Click to listen highlighted text!

Робоча нарада щодо унормування загального електронного документообігу в Україні

Відбулася важлива робоча нарада працівників Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства юстиції України та Державної архівної служби України, присвячена питанням унормування загального електронного документообігу в Україні, зокрема поверненню до питання забезпечення реалізації пілотного проєкту щодо приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання від Секретаріату Кабінету Міністрів України до Центрального державного електронного архіву України через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади із застосуванням нових форматів електронного документа та кваліфікованого електронного підпису чи печатки відповідно до пункту 26 розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 617-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку електронного урядування в Україні». Нарада відбулася у режимі віддаленого доступу за допомогою засобу для організації онлайн відеоконференцій Zoom.
У заході взяли участь:
Рудь Віталій, начальник відділу архівної справи Міністерства юстиції України; Котелевець Дмитро, начальник відділу забезпечення виконання функцій центрального засвідчувального органу департаменту функціональної підтримки цифровізації Міністерства цифрової трансформації України; Сорока Костянтин, начальник відділу взаємодії із державними органами та інформаційно-аналітичного забезпечення Державної архівної служби України; Ковтанюк Юрій, директор ЦДЕА України; Самошкін Андрій Геннадійович, технічний директор державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України» при Міністерстві цифрової трансформації України – адміністратор системи електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Юрій Ковтанюк ознайомив учасників із позицією архівістів щодо створення формату архівного кваліфікованого електронного підпису на основі ДСТУ 4145-2002 «Інформаційні технології. Криптографічний захист інформації. Цифровий підпис, що ґрунтується на еліптичних кривих. Формування та перевіряння» з функцією гешування за ГОСТ 34.311-95 «Информационная технология. Криптографическая защита информации. Функция хэширования» та у відповідності до вимог міжнародних стандартів, а також можливості застосування, зокрема технології посилення електронних підписів для забезпечення підтвердження юридичної значущості електронних документів під час їх постійного та тривалого зберігання.

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!