Заходи з кібербезпеки в Україні та світі
Шість європейських країн – Литва, Естонія, Хорватія, Польща, Нідерланди, Румунія – об’єднали сили в боротьбі з кіберзагрозами для створення спільних міжнародних сил швидкого кіберреагування. Відтепер Міжнародна команда швидкого кіберреагування готова в будь-який час відповісти на кібератаку.
4 березня 2020 року в Загребі (Хорватія) між країнами-учасницями відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння, на якій був присутній Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
З ініціативою створення таких сил Литва виступила ще в 2017 році, минулого року відбулися перші навчання, а з початку цього року вже несе чергування міжнародна команда з литовців, голландців, поляків і румунів.
Команди швидкого кіберреагування зможуть вживати профілактичні заходи та оцінювати кіберзахищеність, надавати допомогу країнам ЄС, іншим країнам-членам та партнерам. Це також дозволить забезпечити більш ефективний обмін найкращими практиками та більш ефективне використання наявних технологічних та людських ресурсів країн у боротьбі з кіберзагрозами.
Не залишаються без уваги питання кіберзахисту і в Україні. Так, 6 березня 2020 року у Києві відбувся офіційний старт і презентація додаткового захисту облікового профілю. Над створенням цієї інформаційної кампанії працювали спеціалісти Великої Британії, США та України.
Участь у заході взяли заступниця посла Великої Британії Хелен Фейзі, перший заступник начальника Департаменту кіберполіції Нацполіції Сергій Кропива, заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк і голова Держспецзв’язку Валентин Петров.
Хелен Фейзі зазначила, що в зв’язку з цифровізацією кіберзагрози стали більш поширеними, та зауважила, що співпраця кіберслужб Великої Британії та України налагоджена добре.
За словами Сергія Кропиви кіберполіція тривалий час співпрацювала з Урядом Великої Британії над кампанією, яка убезпечить громадян від ключових ризиків у сфері кіберзлочинності, зокрема йдеться про двофакторну автентифікацію, яка допоможе кожному зробити персональні дані більш захищеними.