолександрівка (Красноперекопський район) - 11 квітня 1944  р.

      Сараймин (з 1945  р. - Сокільське. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Султанівка (з 1948  р. - Чернякове. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Татаркой (з 1948  р. - у складі села Новокримське) - 11 квітня 1944  р.

      Чистопілля (Ленінський район) - 11 квітня 1944  р.

      Чирик (з 1954  р. - Пахарівка) - 11 квітня 1944  р.

      Чурубаш Татарський (з 1948  р. - Городнє, Ленінський район) - 11 квітня 1944  р.

      Айгашен (з 1948  р. - Абрикосове) - 12 квітня 1944  р.

      Ак-Монай (з 1945  р. - Кам'янське, Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Алібат (нині не існує) - 12 квітня 1944  р.

      Арма-Елі (з 1945  р. - Батальне, Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Біюк-Онлар (з 1945  р. - Октябрське) - 12 квітня 1944  р.

      Веселе (Джанкойський район) - 12 квітня 1944  р.

      Воїнка - 12 квітня 1944  р.

      Воронцівка (Красноперекопський район) - 12 квітня 1944  р.

      Долинка (Красноперекопський район) - 12 квітня 1944  р.

      Ішунь (Красноперекопський район) - 12 квітня 1944  р.

      Калініндорф (з 1948  р. - Калініне) - 12 квітня 1944  р.

      Каранкут Німецький (з 1948  р. - Арбузівка, Джанкойський район) - 12 квітня 1944  р.

      Карача-Кангил (з 1945  р. - Красна Зорька) - 12 квітня 1944  р.

      Китень Руський (з 1948  р. - Семенівка, Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Колай (з 1944  р. - Азовське) - 12 квітня 1944  р.

      Красноперекопськ - 12 квітня 1944  р.

      Кулар-Кипчак (з 1945  р. - Красна Рівнина) - 12 квітня 1944  р.

      Курман-Кемельчі (з 1944  р. - Красногвардійське) - 12 квітня 1944  р.

      Лариндорф (з 1945  р. - Крестянівка) - 12 квітня 1944  р.

      Ленінське (Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Марфівка (Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Мар'ївка (Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Новомиколаївка (Ленінський район) - 12 квітня 1944  р.

      Ойсул (з 1945  р. - Камишинка. Нині не існує) - 12 квітня 1944  р.

      П'ятиозерна (залізнична станція. З 1978  р. - станція Красноперекопськ) - 12 квітня 1944  р.

      Сейтлер (з 1944  р. - Нижньогірський) - 12 квітня 1944  р.

      Сім Колодязів (з 1957  р. - Леніне) - 12 квітня 1944  р.

      Ташли-Даїр (з 1948  р. - Янтарне) - 12 квітня 1944  р.

      Ташли-Яр (з 1948  р. - Зелений Яр) - 12 квітня 1944  р.

      Ак-Шейх (з 1944  р. - Роздольне) - 13 квітня 1944  р.

      Аннівка (з 1957  р. - Комунари, Красногвардійський район) - 13 квітня 1944  р.

      Біюк-Бузав (з 1948  р. - Сусаніне) - 13 квітня 1944  р.

      Бюйтень (з 1948  р. - Хлопкове, Красногвардійський район. Нині не існує) - 13 квітня 1944  р.

      Джурчі (з 1944  р. - Первомайське) - 13 квітня 1944  р.

      Євпаторія - 13 квітня 1944  р.

      Ізюмівка - 13 квітня 1944  р.

      Іслам-Терек (з 1945  р. - Кіровське) - 13 квітня 1944  р.

      Кара-Кият (з 1948  р. - Грушеве, Сімферопольський район) - 13 квітня 1944  р.

      Кара-Найман (з 1945  р. - Крилівка, Первомайський район) - 13 квітня 1944  р.

      Коджамбак (нині - Привільне, Первомайський район) - 13 квітня 1944  р.

      Коктебель - 13 квітня 1944  р.

      Новий Карабай (з 1948  р. - Відродження, Кіровський район) - 13 квітня 1944  р.

      Новий Кизил-Бай (з 1948  р. - Борисівка, Сакський район. Нині не існує) - 13 квітня 1944  р.

      Ново-Царицине (з 1954  р. - Садове, Нижньогірський район) - 13 квітня 1944  р.

      Ой-Кую (з 1945  р. - Владиславівка) - 13 квітня 1944  р.

      Саки - 13 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 квітня 1944  р.)

      Сарабуз Болгарський (з 1945  р. - Укромне) - 13 квітня 1944  р.

      Сариголь (село Феодосійської міської ради. Нині не існує) - 13 квітня 1944  р.

      Сімферополь - 13 квітня 1944  р.

      Спат (з 1945  р. - Гвардійське) - 13 квітня 1944  р.

      Старий Крим - 13 квітня 1944  р.

      Табулди (з 1945  р. - Найдьонівка) - 13 квітня 1944  р.

      Феодосія - 13 квітня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 грудня 1941  р.

      Фрілінг (з 1948  р. - Миколаївка, Первомайський район. Нині не існує) - 13 квітня 1944  р.

      Азек (з 1945  р. - Плодове, Бахчисарайський район) - 14 квітня 1944  р.

      Ак-Мечеть (з 1944  р. - Чорноморське) - 14 квітня 1944  р.

      Алушта - 14 квітня 1944  р.

      Баксан (з 1945  р. - Міжгір'я) - 14 квітня 1944  р.

      Бахчисарай - 14 квітня 1944  р.

      Біюк-Янкой (з 1945  р. - Мраморне. Нині не існує) - 14 квітня 1944  р.

      Булганак (з 1945  р. - Кольчугине, Сімферопольський район) - 14 квітня 1944  р.

      Іванівка (Сакський район) - 14 квітня 1944  р.

      Зуя - 14 квітня 1944  р.

      Ічки (з 1944  р. - Совєтський) - 14 квітня 1944  р.

      Капсихор (з 1945  р. - Морське, Судакська міська рада) - 14 квітня 1944  р.

      Караджи (з 1945  р. - Оленівка, Чорноморський район) - 14 квітня 1944  р.

      Карасубазар (з 1944  р. - Білогірськ) - 14 квітня 1944  р.

      Кара-Тобе (з 1948  р. - Прибережне) - 14 квітня 1944  р.

      Коккози (з 1945  р. - Соколине, Бахчисарайський район) - 14 квітня 1944  р.

      Кунан (з 1945  р. - Красносільське, Чорноморський район) - 14 квітня 1944  р.

      Кутлак (з 1945  р. - Веселе, Судакська міська рада) - 14 квітня 1944  р.

      Михайлівка (Сакський район) - 14 квітня 1944  р.

      Отар-Мойнак (з 1945  р. - Уютне, Сакський район) - 14 квітня 1944  р.

      Розенталь (з 1948  р. - Ароматне, Білогірський район) - 14 квітня 1944  р.

      Сабли Верхні (з 1948  р. - Верхні Партизани. Нині не існує) - 14 квітня 1944  р.

      Судак - 14 квітня 1944  р.

      Таракташ (з 1945  р. - Дачне, Судакська міська рада) - 14 квітня 1944  р.

      Ускут (з 1948  р. - Привітне, Алуштинська міська рада) - 14 квітня 1944  р.

      Фріденталь (з 1948  р. - Курортне, Білогірський район) - 14 квітня 1944  р.

      Шакул (з 1948  р. - Борисівка, Сакський район. Нині не існує) - 14 квітня 1944  р.

      Ярилгач (з 1945  р. - Міжводне) - 14 квітня 1944  р.

      Аджи-Булат (з 1945  р. - Углове) - 15 квітня 1944  р.

      Албат (з 1945  р. - Куйбишеве) - 15 квітня 1944  р.

      Бельбек (з 1945  р. - Фруктове, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Берегове (Бахчисарайський район) - 15 квітня 1944  р.

      Демерджи (з 1945  р. - Лучисте, Алуштинська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Дукванкой (з 1945  р. - Верхньосадове, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Заланкой (з 1948  р. - Холмівка) - 15 квітня 1944  р.

      Кучук-Узень (з 1945  р. - Малоріченське, Алуштинська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Мамашай (з 1948  р. - Орлівка, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Семидвір'я - 15 квітня 1944  р.

      Сирень - 15 квітня 1944  р.

      Старі Шули (з 1948  р. - Тернівка, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Туак (з 1945  р. - Рибаче, Алуштинська міська рада) - 15 квітня 1944  р.

      Адим-Чокрак (з 1948  р. - Істоки, Бахчисарайський район) - 16 квітня 1944  р.

      Алупка - 16 квітня 1944  р.

      Артек - 16 квітня 1944  р.

      Гурзуф - 16 квітня 1944  р.

      Кікенеїз (з 1945  р. - Оползневе) - 16 квітня 1944  р.

      Коклуз (з 1945  р. - Багата Ущелина) - 16 квітня 1944  р.

      Кореїз - 16 квітня 1944  р.

      Лимена (з 1945  р. - Голуба Затока) - 16 квітня 1944  р.

      Лівадія - 16 квітня 1944  р.

      Мухалатка (Нині не існує) - 17 квітня 1944  р.

      Сімеїз - 16 квітня 1944  р.

      Ялта - 16 квітня 1944  р.

      Байдари (з 1945  р. - Орлине, Севастопольська міська рада) - 17 квітня 1944  р.

      Варнутка (з 1945  р. - Гончарне) - 17 квітня 1944  р.

      Уппа (з 1945  р. - Рідне, Севастопольська міська рада) - 17 квітня 1944  р.

      Форос - 17 квітня 1944  р.

      Черкез-Кермен (з 1945  р. - Кріпке, Бахчисарайський район. Нині не існує) - 17 квітня 1944  р.

      Чоргун (з 1945  р. - Чорноріччя, Бахчисарайський район. Нині не існує) - 17 квітня 1944  р.

      Алсу (з 1948  р. - Морозівка, Балаклавський район. Нині не існує) - 18 квітня 1944  р.

      Балаклава (з 1957  р. - у адміністративному підпорядкуванні міста Севастополь) - 18 квітня 1944  р.

      Камари (з 1945  р. - Оборонне, Балаклавський район. Нині не існує) - 18 квітня 1944  р.

      Кадиківка (з 1945  р. - Пригородне, Балаклавський район. Нині не існує) - 18 квітня 1944  р.

      Кучук-Муском'я (з 1948  р. - Резервне, Балаклавський район) - 18 квітня 1944  р.

      Мекензієві Гори (залізнична станція) - 23 квітня 1944  р.


    Волинська область


      Берестечко - 1 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 квітня 1944  р.)

      Несвіч - 1 квітня 1944  р.

      Сенкевичівка - 1 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 квітня 1944  р.)

      Вільхівка - 3 квітня 1944  р.

      Горохів - 3 квітня 1944  р.

      Звиняче - 3 квітня 1944  р.

      Скобелка - 3 квітня 1944  р.

      Холонів - 3 квітня 1944  р.

      Борочиче - 4 квітня 1944  р.

      Бужани - 4 квітня 1944  р.

      Галичани - 4 квітня 1944  р.

      Горохів - 4 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Звиняче - 4 квітня 1944  р.

      Лобачівка - 4 квітня 1944  р.

      Пильгани - 4 квітня 1944  р.

      Цегів - 4 квітня 1944  р.

      Кримне (Камінь-Каширський район) - 16 квітня 1944  р.

      Камінь-Каширський - 16 квітня 1944  р.

      Сошичне - 16 квітня 1944  р.

      Торчин - 17 квітня 1944  р.

      Овадне - 18 квітня 1944  р. (перше визволення)


    Івано-Франківська область


      Нижнів - 1 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Олешів - 1 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Кути - 2 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Жаб'є (з 1962  р. - Верховина) - 8 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Космач - 8 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Печеніжин - 8 квітня 1944  р.

      Сопів - 8 квітня 1944  р.

      Яблунів (Косівський район) - 8 квітня 1944  р.


    Львівська область


      Лопатин - 2 квітня 1944  р.

      Барилів - 3 квітня 1944  р.

      Боратин - 3 квітня 1944  р.

      Завидче - 3 квітня 1944  р.

      Куликів (Радехівський район) - 3 квітня 1944  р.

      Немилів - 3 квітня 1944  р.

      Пониква - 3 квітня 1944  р.

      Пониковиця - 3 квітня 1944  р.

      Станіславчик - 3 квітня 1944  р.

      Щуровичі - 3 квітня 1944  р.


    Миколаївська область


      Блюменфельд (нині - Краснопілля, Березанський район) - 1 квітня 1944  р.

      Коблеве - 1 квітня 1944  р.

      Нейзац (нині - Прогресівка) - 1 квітня 1944  р.

      Ташине - 1 квітня 1944  р.

      Тузли - 1 квітня 1944  р.


    Одеська область


      Данилівка (Березівський район) - 1 квітня 1944  р.

      Донська Балка - 1 квітня 1944  р.

      Косівка (Березівський район) - 1 квітня 1944  р.

      Нейкове - 1 квітня 1944  р.

      Новоподільське - 1 квітня 1944  р.

      Онорівка - 1 квітня 1944  р.

      Раухівка - 1 квітня 1944  р.

      Рівне - 1 квітня 1944  р.

      Ставкове - 1 квітня 1944  р.

      Степанівка (Березівський район) - 1 квітня 1944  р.

      Червоний Агроном - 1 квітня 1944  р.

      Чигирин - 1 квітня 1944  р.

      Чижове - 1 квітня 1944  р.

      Шевченкове (Березівський район) - 1 квітня 1944  р.

      Андрієво-Іванівка - 2 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 31 березня 1944  р.)

      Балайчук - 2 квітня 1944  р.

      Долинське (у роки війни - Валегоцулове) - 2 квітня 1944  р.

      Жовтень (Ширяївський район) - 2 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 квітня 1944  р.)

      Іванівка (Фрунзівський район) - 2 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 квітня 1944  р.)

      Мардарівка - 2 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 3 квітня 1944  р.)

      Красні Окни - 3 квітня 1944  р.

      Перехрестове - 3 квітня 1944  р.

      Понятівка - 3 квітня 1944  р.

      Цебрикове - 3 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 4 квітня 1944  р.)

      Бакалове - 4 квітня 1944  р.

      Веселий Кут (залізнична станція села Новоборисівка) - 4 квітня 1944  р.

      Глибокояр - 4 квітня 1944  р.

      Данилівка (Великомихайлівський район) - 4 квітня 1944  р.

      Затишшя - 4 квітня 1944  р.

      Іванівка (у роки війни - Янівка) - 4 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 квітня 1944  р.)

      Краснопіль - 4 квітня 1944  р.

      Маяки - 4 квітня 1944  р.

      Мигаєве (залізнична станція) - 4 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 квітня 1944  р.)

      Новороманівка - 4 квітня 1944  р.

      Петрівка (Комінтернівський район) - 4 квітня 1944  р.

      Роздільна - 4 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 5 квітня 1944  р.)

      Розквіт (у роки війни - Будьоннівське) - 4 квітня 1944  р.

      Сербка - 4 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 1 квітня 1944  р.)

      Торосове (з 1963  р. - Леніне) - 4 квітня 1944  р.

      Фрунзівка - 4 квітня 1944  р.

      Чубівка - 4 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 31 березня 1944  р.)

      Шептеридюри (нині - Майорське) - 4 квітня 1944  р.

      Антоново-Кодинцеве (нині - Комінтернівське) - 5 квітня 1944  р.

      Благоєве - 5 квітня 1944  р.

      Буялик (залізнична станція) - 5 квітня 1944  р.

      Кошари - 5 квітня 1944  р.

      Кубанка - 5 квітня 1944  р.

      Любопіль - 5 квітня 1944  р.

      Першотравневе (Комінтернівський район) - 5 квітня 1944  р.

      Сичавка - 5 квітня 1944  р.

      Велика Михайлівка (до 1945  р. - Гросулове) - 6 квітня 1944  р.

      Дібрівка - 6 квітня 1944  р.

      Кремидівка - 6 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 7 квітня 1944  р.)

      Куяльник - 6 квітня 1944  р.

      Біляївка - 7 квітня 1944  р.

      Єреміївка (Роздільнянський район) - 7 квітня 1944  р.

      Шеметове - 7 квітня 1944  р.

      Карпове (залізнична стація села Вакулівка) - 8 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 квітня 1944  р.)

      Страсбург (нині - Кучурган) - 8 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 5 квітня 1944  р.)

      Вигода - 9 квітня 1944  р.

      Дачне - 9 квітня 1944  р.

      Одеса-Сортувальна (залізнична станція) - 9 квітня 1944  р.

      Одеса - 10 квітня 1944  р.

      Одеса-Головна (залізнична станція) - 10 квітня 1944  р.

      Одеса-Застава І (залізнична станція) - 10 квітня 1944  р.

      Одеса-Застава ІІ (залізнична станція) - 10 квітня 1944  р.

      Одеса-Порт (залізнична станція) - 10 квітня 1944  р.

      Одеса-Товарна (залізнична станція) - 10 квітня 1944  р.

      Яськи - 10 квітня 1944  р.

      Грушка - 12 квітня 1944  р.

      Іллічівка (у роки війни - хутір, нині - місто Іллічівськ) - 12 квітня 1944  р.

      Кароліно-Бугаз - 12 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 14 квітня 1944  р.)

      Ксенієве (залізнична станція села Малодолинське) - 12 квітня 1944  р.

      Павлівка (Фрунзівський район) - 12 квітня 1944  р.

      Барабой - 16 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 квітня 1944  р.)

      Овідіополь (селище міського типу) - 13 квітня 1944  р.

      Аккаржа (залізнична станція) - 15 квітня 1944  р.

      Овідіополь (залізнична станція) - 16 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 квітня 1944  р.)


    Рівненська область


      Боремель - 3 квітня 1944  р.

      Перемилівка - 3 квітня 1944  р.


    Тернопільська область


      Завалів - 1 квітня 1944  р.

      Підгайці - 1 квітня 1944  р. (перше визволення)

      Іванків - 3 квітня 1944  р.

      Вовківці-Турильче (залізнична станція Борщівського району) - 4 квітня 1944  р.

      Тересин (залізнична станція Борщівського району) - 5 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 6 квітня 1944  р.)

      Борщів - 6 квітня 1944  р. (остаточне визволення) Перше визволення відбулося 24 березня 1944  р.

      Гермаківка - 6 квітня 1944  р.

      Іване-Пусте - 6 квітня 1944  р.

      Мельниця-Подільська - 6 квітня 1944  р.

      Озеряни-Пилатківці (залізнична станція Борщівського району) - 6 квітня 1944  р.

      Скала-Подільська - 6 квітня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 березня 1944  р.

      Цигани - 6 квітня 1944  р.

      Більче-Золоте - 8 квітня 1944  р.

      Винятинці - 8 квітня 1944  р.

      Глибочок (Борщівський район) - 8 квітня 1944  р.

      Касперівці - 8 квітня 1944  р.

      Ланівці (Борщівський район) - 8 квітня 1944  р.

      Товсте - 13 квітня 1944  р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 14 квітня 1944  р.). Перше визволення

      відбулося 24 березня 1944  р.

      Торське - 13 квітня 1944  р.

      Хартонівці - 13 квітня 1944  р.

      Антонів (Чортківський район) - 14 квітня 1944  р.

      Мухавка - 14 квітня 1944  р.

      Стара Ягільниця - 14 квітня 1944  р.

      Тернопіль - 14 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 15 квітня 1944  р.)

      Шульганівка - 14 квітня 1944  р.

      Ягольниця (з 1944  р. - Ягільниця) - 14 квітня 1944  р.

      Базар - 15 квітня 1944  р.

      Палашівка - 15 квітня 1944  р.

      Полівці - 15 квітня 1944  р.

      Якубівка - 15 квітня 1944  р.

      Звиняч - 16 квітня 1944  р.

      Білобожниця - 18 квітня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 24 березня 1944  р.

      Джурин - 18 квітня 1944  р.

      Рожанівка - 18 квітня 1944  р.


    Херсонська область


      Василівка (село на Чонгарському півострові. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Джимбулук (залізнична станція на Чонгарському півострові) - 11 квітня 1944  р.

      Мар'янівка (село на Чонгарському півострові. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Чень-Трень (село на Чонгарському півострові. Нині не існує) - 11 квітня 1944  р.

      Чонгар - 11 квітня 1944  р.


    Чернівецька область


      Герца - 1 квітня 1944  р. (Радінформбюро повідомило про це 2 квітня 1944  р.)

      Динівці - 1 квітня 1944  р.

      Котелеве - 1 квітня 1944  р.

      Малинешти (нині Малинівка) - 1 квітня 1944  р.

      Недобоївці - 1 квітня 1944  р.

      Новоселиця - 1 квітня 1944  р.

      Пашківці - 1 квітня 1944  р.

      Ставчани (Хотинський район) - 1 квітня 1944  р.

      Форосна - 1 квітня 1944  р.

      Ванчиківці - 2 квітня 1944  р.

      Думени - 2 квітня 1944  р.

      Кошуляни - 2 квітня 1944  р.

      Маршинці - 2 квітня 1944  р.

      Припруття - 2 квітня 1944  р.

      Тарасівці - 2 квітня 1944  р.

      Хотин - 4 квітня 1944  р.

      Тереблече - 7 квітня 1944  р.

      Багринівка - 8 квітня 1944  р.

      Слобода-Банилів - 8 квітня 1944  р.

      Берегомет (Вижницький район) - 8 квітня 1944  р.

      Вадул-Сірет (залізнична станція села Черепківці) - 8 квітня 1944  р.

      Вашківці (Вижницький район) - 8 квітня 1944  р.

      Вижниця - 8 квітня 1944  р.

      Глибока - 8 квітня 1944  р.

      Іспас - 8 квітня 1944  р.

      Карапчів (Глибоцький район) - 8 квітня 1944  р.

      Красноїльськ - 8 квітня 1944  р.

      Купка - 8 квітня 1944  р.

      Луківці (з 2005  р. - Лукавці) - 8 квітня 1944  р.

      Межиріччя (з 1995  р. - Чудей) - 8 квітня 1944  р.

      Путила - 8 квітня 1944  р.

      Старий Вовчинець - 8 квітня 1944  р.

      Сучевени - 8 квітня 1944  р.

      Чортория - 8 квітня 1944  р.


    Травень 1944  р.

    АР Крим


      Гайтани (нині не існує) - 7 травня 1944  р.

      Інкерман - 7 травня 1944  р.

      Любимівка (нині у складі міста Севастополь) - 7 травня 1944  р.

      Сахарна Головка (нині не існує) - 7 травня 1944  р.

      Сапун-Гора (узвишшя) - 7 травня 1944  р.

      Карань (з 1945  р. - Флотське. Нині у межах Севастополя) - 8 травня 1944  р.

      Кая-Баш (узвишшя) - 8 травня 1944  р.

      Севастополь - 9 травня 1944  р.

      Херсонес (мис) - 12 травня 1944  р.


    Червень 1944  р.

    Волинська область


      Рогозна (залізнична станція) - 18 червня 1944  р.


    Тернопільська область


      Слобода Теофіпільська (залізнична станція) - 19 червня 1944  р.


    Івано-Франківська область


      Кути - 25 червня 1944  р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 квітня 1944  р.




    Джерело: Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років» http://www.warmuseum.kiev.ua (договір архівного зберігання № 57-14 від 21 січня 2014  р.)