Повернутися на сайт ЦДЕА України

Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні

Центральний державний електронний архів України презентує онлайн-виставку архівних копій веб-сайтів «Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні».

Світова спадщина ЮНЕСКО – це неповторні куточки природи і рукотворні пам'ятки, які демонструють багатство природи і можливості людського розуму.

Об'єкти спадщини ЮНЕСКО є надбанням всього людства та підлягають збереженню і популяризації в силу їх особливої культурної та історичної значимості. Тому в 1972 році ЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини.

Станом на 2013 рік Світова спадщина ЮНЕСКО налічує 981 об'єктів у 160 країнах планети та з кожним роком їх стає більше і більше.

Спадщина України

До списку ЮНЕСКО, як культурна спадщина, вже ввійшло 7 важливих культурних і природних об'єктів та 1 об'єкт внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Українські об'єкти приблизно становить 0,7% від загальної кількості об’єктів Світової спадщини.

Попередній список, тобто перелік важливих культурних і природних об'єктів, що пропонуються включити до Списку світової спадщини, складається ще 15 об'єктів.Укладачі:
Сектор використання інформації документів
Відділ забезпечення збереженості та обліку

Головна | Архівні копії веб-сайтів | Українські об'єкти Світової спадщини ЮНЕСКО | Претенденти до включення у Список Світової спадщини ЮНЕСКО