Click to listen highlighted text!

Відкрита зустріч з фондоутворювачем ЦДЕА України Валерієм Петущаком

26 лютого 2020 року в теплій та дружній атмосфері відбулася відкрита зустріч архівістів, працівників і студентів вищих навчальних закладів та представників засобів масової інформації з Валерієм Петущаком українським мандрівником, науковцем, письменником, фонд особового походження якого зберігається у Центральному державному електронному архіві України, з нагоди його 80-річчя, та його дружиною Наталією Македон.

Захід організовано Центральним державним електронним архівом України за підтримки Державної архівної служби України та Спілки архівістів України та проходив в конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України (м. Київ, вул. Солом’янська, 24).

Модератором заходу виступив директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Голова Державної архівної служби України, кандидат історичних наук Анатолій Хромов, який наголосив, що проведення відкритої зустрічі з фондоутворювачем є не тільки ефективним інструментом комунікації в інформаційному просторі та донесення до громадськості інформації про склад та зміст документів Національного архівного фонду, зокрема які зберігаються у ЦДЕА України, але й унікальною можливістю для учасників заходу почути з перших вуст про життєвий досвід та наукові добутки відомого українського вченого та дослідника Валерія Петущака.

Під час заходу відбулось урочисте передавання Валерієм Петущаком фотодокументів особового походження до ЦДЕА України, а також підписання договору дарування та акта приймання-передавання близько 100 документів особового походження для проведення експертизи цінності.

Учасникам відкритої зустрічі було презентовано онлайн-виставку «До 80-річчя українського мандрівника, науковця, письменника Валерія Петущака», підготовлену за документами , що зберігаються у ЦДЕА України. Відтепер всі бажаючі можуть познайомитися з автобіографією знаменитого мореплавця, світлинами та відео з легендарної навколосвітньої подорожі на яхті «Лелітка», статтями в ЗМІ та книгами «Солоний гопак» та «Подорож за три океани».

Надзвичайно захоплюючою була розповідь Валерія Дісановича про пригоди та поневіряння, що переслідували екіпаж «Лелітки» під час навколосвітньої подорожі, що тривала майже чотири роки. За цей час «Лелітка» подолала три океани й 12 морів, лишивши за кормою приблизно 30 тис. миль, і відвідала 18 країн. Учасники відкритої зустрічі мали унікальну можливість отримати поради мореплавців, як обійти на яхті навколо Землі, дати відчайдушну відсіч атаці акули, протистояти дванадцятибальному шторму, морським піратам західного узбережжя Африки, вирішувати складні технічні питання, а також виходити із скрутних фінансових становищ.

Під час зустрічі Валерій Петущак, як науковець та кандидат технічних наук, зупинився на власних дослідженнях численних явищ та експериментах, що не може пояснити сучасна електродинаміка.

Крім того, вчений-навколосвітник поділився секретами довголіття та зцілення людського організму, які вбачає у здоровому харчуванні, моржуванні та застосуванні методів нетрадиційної медицини.

Зі словами вдячності до Валерія Петущака звернувся виконавчий директор Спілки архівістів України, директор УНДІАСД, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Олександр Гаранін та вручив ювіляру Почесну Грамоту Спілки архівістів України за поповнення Національного архівного фонду України документами особового походження, активну громадську позицію, утвердження позитивного іміджу України у світі та з нагоди 80-річного ювілею.

Наприкінці зустрічі Юрій Ковтанюк подякував ювіляру за цікаву розповідь, висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю та вручив подружжю Петущаків-Македонів пам’ятні подарунки від ЦДЕА України.

Колектив архіву на чолі з директором Юрієм Ковтанюком висловлює подяку за підтримку та активну участь у відкритій зустрічі: завідувачу кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктору історичних наук, професору Марині Палієнко; завідувачу кафедри історії та документознавства факультету лінгвістики та соціальних комунікацій  Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету, доктору історичних наук, професору Ірині Тюрменко; завідувачу кафедри системного аналізу Державного університету телекомунікацій, кандидату технічних наук Оксані Золотухіній та старшому викладачу Олександру Котомчаку; завідувачу кафедри бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, доктору наук із соціальних комунікацій, старшому науковому співробітнику Олені Воскобойнікова-Гузєва та старшому викладачу Тетяні Поліщук; завідувачу кафедри документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності  Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет», кандидату історичних наук, доценту Юрію Палесі та кандидату історичних наук, доценту Наталії Московченко; студентам вищезазначених навчальних закладів; колегам-архівістам; представникам ЗМІ та громадських організацій.

 
Більше фото
Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!