Відкриття художньо-документального виставкового проекту «Кадри долі. Знакові постаті українського кіно»

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк та головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до інформації документів Інна Очеретяна взяли участь у відкритті художньо-документального виставкового проекту «Кадри долі. Знакові постаті українського кіно» (за документами Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України), що відбувся у кінотеатрі «Жовтень».

У заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, Спілки кінематографістів України, кіностудій, державних архівів, музеїв, наукових установ, творчих спілок, громадськості та ЗМІ.

Про співпрацю між архівістами та кінематографістами розповів заступник голови Національної спілки кінематографістів України, заступник голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка, фондоутворювач ЦДЕА України Сергій Тримбач та кінокритик, кінознавець, член Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно, головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька.

На інформаційних банерах виставкового проекту були представлені архівні документи, що висвітлюють життєвий та творчий шлях митців українського кіно: фотографії у ролях, під час зйомок, кінопроб, у колі рідних та друзів; документи творчого характеру (рукописи та машинописи сценаріїв, справи фільмів тощо), документи біографічного характеру (начерки, листи, посвідчення та ін.). Крізь призму архівних документів та світлин перед глядачем постали актори, режисери, сценаристи, художники, які зробили внесок у розвиток українського кінематографа.

По завершені огляду художньо-документальної виставки учасників заходу було запрошено до перегляду документального фільму «Важко перших сто років» режисера Юрія Терещенка.

Афіша

Фоторепортаж

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн