Click to listen highlighted text!

Освітній художньо-документальний проект до 110-річчя Марії Примаченко та Дня соборності України

Працівники ЦДЕА України взяли участь в урочистому відкритті нового освітнього художньо-документального проекту до 110-річчя української художниці Марії Примаченко та Дня соборності України – «Жіночий вимір: Марія Примаченко», що відбувся у надземному вестибюлі станції «Золоті ворота» Київського метрополітену. Організатором проекту виступив Центральний державний архів-музею літератури і мистецтва України (далі – ЦДАМЛМ України) за підтримки Державної архівної служби України. Співорганізаторами проекту стали Спілка архівістів України, БО «Благодійний фонд «Творча спадщина родини Марії Примаченко» та КП «Київський метрополітен».

Під час заходу відвідувачам були представлені  одні з перших робіт Марії Примаченко, створені мисткинею на початку свого творчого шляху в 1930-х роках, які дивом вціліли в роки воєнних лихоліть та неушкодженими були передані на зберігання до ЦДАМЛМ України.

Новий освітній художньо-документальний проект привертає увагу, наближує, показує потужний інформаційний потенціал архівів. Унікальні архівні документи та їхня різнобарвна естетична складова викликають зацікавленість широкого кола поціновувачів українського мистецтва як складової частини європейської культурної парадигми.

Музичним дарунком гостям заходу став виступ молодого, але широко відомого в Україні та за її межами гурту «Шпилясті кобзарі».

На заході були присутні:  прес-секретар замміністра юстиції Маслак Ю., Голова Державної архівної служби України Баранова Т. І., директор ЦДАМЛМ України  Чижова О. В., представники Спілки архівістів України, члени родини  Примаченко М. О., представники державних архівів, музеїв, наукових установ, творчих спілок, громадськості та ЗМІ.

Виставка експонуватиметься в надземному вестибюлі станції метро «Золоті ворота» з 23 січня по 23 лютого 2019 року.

Прес-реліз

Афіша

Фоторепортаж

     

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!