Click to listen highlighted text!

Міжархівна нарада щодо обговорення робочої моделі системи ТОПАЗ

На базі Центрального державного науково-технічного архіву України (ЦДНТА України) відбулась міжархівна нарада щодо обговорення робочої моделі системи електронної ідентифікації ТОПології Архівного Зберігання документів (ТОПАЗ). Систему розроблено працівниками ЦДНТА України та прийнято до впровадження з метою посилення контролю за станом і рухом документів Національного архівного фонду, що постійно зберігаються в ЦДНТА України, а також пришвидшення та полегшення їх пошуку у сховищах архіву.

Захід відбувся під головуванням директора ЦДНТА України, к.і.н. Балишева М. А. У нараді взяли участь директор Центрального державного електронного архіву України, к.і.н. Ковтанюк Ю. С., директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки, к.і.н., с.н.с. Мага І. М. та працівники ЦДНТА України, відповідальні за впровадження та розвиток системи ТОПАЗ.

Працівники ЦДНТА України під час наради здійснили:

  • демонстрацію своїх напрацювань на прикладі зчитування двовимірних QR-кодів, розміщених на маркувальних етикетках, нанесених на архівні короби, за допомогою будь-яких мобільних пристроїв, які зареєстровані в інформаційно-телекомунікаційній системі архіву та через які надається авторизований доступ до інформації про одиниці зберігання, що в автоматизованому режимі відшуковується  відповідно до ідентифікаторів, отриманих із QR-кодів;
  • поділилися досвідом та подальшими планами щодо удосконалення електронних карток з основними характеристиками одиниць зберігання, а також обліковою інформацією про рух цих одиниць зберігання, які у подальшому повинні вестися у формі бази даних з наданням доступу до множини веб-орієнтованих програмних інструментів для моніторінгу, опрацювання та використання даних.

Учасники наради схвально оцінили наявні здобутки ЦДНТА України, висловили пропозиції щодо раціональної організації даних задля можливості їх подальшої інтеграції в єдине програмне середовище. А також зазначили, що запропонований напрям роботи повністю відповідає основному напряму діяльності Державної архівної служби України та установ, що належать до сфери її управління, зокрема ЦДНТА України, щодо цифровізації архівної справи та може бути поширеним у діяльність інших державних архівів.

Фоторепортаж

 

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!