Click to listen highlighted text!

Вебінар «Електронний документообіг: зберігання та безпека»

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк взяв участь у вебінарі «Електронний документообіг: зберігання та безпека», організованому ТОВ «ІНТЕКРЕСІ ДІЛЗ» (Deals), ТОВ «БДО» (BDO в Україні) та Спілкою українських підприємців.

Питання, що обговорювалися на вебінарі:
– як організувати зберігання електронних документів компанії відповідно до вимог чинного законодавства України?
– що таке електронний архів та кому він потрібен?
– новітні практики захисту критичних ІТ-активів компанії;
– практичні поради з організації віддаленого робочого місця;
– оптимізація витрат на кібербезпеку;
– використання штучного інтелекту для кіберзахисту.

Спікери:
1. Христина Венгриняк — юрист, координатор підкомітету з питань ЕДО та електронних договірних послуг ІКТ-комітету Спілки Українських Підприємців.

2. Андрій Слободяник — керівник відділу Кібербезпеки в компанії з консалтингу та аудиту BDO.
Захід відбувся в категорії «Освіта».

На жаль, захід відбувся з численними організаційними та технічними проблемами (невчасно розпочався, звук та зображення були неякісними, навіть посилання, наведені в YouTube, є помилковими), що відволікало аудиторію від суті порушених питань.
На нашу думку, рівень заходу «Для початківців» і це добре. Саме з такою аудиторією слід працювати найбільш, особливо з напряму кібербезпеки. Рівень доповідачів був суттєво різним.
Вважаємо, залишились не розкритими перші два питання щодо зберігання електронних документів, зокрема не наведені останні видані нормативно-правові акти у цій сфері, не розкрито сутність проблем, що заважають ефективно вирішити завдання постійного зберігання електронних документів (даних). Дискусійною, а можливо, неприйнятною є пропозиція щодо документів постійного та тривалого (понад 10 років) строків зберігання – не створювати їх в електронній формі, а саме: «що стосується документів, які мають тривалий строк зберігання … вести цю роботу у тому вигляді, в якому ви вели раніше і чекати рішення законодавця».
Висловлюємо наш респект Андрію Слободянику за гарно побудовану доповідь з презентацією, розставлені акценти та систематизацію всім зрозумілих питань, але, як доводить і наш досвід, не в єдиній системі. Сподобалася теза, що правила безпеки повинні бути визначені детально до всіх виробничих процесів, але вони повинні бути простими і зрозумілими всім працівникам. Пану Андрію вдалося у формі простих лексем розкрити сутність кіберзахисту: створюйте правила, виконуйте, контролюйте їх виконання, організуйте комплексні навчання, змінюйте правила. Також доповідачем у зрозумілій формі були окреслені майже всі завдання щодо технічного захисту інформації для непрофесійних кадрів у цій сфері, та які значно знижують успішність атак кіберзлочинців.

Презентаційні матеріали до доповіді Христини Венгриняк: EDO_presentation.pdf; EDO_text.pdf

Презентаційні матеріали до доповіді Андрія Слободяника: BDO_presentation.pdf

Відеозапис

Facebook-сторінка заходу

Назад

Анонси

19-23 вересня 2022 року

Відбудеться в Римі (Італія) 9-та конференція МРА «ICA Roma 2022». Римський програмний комітет запрошує фахівців з архівної справи та документообігу протягом 2-х місяців подати пропозиції до обговорення на конференції. Детальніше.

4–6 жовтня 2022 року

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», м. Київ. Програма. Інформаційний лист. Вимоги до оформлення тез.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!