Click to listen highlighted text!

Заходи з кібербезпеки в Україні та світі

Шість європейських країн – Литва, Естонія, Хорватія, Польща, Нідерланди, Румунія – об’єднали сили в боротьбі з кіберзагрозами для створення спільних міжнародних сил швидкого кіберреагування. Відтепер Міжнародна команда швидкого кіберреагування готова в будь-який час відповісти на кібератаку.

4 березня 2020 року в Загребі (Хорватія) між країнами-учасницями відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння, на якій був присутній Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

З ініціативою створення таких сил Литва виступила ще в 2017 році, минулого року відбулися перші навчання, а з початку цього року вже несе чергування міжнародна команда з литовців, голландців, поляків і румунів.

Команди швидкого кіберреагування зможуть вживати профілактичні заходи та оцінювати кіберзахищеність, надавати допомогу країнам ЄС, іншим країнам-членам та партнерам. Це також дозволить забезпечити більш ефективний обмін найкращими практиками та більш ефективне використання наявних технологічних та людських ресурсів країн у боротьбі з кіберзагрозами.

Не залишаються без уваги питання кіберзахисту і в Україні. Так, 6 березня 2020 року у Києві відбувся офіційний старт і презентація додаткового захисту облікового профілю. Над створенням цієї інформаційної кампанії працювали спеціалісти Великої Британії, США та України.

Участь у заході взяли заступниця посла Великої Британії Хелен Фейзі, перший заступник начальника Департаменту кіберполіції Нацполіції Сергій Кропива, заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк і голова Держспецзв’язку Валентин Петров.

Хелен Фейзі зазначила, що в зв’язку з цифровізацією кіберзагрози стали більш поширеними, та зауважила, що співпраця кіберслужб Великої Британії та України налагоджена добре.

За словами Сергія Кропиви кіберполіція тривалий час співпрацювала з Урядом Великої Британії над кампанією, яка убезпечить громадян від ключових ризиків у сфері кіберзлочинності, зокрема йдеться про двофакторну автентифікацію, яка допоможе кожному зробити персональні дані більш захищеними.

Детальніше про створення команд швидкого кіберреагування на офіційному вебсайті Міністерства національної оборони Литовської Республіки

Детальніше про презентацію інформаційної кампанії з кібербезпеки в Україні на Єдиному порталі органів системи МВС України

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!