Click to listen highlighted text!

Презентація: «Журнал «Архіви України» тепер доступний онлайн!»

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк взяв участь в презентації онлайн-доступу до цифрових копій повного зібрання науково-практичного журналу «Архіви України», яка відбулася в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» за ініціативи Державної архівної служби України.

Спікерами заходу виступили:

  •  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов;
  •  директор Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Георгій Папакін;
  •  завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, головний редактор науково-практичного журналу «Архіви України» Марина Палієнко;
  •  керівник приватного підприємства «Архівні Інформаційні Системи» Кирил Віслобоков;
  • директор Центрального державного електронного архіву України Юрій Ковтанюк.

У заході взяли участь викладачі та студенти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Хромов Анатолій відкрив захід та розповів про історію проєкту та його значущість для користувачів, дослідників, студентів та презентування діяльності архівістів України в сучасному інформаційному просторі. Під час виступу Анатолія Хромова учасникам заходу було продемонстровано відеопрезентацію про всіх головних редакторів науково-практичного журналу «Архіви України».

Папакін Георгій наголосив на важливості створення таких інформаційних ресурсів та констатував, що створений проєкт є єдиним в Україні, що надає в доступ всі чисельники одного видання, починаючи з першого випуску, а також підкреслив значущість інформації, що накопичена в публікаціях журналу для історії архівної справи та подальших наукових досліджень, зважаючи, що більшість з цих публікацій, особливо, що стосуються практичних питань, залишаються актуальними. Також підкреслив, що видання містять багато матеріалів, що висвітлюють закордонний досвід архівної справи.

Палієнко Марина, як головний редактор видання, презентувала склад редакційної колегії, до якого увішли науковці з різних дисциплін та напрямів наукової діяльності, що дозволило розширити спектр матеріалів, що приймаються до видання за спеціальностями 032 «Історичні науки» та 029 «Соціальна комунікація». Крім того, до складу редколегії увійшли знані науковці-архівісти, викладачі з Литви, Словенії,  Польщі, Молдови. Марина Палієнко розповіла про роботу редакційної колегії щодо створення офіційного вебсайта науково-практичного журналу «Архіви України», що дозволило отримати в Міністерстві освіти та науки України категорію наукового фахового видання «Б», а також про діяльність щодо індексування видання в наукометричних ресурсах Google Scholar, Research Bible, Наукова періодика України та поділилась амбітними планами щодо отримання для видання категорії наукового фахового видання рівня «А».

Віслобоков Кирил повідомив про діяльність власної компанії, що має тривалий досвід щодо оцифрування архівних документів, яка здійснила на високому професійному рівні оцифрування всіх чисельників видань з 1925 року, що зберігаються лише з паперовим носієм, до яких відсутні електронні версії, наголосивши, що це його особистий внесок в архівну науку та вдячність науково-практичному журналу «Архіви України», що став для нього виданням, де були надруковані  його перші наукові праці, що також дозволили йому відбутися науковцем.

Ковтанюк Юрій презентував учасникам заходу офіційний вебсайт науково-практичного журналу «Архіви України», що містить всі випуски видання та всі чисельники інших видань, що передували журналу «Архіви України», починаючи з 1925 року: «Архівна справа» (1925–1930), «Радянський архів» (1931), «Архів Радянської України» (1932–1933), «Архівознавчий науково-інформаційний збірник» (1937), «Архівознавчий збірник» (1938), «Науково-інформаційний бюлетень Архівного управління МВС УРСР» (1947-1957), «Науково-інформаційний бюлетень Архівного управління УРСР» (1958-1965). У своєму виступі Юрій Ковтанюк ознайомив учасників заходу з можливостями зазначеного інформаційного ресурсу щодо пошуку та доступу до інформації чисельників презентованих на ресурсі видань.

«Архіви України» – це науково-практичний журнал, відомий у Світі, засновником якого є Державна архівна служба України. Журнал містить дослідження актуальних питань історії, теорії і практики архівної справи в Україні та Світі, теорії і методології архівознавства.

Онлайн-доступ до цифрових копій повного зібрання журналу «Архіви України» створює можливості для ознайомлення з друкованими матеріалами  за 95 років не тільки українського читача, а й дозволяє на Світовому рівні презентувати історію архівної справи України, вагомий науковий доробок в документознавстві та архівознавстві, а також архівні документи за різними напрямами наукових досліджень.

На сьогодні оцифровано та оприлюднено 356 випусків різних видань, що налічують 27100 сторінок загальним розміром понад 30 Гб, без урахування розміру зменшених зображень, що застосовуються для попереднього перегляду сторінок в режимі «гортання».

Наприкінці заходу спікери відповіли на питання гостей. Одним із питань від студенства було про можливість друкуватися в науково-практичному журналі «Архіви України» студентам. На це питання відповів Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов. Він повідомив, що оригінальні роботи студентів також приймаються редколегією до друку, наголосивши, що всі прийняті статті та повідомлення друкуються  безкоштовно.

Перейти до офіційного вебсайту науково-практичного журналу «Архіви України»

Переглянути відео презентації онлайн-доступу до цифрових копій повного зібрання науково-практичного журналу «Архіви України» на YouTube

Детальніше на сайті Укрінформ

Назад

Анонси

19-23 вересня 2022 року

Відбудеться в Римі (Італія) 9-та конференція МРА «ICA Roma 2022». Римський програмний комітет запрошує фахівців з архівної справи та документообігу протягом 2-х місяців подати пропозиції до обговорення на конференції. Детальніше.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!