Click to listen highlighted text!

Звернення ЦДЕА України до всіх небайдужих

Шановні користувачі та співвітчизники!

Усі ми переживаємо надзвичайний період історії – повномасштабне російське вторгнення в Україну, яке розділило наше життя на до і після.

Архівісти завжди відчувають необхідність збирати документи, пов’язані з конкретними подіями, перш ніж вони зникнуть, а значить, не будуть збережені та доступні для наступних поколінь.

Тому Центральний державний електронний архів України розпочинає роботу з ініціативного документування подій та формування архівної колекції документів, пов’язаних з війною Російської Федерації проти України, які вже сьогодні є свідченнями злочинів агресора, відчайдушної боротьби та незламного духу українського народу, а завтра стануть важливою частиною національної пам’яті.

Ми створили робочу групу з архівістів, яка формуватиме та архівуватиме дану колекцію. Центральний державний електронний архів України закликає всіх небайдужих долучитися до ініціативного документування воєнних подій, поділитися з нами документальними свідченнями і допомогти у формуванні архівної колекції. Інформацію про джерела, з яких можна завантажити матеріали (фото, відео тощо) або самі матеріали, якщо вони мають невеликий розмір (до 15 Мб), просимо надсилати:

До матеріалів просимо надавати описову інформацію, хоча б у мінімальному обсязі: дату події, місце події, хто або що зображено. Чим детальніше, тим краще.

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!