Консультації Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової з Національним архівістом Естонії Прітом Пірско

Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова провела консультації з Національним архівістом Естонії Прітом Пірско з питань поглиблення двостороннього міжнародного співробітництва в архівній сфері у рамках нової Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України та Національним архівом Естонії.
Від Укрдержархіву участь у консультаціях взяли начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Державної архівної служби України Юлія Прилепішева, директори Центрального державного електронного архіву України Юрій Ковтанюк та Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Наталія Маковська.
Під час консультацій пан Пріт Пірско повідомив, що в Національному архіві Естонії зберігаються документи з різними носіями інформації, однак у зв’язку з тим, що вже тривалий час, з 2008 року, в Естонії управлінська документація створюється виключно в електронній формі, на зберігання переважно приймаються документи в електронній (цифровій) формі. Якщо оригінал документа було створено не в електронній формі, він теж приймається на зберігання, як це було раніше. Однак, така практика натепер є скоріш виключенням, ніж правилом.
Цікавою також була інформація про досвід естонських архівістів щодо введення з 2011 року в Національному архіві Естонії облікової документації також виключно в електронній формі. Облікова документація в електронній формі застосовується у роботі архівістів разом з обліковими документами, створеними в паперовій формі у попередні роки.
Пан Пріт Пірско ознайомив українську делегацію із роботою загальної архівної веб-орієнтованої електронної пошукової системи архівних документів, що дозволяє отримувати інформацію про архівні документи незалежно від їх типу і носія інформації (цифрові копії документів з паперовою та плівковою основою, у тому числі аудіовізуальні документи, електронні документи) та надавати безкоштовний доступ до  інформації цих документів. Окремі сервіси у межах зазначеної системи створено для пошуку цифрових копій кінодокументів та мап. Пан Пріт Пірско наголосив, що найголовнішим під час створення такої системи стало створення інтерфейсу архівіста, який дозволив створювати описову частину до цифрових копій архівних документів. Особливу увагу було приділено індексації документів, що згодом забезпечило пошук документів за їх ключовою інформацією, наприклад прізвищем, яке розміщено в документі. На підставі здійсненої індексації система шукає за одним запитом одразу по всіх документах, інформація про які міститься в системі, незважаючи на тип документа (цифрова копія паперового документа (зображення), електронний або аудіовізуальний).
Слід зазначити, що плани українських архівістів щодо створення централізованого цифрового фонду користування документами Національного архівного фонду відповідають програмним рішенням естонських архівістів. Для детального ознайомлення з цими рішеннями українських архівістів пан Пріт Пірско люб’язно запросив відвідати Національний архів Естонії.

  

Назад
Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

12-16 листопада 2018 року

Відбудеться стажування представників ЦДЕА України та Державного центру збереження документів НАФ за напрямами: електронний документ, оцифровка документів; реставрація архівних документів. Місце проведення: м. Варшава, Республіка Польща. Програма 1. Програма 2.

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

Виставки онлайн