Click to listen highlighted text!

Перший крок до відновлення архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ століття»

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк взяв участь у роботі  першого засідання міжвідомчої робочої групи з питань відновлення реалізації архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ століття», що провів Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов у конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України (м. Київ, вул. Солом’янська, 24). 

Також у нараді взяли участь: Тетяна Ємельянова, заступник Голови Укрдержархіву; Юлія Прилепішева, начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Укрдержархіву; Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України; Ігор Кулик, директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті; Максим Пуха, працівник Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; Роман Подкур, старший науковий співробітник, вчений секретар відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України Національної академії наук України, Голова Національної комісії з реабілітації при Українському інституті національної пам’яті.

Під час роботи Юрій Ковтанюк, презентував програмний інтерфейс відновленого проєкту, призначеного для надання вільного доступу в мережі Інтернет до інформації  про майже 57 тисяч репресованих, кримінальні справи на яких зберігаються у фондах державних архівів. Серед цих записів є відомості з фондів Державного архіву Автономної Республіки Крим та державних архівів Донецької та Луганської областей, документи яких є сьогодні недоступними, оскільки залишилися на непідконтрольній Україні території.

Присутні обмінялися думками щодо удосконалення програмного забезпечення архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ століття» та вирішили на наступному засіданні обговорити концепцію нової платформи для загального архівно-пошукового проєкту, вжити заходів, спрямованих на оприлюднення на офіційному вебпорталі Укрдержархіву відновленого електронного ресурсу, розширити склад міжвідомчої робочої групи, запросивши до її складу представників Міністерства цифрової трансформації України.

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!