Click to listen highlighted text!

Друга міжнародна науково-практична конференція «Архівістика: теорія, методика, практика»

Працівники ЦДЕА України взяли участь у роботі Другої міжнародної науково-практичної конференції «Архівістика: теорія, методика, практика», що успішно відбулась 22-23 квітня 2021 року на базі  Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в режимі вебконференції з використанням платформи Google Meet.

До участі в конференції зареєструвалися понад 80 учасників, що подали до оголошення понад 70 доповідей, серед яких 10 докторів наук, 35 кандидатів наук, аспіранти, викладачі та студенти вишів України, Польщі, Білорусі, керівники та працівники Державної архівної служби України, керівники та працівники державних архівів України, керівники та працівники Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, члени Громадської організації «Центр перспективних досліджень та регіонального розвитку», керівники та члени Громадської організації «Спілка архівістів України».

Ключовими виступами заходу, що були оголошені на пленарному засіданні та викликали чисельні запитання і жваве обговорення, стали:

  • доповідь «Етапи розвитку архівної системи України від утворення у 1917 році до сьогодення: перспективи її реформування за проєктом Закону України «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією та архівами» Левченко Лариси Леонідівни, професора, доктора історичних наук, заступника Голови Державної архівної служби України, та Хромова Анатолія Володимировича, кандидата історичних наук, Голови Державної архівної служби України;
  • доповідь «Обговорюємо проєкт «Стратегії розвитку архівної справи в Україні на період до 2025 року» Баженова Лева Васильовича, доктора історичних наук, професора, Голови Хмельницької обласної організації НСКУ, керівника Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, академіка УАІН;
  • доповідь «Інституціоналізація електронного архівознавства як наукової та навчальної дисципліни» Калакури Ярослава Степановича, професора, доктора історичних наук, професора кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Зважаючи на зацікавленість аудиторії доповідями, оголошеними на початку пленарного засідання, інші учасники пленарного засідання (директор ЦДЕА України Ковтанюк Юрій Славович, директор УНДІАСД Гаранін Олександр Якович і директор ЦДАМЛМ України Чижова Олена Валеріївна) погодилися виступити на секціях.

Директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Ковтанюк Юрій Славович виступив з доповіддю «Електронне архівознавство як науковий напрям архівознавства» на секції 3 «Збереження, формування та раціональне використання фондів. Традиційні та інноваційні методи архівної діяльності», що стала продовженням жвавого обговорення учасниками заходу запропонованої теми інституалізації нового наукового напряму «електронне архівознавство» професором Калакурою Ярославом Степановичем під час пленарного засідання.

Провідний архівіст відділу забезпечення збереженості та обліку документів ЦДЕА України, кандидат історичних наук Левчук Олена Віталіївна взяла участь у роботі конференції заочно та надала матеріали для друку в матеріалах конференції на тему: «Соціальні мережі як інструмент реалізації інформаційно-комунікаційних та іміджевих стратегій сучасного архіву: виклики та перспективи».

Інформаційний лист (PDF, 295 Кб)

Програма (PDF, 605 Кб)

Дзеркало (PDF, 3,98 Мб)

 

.

Назад

Анонси

19-23 вересня 2022 року

Відбудеться в Римі (Італія) 9-та конференція МРА «ICA Roma 2022». Римський програмний комітет запрошує фахівців з архівної справи та документообігу протягом 2-х місяців подати пропозиції до обговорення на конференції. Детальніше.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!