Click to listen highlighted text!

День відкритих дверей у ЦДАЗУ

Працівники ЦДЕА України  взяли участь у Дні відкритих дверей архівістів, що відбувся в Центральному державному архіві зарубіжної україніки (далі – ЦДАЗУ). У рамках заходу перед його учасниками з доповіддю на тему: «Невідомі сторінки життя української діаспори в Казахстані» виступив голова найпотужнішої в Республіці Казахстан Асоціації «Українці Казахстану», заслужений працівник культури України, член Асамблеї народу Казахстану Михайло Парипса.

Під час зустрічі обговорювалися теми діяльності української діаспори поза межами її історичної Батьківщини, піднімалися питання взаємовигідної співпраці між архівом і потенційною установою-фондоутворювачем, зокрема Асоціацією «Українці Казахстану», щодо поповнення ЦДАЗУ документами зарубіжної україніки та налагодження тісної співпраці з українською діаспорою Казахстану.

У заході також взяли участь: відомий історик, науковець, доктор філософії, завідувач Бібліотеки і архіву ім. Т. Шевченка (Лондон, Велика Британія) Людмила Пекарська, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Марина Палієнко; перший директор ЦДАЗУ Юрій Кулініч; представники Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного та Українського науково-дослідним інституту архівної справи та документознавства,  студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Прес-реліз

Фоторепортаж

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!