Welcome to   Click to listen highlighted text! Welcome to

«Збережено буде лише те, що записано», – Микола Жарких

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк взяв участь у заході, приуроченому до 30-річчя незалежності України, з приймання документів Українознавчого клубу «Спадщина» – одного із перших неформальних об’єднань національно свідомих інтелектуалів в Україні, що відбувся в читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України (вул. Генерала Алмазова, 8, м. Київ).

Модератором заходу виступила директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України Ольга Бажан.

Під час урочистого заходу вперше громадськості були представлені документи про діяльність Українознавчого клубу «Спадщина» із архівних зібрань його фундаторів та членів – Леоніда Добрянського, Миколи Жарких, Луції Забави і Андрія Мороза.

Один із фундаторів Українознавчого клубу «Спадщина» Микола Жарких − київський науковець, кандидат хімічних наук, літературознавець, мистецтвознавець, дослідник пам’яток історії та культури, програміст, під час свого виступу нагадав, що це не перший його досвід передавання документів до державних архівів України і що він є фондоутворювачем Центрального державного електронного архіву України, в який він передав на постійне зберігання авторські вебсайти про видатних діячів України: Лесю Українку, Івана Франка, Михайла Грушевського, що увійшли до архівної колекції «Гордість України», та близько 100 тис. фотодокументів передав до Центрального державного кінофотофоноархівк України ім. Г. С. Пшеничного.

До участі у заході були запрошені: керівники Державної архівної служби України, керівники центральних державних архівів України, громадськості діячі, представники наукової спільноти, освітніх установ, культурних закладів та засобів масової інформації.

Прес-реліз

Докладніше про захід

 

Назад

Анонси

23-24 вересня 2021 року

В режимі онлайн відбудеться 6-а Міжнародна наукова конференція «Архівознавство, джерелознавство – тенденції та виклики», організатором якої є Національний архів  Грузії. Реєстраційна форма. Детальніше.

5-7 жовтня 2021 року

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”. Місце проведення:  м. Київ, Голосіївський пр., буд. 3, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Click to listen highlighted text!