Welcome to   Click to listen highlighted text! Welcome to

Презентація науково-пошукового інтернет-проєкту «Український мартиролог ХХ століття»

Директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Ковтанюк Юрій взяв участь в презентації науково-пошукового інтернет-проєкту «Український мартиролог ХХ століття», яка відбулася в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» за ініціативи Державної архівної служби України.

Спікерами заходу виступили: Хромов Анатолій – Голова Державної архівної служби України; Ковтанюк Юрій  – директор Центрального державного електронного архіву України.

Метою інтернет-проєкту є створення електронної бази даних, у якій буде розміщено інформацію про всі жертви репресій комуністичного тоталітарного режиму (стислі біографічні дані; копії фотодокументів, про місце проживання на момент арешту; про орган, який виніс вирок; про вирок; про місце страти/загибелі; наступну реабілітацію; місце зберігання справи з відповідними документами) для забезпечення вільного доступу до цих даних у мережі Інтернет.

На сьогодні база даних налічує майже 57 тисяч іменних карток, складених на підставі архівних справ, що за попередніми оцінками архівістів є лише п’ятою частиною від всієї інформації про репресованих осіб. Роботу над наповненням зазначеної бази даних буде подовжено.

Перейти до Українського мартирологу ХХ століття

Детальніше на сайті Укрінформ

Переглянути відео презентації науково-пошукового інтернет-проєкту «Український мартиролог ХХ століття» на YouTube

Про подію на Урядовому порталі

На заході були присутні представники ЗМІ

 

Назад

Анонси

12 травня 2021 року

В режимі онлайн відбудеться Четвертий щорічний  круглий стіл архівістів з міжнародною участю «Архівна наука й освіта у довгостроковій перспективі». Програма. Детальніше.

10-11 червня 2021 року

Відбудеться ІІІ Міжнародний круглий стіл «Інформатизація архівної справи: архівні інформаційні ресурси у динамічному розвитку цифрового середовища та задоволенні потреб користувачів» (до Міжнародного тижня архівів). Місце проведення: м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 17, Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Всі анонси

Виставки онлайн

Click to listen highlighted text!