Click to listen highlighted text!

Міжнародний круглий стіл «Проблеми інформатизації архівної справи: цифровізація як засіб забезпечення потреб інформаційного суспільства»

Директор ЦДЕА України  Юрій Ковтанюк взяв участь у роботі Міжнародного круглого столу «Проблеми інформатизації архівної справи: цифровізація як засіб забезпечення потреб інформаційного суспільства», присвяченого 50-річчю Центрального державного науково-технічного архіву України, що відбувся в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Організаторами заходу виступили: Державна архівна служба України; Центральний державний науково-технічний архів України; Центральний державний електронний архів України; Центральний державний архів зарубіжної україніки; Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства; Науково-дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут мікрографії; Спілка архівістів України; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна; Центральна наукова бібліотека ХНУ імені В. Н. Каразіна; Кафедра історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна.

У заході взяло участь понад 50 осіб із різних архівних та наукових установ Білорусі, Польщі та України.

Під час роботи круглого столу на розгляд були винесені наступні питання:

  • цифровізація усіх процесів діловодства та архівної справи як засіб забезпечення інформаційних потреб громадян, суспільства і держави шляхом впровадження інформаційних технологій;
  • визначення шляхів цифровізації усіх процесів архівної справи для забезпечення їх оптимізації та автоматизації;
  • запрошення до дискусії щодо застосування цифрових технологій для забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду як складової всесвітньої культурної спадщини;
  • залучення потенціалу медіатизації для популяризації архівних документів як складової процесів забезпечення доступу будь-якого індивіда до всіх джерел інформації та інтеграції їх в єдиний світовий інформаційний простір.

На круглому столі директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк виступив з доповіддю «До питання підготовки проєкту Порядку створення та організації роботи Централізованого фонду користування».

По закінченню роботи круглого столу  для гостей та учасників заходу було проведено екскурсію Центральною науковою бібліотекою ХНУ імені В. Н. Каразіна, їм було продемонстровано один із кращих сканерів, що використовується в Україні для оцифрування документів – Zeutschel OS 12000 A1, зокрема бібліотечних фондів.

За результатами роботи Міжнародного круглого столу буде підготовлено резолюцію.

Афіша. Програма заходу

Фоторепортаж

 

 

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!