Робоча нарада, присвячена обговоренню нового формату електронного документа

Директор ЦДЕА України Ковтанюк Ю. С. взяв участь у робочій нараді, присвяченій обговоренню нового формату електронного документа. Захід відбувся за ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування України у приміщенні агенства (м. Київ, вул. Ділова, 24). Старшим науковим співробітником Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова Національної академії наук України, кандидатом фізико-математичних наук, членом колегії ЦДЕА України Мелащенком А. О. було представлено проект вимог до форматів даних електронних документів та електронного документообігу в державних органах, органах місцевого самоврядування та юридичних особах публічного права, що ґрунтується на ДСТУ ETSI EN 319 162-1:2016 Електронні підписи й інфраструктури (ESI – Electronic Signatures and Infrastructures). Контейнери, пов’язані з підписом (ASіC – Associated Signature Containers). Частина 1. Структурні блоки та базові контейнери ASіC (ETSI EN 319 162-1:2016, IDT) та низки інших міжнародних стандартів з питань інфраструктури відкритих ключів.

Ключовими питання до обговорення стали:
– реалізація стандартів електронних підписів CAdES та XAdES для застосування у складі запропонованого формату електронного документа кваліфікованого електронного підпису / печатки відповідно до ДСТУ 4145-2002 Інформаційні технології. Криптографічний захист інформації. Цифровий підпис, що ґрунтується на еліптичних кривих. Формування та перевіряння, а саме: можливість такої реалізації відповідно до запропонованої структури даних електронного документа, його практична реалізація, строки реалізації;
– вид нормативно-правового акта, яким буде затверджені вимоги до нового формату даних електронного документа для забезпечення найбільшої сфери його застосування в Україні, що дозволить побудувати на практиці загальний електронний документообіг за єдиними правилами (вимогами та стандартами), а також час введення його в дію, зважаючи на необхідність узгодження із національною інфраструктурою відкритих ключів, що ґрунтується на ДСТУ 4145-2002.

Нарада відбулася під головуванням Брусіловського В. Б., директора департаменту інформаційних технологій Державного агентства з питань електронного урядування України. Також у заході взяли участь:
Котелевець Д. М., заступник директора департаменту інформаційних технологій, начальник відділу розвитку електронного документообігу та міжвідомчої електронної взаємодії Державного агентства з питань електронного урядування України;
Павленко І. В., заступник генерального директора з технічних питань Державного підприємства «Національні інформаційні системи» при Міністерстві юстиції України;
Козлов Ю. М., директор департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації ДП «НАІС»;
Горелик Ю. В., технічний директор Державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України» при Державному агентстві з питань електронного урядування України та інші працівники цих установ.

За результатами наради було вирішено підтримати найскоріше затвердження запропонованих вимог до формату даних електронних документів та звернутися до керівництв Державного агентства з питань електронного урядування України та Державної архівної служби України з ініціативою щодо звернення до Центрального засвідчувального органу при Міністерстві юстиції України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України щодо прискорення внесення змін до наказу Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 20 серпня 2012 року № 1236/5/453 «Про затвердження вимог до форматів, структури та протоколів, що реалізуються у надійних засобах електронного цифрового підпису», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 серпня 2012 року за № 1398/21710, для створення нової версії національного електронного підпису за вимогами ДСТУ 4145-2002 формату CAdES та створення нової реалізації національного електронного підпису у форматі XAdES.

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн