Президент України першим отримав ID-картку з кваліфікованим електронним підписом

Президент Володимир Зеленський скористався безкоштовною послугою з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на чип ID-картки громадянина України.

Глава держави відвідав Оболонський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області, де керівництво Міністерства внутрішніх справ та ДМС презентували Президентові можливості з оформлення та використання ID-картки з кваліфікованим електронним підписом. 

Запровадження послуги з внесення кваліфікованого електронного підпису на ID-картку надасть громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.

Послуга надаватиметься безкоштовно та буде доступною для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки.

Наразі послугу можна отримати двома способами:

  • одразу після отримання нової ID-картки – у територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації особи;
  • записати на раніше видану ID-картку – у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації.

Однак, Андрій Мелащенко, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, член колегії ЦДЕА України, на своїй сторінці у Facebook висловив пересторогу щодо імплементації кваліфікованого електронного підпису та звернувся до Президента України: «Є Лише одне маленьке але – Ваш підпис, можливо, ніколи не буде визнаний у ЄС, оскільки він не використовує Міжнародні стандарти. Гіпотеза побудована на фактах того, що згідно з реєстром надавачів довірчих послуг – https://czo.gov.ua/ca-registry-details?type=0&id=122 , АЦСК МВД не має технічної можливості Вам видати КЕП у відповідності до Міжнародних стандартів».

Детальніше на Facebook сторінці Андрія Мелащенка

Детальніше на офіційному інтернет-представництві Президента України.

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн