Welcome to   Click to listen highlighted text! Welcome to

Нарада щодо впровадження нових форматів даних електронних документів

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк взяв участь у настановній робочій нараді, присвяченій питанням розробки програмного забезпечення для архівних підрозділів юридичних осіб – джерел комплектування архівних установ, що забезпечить підготовку електронних документів до передавання на архівне зберігання та передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання, а також модифікації інформаційно-телекомунікаційної системи «ЕЛАРСИС», призначеної для приймання архівних електронних справ до Центрального державного електронного архіву України.

Юрій Ковтанюк наголосив, що розробка, зазначеного програмного забезпечення, повинна гуртуватися на впровадженні нового формату даних ASiC для надсилання, приймання-передавання та зберігання електронних документів, визначеного Вимогами до форматів даних електронного документообігу в органах державної влади, затверджені наказом Державного агентства з питань електронного урядування України від 07.09.2018 № 60, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.11.2018 за № 1309/32761, і Порядком приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 30.12.2020 № 4555/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.12.2020 за № 1317/35600, а також на впровадженні нових XML-схем метаданих, що містять описову інформацію до різних електронних документів та їх складових, і гуртуються на структурах даних відповідно до кодексів 1.001:2019 «Електронне урядування. Базові словники щодо подання даних. Рекомендації стосовно застосування», 1.002:2019 «Електронне урядування. Базові словники щодо подання даних про бізнес, особу, місцезнаходження. Загальні вимоги» та 1.004 «Електронне урядування. Базові словники щодо подання даних про державні організації. Загальні вимоги», затверджені наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 14.05.2019 № 124 (чинні з 01.07.2020).

Крім того, директором ЦДЕА України Юрієм Ковтанюком було запропоновано додавати до контейнеру ASiC всі сертифікати відкритих ключів, що стосуються кваліфікованих електронних підписів чи печаток цього документа, для отримання повного набору даних перевірки.

На підставі отриманої реалізації зазначених форматів даних планується підготувати проєкт змін до наказу Міністерства юстиції України від 11.11.2014 № 1886/5 «Про затвердження Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2014 за № 1421/26198, та здійснити дослідну експлуатацію нового програмного забезпечення для приймання-передавання електронних документів до ЦДЕА України від Міністерства юстиції України.

Захід відбувся за погодженням з Міністерством юстиції України у режимі вебконференції за допомогою програмного засобу Zoom.

У нараді взяли участь Костянтин Сорока, начальник управління цифрової трансформації Державної архівної служби України, Ігор Кахута, генеральний директор Приватного акціонерного товариства «Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс», інші працівники цього підприємства.

 

Назад

Анонси

5-7 жовтня 2021 року

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”. Місце проведення:  м. Київ, Голосіївський пр., буд. 3, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Всі анонси

Виставки онлайн

Click to listen highlighted text!