Click to listen highlighted text!

Круглий стіл «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в архівній галузі України»

Працівники ЦДЕА України взяли участь у роботі круглого столу «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в архівній галузі України», що відбувся у зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (далі – ЦДАМЛМ України).

Організаторами заходу виступили: Спілка архівістів України за підтримки Державної архівної служби України та центральних державних архівів України.

В роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства юстиції України, Державної архівної служби України, центральних державних архівів України, громадськість.

Модератором заходу виступив Голова Спілки архівістів України, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Микола Щербак.

Під час роботи круглого столу обговорювалися проблемні питання щодо розташування ЦДАМЛМ України в будівлі пам’ятки архітектури XVIII ст. «Бурси» заповідника «Софія Київська» до часу появи можливості переміщення архіву до іншої будівлі, що відповідає вимогам чинного законодавства з питань забезпечення збереження документів Національного архівного фонду (НАФ), та збереженості цілісності фондів (колекцій)  ЦДАМЛМ України, до складу яких входять архівні документи та музейні експонати, а також розглядалися пропозиції щодо комплексних заходів з покращення умов зберігання документів НАФ та музейного фонду архіву. Стосовно зазначених питань в обговренні взяли участь:

– Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, яка повідомила про відсутність належного приміщення та нестачу бюджетних коштів для вирішення проблемних питань щодо переселення ЦДАМЛМ України в зв’язку з необхідністю проведення реставраційних та ремонтних робіт на території пам’ятки архітектури XVIII ст. «Бурси» заповідника «Софія Київська»;

– перший заступник Голови Державної архівної служби України, кандидат історичних наук Іван Кісіль, який  звернув увагу на мікробіологічний стан документів НАФ, недостатнє фінансування та кадрове забезпечення у вирішенні питань з покращення умов зберігання цих документів ;

– директор департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду та науково-методологічного забезпечення Державної архівної служби України, кандидат наук з державного управління Ірина Дубок, яка торкнулася проблемних питань щодо оцифровки архівних документів, їх зберігання та використання, що потребує вкладання великого обсягу коштів та забезпечення архівних установ відповідними кадрами для виконання цих процесів;

– директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, яка окреслила проблеми розміщення ЦДАМЛМ України на території «Бурси» заповідника «Софія Київська», повідомила про відсутність відповідного приміщення для переміщення архіву та неможливість збереження цілісності музейних колекцій під час їх переміщення;

– директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ Ольга Музичук запропонувала розробити стратегію розвитку архівної справи з урахуванням вимог сьогодення, а також запросити незалежних експертів для обстеження приміщення ЦДАМЛМ України та надання рекомендацій щодо поетапного ремонту та реконструкції цього приміщення без виселення ЦДАМЛМ України. Таку позицію активно підтримали заступник голови Національної спілки кінематографістів України, заступник голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка, фондоутворювач ЦДЕА України Сергій Тримбач та літературознавець, кандидат філологічних наук, Заслужений працівник культури України, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Сергій Гальченко;

– заступник директора дирекції з експлуатації комплексу споруд центральних державних архівних установ України (далі – комплекс споруд ЦДАУ України) Дмитро Ткаченко порушив проблемні питання щодо можливості реконструкції незавершеного будівництва на території комплексу споруд ЦДАУ України, що може відіграти позитивну роль у вирішенні питання переселення ЦДАМЛМ України.

Сергій Гальченко також запропонував звернутися до Кабінету Міністрів України для підтвердження того факту, що в 1966 році приміщення «Бурси» було надано в користування ЦДАМЛМ України, а це, в свою чергу, довело б, що ЦДАМЛМ України є законним балансоутримувачем приміщення «Бурси».

Афіша

Прес-реліз

Програма круглого столу

Фоторепортаж

Назад

Анонси

4–6 жовтня 2022 року

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», м. Київ. Програма. Інформаційний лист. Вимоги до оформлення тез.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!