Click to listen highlighted text!

Засідання Вченої ради УНДІАСД

Директор ЦДЕА України, к.і.н. Юрій Ковтанюк, як член Вченої ради Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, взяв участь у засіданні цього дорадчого органу. Захід відбувся у режимі вебконференції за допомогою програмного засобу Zoom.

Порядок денний

Зазначимо, що за результатами розгляду третього питання порядку денного відповідно до наказу Державної архівної служби України (далі – Укрдержархів) від 14.03.2021 № 6 «Про оголошення конкурсу науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії» на означений конкурс було висунуто Методичні рекомендації з охорони праці для працівників архівних установ під час карантину та після його скасування, схвалені Нормативно-методичною комісією Укрдержархіву (протокол від 01.07.2020 № 4) та рекомендовані Укрдержархівом державним архівним установам для врахування у роботі (вих. лист Укрдержархіву від 06.07.2020 № 2314/2.03/0), співрозробниками якої є директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк і головний спеціаліст відділу забезпечення збереженості та обліку документів Наталія Передерій. Також повідомляємо, що ця розробка була відмічена грузинською неурядовою організацією «Інститут розвитку свободи інформації» (The Institute for Development of Freedom of Information), що наприкінці 2020 року опублікувала результати свого дослідження «Відкритість державних архівів у пострадянських республіках та країнах Східного блоку під час пандемії коронавірусу» (Openness of State Archives in Post-Soviet Republics and Eastern Bloc States During the Coronavirus Pandemic), в якому високо оцінила діяльність Державної архівної служби України щодо відкритості архівів та адекватної та своєчасної реакції на пандемію (с. 17).

До історії питання:

– ЦДЕА України першим в архівній сфері розробив Інструкцію з охорони праці № 7 «Щодо дій у період карантину», що була схвалена на засіданні науково-методичної ради архіву (протокол від 22.05.2020 № 2) та затверджена наказом директора ЦДЕА України від 28.05.2020 № 67;

– Інструкцію з охорони праці № 7 «Щодо дій у період карантину» було взято за основу при виконанні науково-дослідної роботи Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства, що співпрацював із ЦДЕА України, результатом якої стало розгляд зазначених Методичних рекомендацій з охорони праці для працівників архівних установ під час карантину та після його скасування на засіданні Нормативно-методичної комісії Укрдержархіву;

– за пропозиціями членів Нормативно-методичної комісії Укрдержархіву на підґрунті Методичних рекомендацій з охорони праці для працівників архівних установ під час карантину та після його скасування Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства, що співпрацював також, була підготовлена Пам’ятка користувача, яка була рекомендована для врахування у роботі державним архівним установам разом з методичними рекомендаціями (вих. лист Укрдержархіву від 06.07.2020 № 2314/2.03/0);

– 14.07.2020 науково-методична рада ЦДЕА України розглянула зміни до Інструкції з охорони праці № 7 «Щодо дій у період карантину» (протокол № 4) відповідно до Методичних рекомендацій з охорони праці для працівників архівних установ під час карантину та після його скасування, що були затверджені наказом директора ЦДЕА України від 16.07.2020 № 86;

– крім того, протягом 2020 року в положення про всі дорадчі органи ЦДЕА України були внесені зміни щодо організації їх роботи в режимі віддаленого доступу, що забезпечило їх роботу в умовах пандемії.

 

Назад

Анонси

23-24 вересня 2021 року

В режимі онлайн відбудеться 6-а Міжнародна наукова конференція «Архівознавство, джерелознавство – тенденції та виклики», організатором якої є Національний архів  Грузії. Реєстраційна форма. Детальніше.

5-7 жовтня 2021 року

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”. Місце проведення:  м. Київ, Голосіївський пр., буд. 3, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!