Click to listen highlighted text!

Засідання Нормативно-методичної комісії Укрдержархіву

Директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк як член Нормативно-методичної комісії Державної архівної служби України (далі – Укрдержархів) взяв участь у черговому засіданні цього дорадчого органу, що відбулося в конференц-залі Укрдержархіву (м. Київ, вул. Солом’янська, 24).

Порядок денний

1. Про розгляд проєкту Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації.

2. Про розгляд проєкту наказу Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Положення про Центральну експертно-перевірну комісію Державної архівної служби України».

3. Про внесення змін до Методичних рекомендацій «Внесення юридичних осіб до джерел формування Національного архівного фонду та складання списків».

4. Про розгляд проєкту методичних рекомендацій «Створення 3D-екскурсій в архівних установах».

5. Про розгляд Словника термінів щодо аудіовізуальних документів у сфері архівної справи.

Відповідно до порядку денного засідання Юрій Ковтанюк доповів, що на виконання протокольного доручення Голови Державної архівної служби України від 09.04.2021 № 7 працівниками ЦДЕА України  (у робочому порядку) розроблено методику щодо створення та проведення віртуальних екскурсій в 3D-форматі. Ця методика пройшла успішну апробацію державними архівними установами. На основі досвіду ЦДЕА України, залученого до організації і здійснення проєктів віртуальних екскурсій меморіальними кабінетами українських митців Олександра Довженка, Юрія Яновського та Івана Микитенка Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, працівниками архіву підготовлено проєкт методичних рекомендації «Створення 3D-екскурсій в архівних установах» (далі – методичні рекомендації), що схвалений на засіданні науково-методичної ради ЦДЕА України 27.10.2021, протокол № 6.
Зазначений вище проєкт методичних рекомендацій було розглянуто на  засіданні нормативно-методичної комісії Державної архівної служби України та схвалено без зауважень і пропозицій.

 

Назад

Анонси

19-23 вересня 2022 року

Відбудеться в Римі (Італія) 9-та конференція МРА «ICA Roma 2022». Римський програмний комітет запрошує фахівців з архівної справи та документообігу протягом 2-х місяців подати пропозиції до обговорення на конференції. Детальніше.

4–6 жовтня 2022 року

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», м. Київ. Програма. Інформаційний лист. Вимоги до оформлення тез.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!