Click to listen highlighted text!

«Півмільйона копій з архіву української державності»: презентація онлайн ресурсу

Директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк був присутній на презентації нового онлайн ресурсу, створеного з метою удоступнення онлайн довідкового апарату та оцифрованих фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, що відбулася в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

Спікерами заходу виступили: Голова Державної архівної служби України, кандидат історичних наук Анатолій Хромов; директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, доктор історичних наук Лариса Левченко; директор ПП «Архівні інформаційні системи», кандидат історичних наук Кирило Віслобоков.

Онлайн ресурс створено на платформі «Архіум», розробником якої є ПП «Архівні інформаційні системи». До ресурсу завантажено 600000 файлів цифрових копій документів понад 6 тисяч архівних справ 21 архівного фонду, які висвітлюють боротьбу українського народу за незалежність та державність у часи Української революції 1917-1921 років. Ресурс буде доступний користувачам у режимі 24/7 з будь-якого регіону нашої планети.

До участі у презентації були запрошені керівники архівних установ, що належать до сфери управління Укрдержархіву, вчені-дослідники періоду Української революції 1917-1921 років, історики, музейники, архівісти, представники українських вишів, журналісти, громадські діячі. 

Детальніше на офіційному вебресурсі Укрдержархіву та офіційному вебсайті ЦДАВО України

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!