Click to listen highlighted text!

Офіційна презентація мобільного додатку Дія та національної онлайн-платформи «Дія. Цифрова грамотність»

У Міністерстві цифрової трансформації України відбулася офіційна презентація мобільного додатку Дія та національної онлайн-платформи «Дія. Цифрова грамотність», що відбулася за участі Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Олексія Гончарука та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 

«Держава має бути для людини просто сервісом, зручним, а найголовніше – простим і зрозумілим. Сьогодні ми робимо перший крок, але це великий крок на шляху до цієї мети – презентуємо мобільний додаток Дія. Відтепер він доступний у Apple Store та Google Play. Відтепер 9 мільйонів українців можуть користуватись посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу у своєму смартфоні», – сказав під час презентації Володимир Зеленський.

Він додав, що інші країни йдуть до цього роками, а Україна змогла за пів року, ставши третьою країною Європи, яка має такі послуги.

Перший реліз мобільного застосунку Дія містить цифрове посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Ці цифрові документи мають таку ж юридичну силу, як і фізичне посвідчення. Також цифрове посвідчення водія можна буде пред’являти у якості документа, що засвідчує особу, на внутрішніх залізничних та авіарейсах. Відповідне рішення уряду вже прийнято, справа — за технічними питаннями, над якими зараз працюють усі причетні відомства.

Мобільний застосунок Дія можна безкоштовно завантажити у App Store та Play Market. Ідентифікація користувачів відбувається за допомогою технології BankID через систему Національного банку України та Приватбанку. Дія діятиме як при наявності інтернету, так і в офлайн режимі. Натомість провідні мобільні оператори країни вже запевнили, що не тарифікуватимуть абонентів під час користування застосунком в онлайні. 

Детальніше на вебсайті Міністерства цифрової трансформації України

Відеотрансляція презентації мобільного додатку Дія на Facebook

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!