Семінар-практикум з актуальних питань архівної справи у Київській області

Директор ЦДЕА України Ковтанюк Ю. С. взяв участь  у роботі семінару-практикуму з актуальних питань архівної справи у Київській області для керівників архівних відділів (секторів) районних державних адміністрацій, міських рад Київської області, відповідальних працівників державного архіву, що відбувся  на базі Державного архіву Київської області (м. Київ, вул. Мельникова, 40).

Співорганізаторами заходу виступили: Державний архів Київської області, Центральний державний електронний архів України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Спілка архівістів України.

Під час семінару були розглянуті актуальні практичні питання у розрізі реалізації одного із основних пріоритетів Державної архівної служби України на 2018 рік – цифровізації архівної справи та діловодства.

Директор ЦДЕА України Ковтанюк Ю. С. під час своєї доповіді зупинився на проблемних питаннях оцифрування документів Національного архівного фонду України та порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передачі на архівне зберігання.

Директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Гаранін О. Я. ознайомив присутніх із теоретичними розробками щодо цифровізації архівних процесів в межах реалізації першого пріоритету державної архівної служби України на 2018 рік – «Цифровізація усіх процесів архівної справи та діловодства».

Директор Державного архіву Київської області Каменєва С. А.  під час свого виступу окреслила основні проблеми впровадження електронного документообігу та зберігання електронних документів, а також поділилася досвідом обласного архіву у напрямку створення фонду користування документів. Під час свого виступу директор архіву акцентувала увагу на продовженні проекту щодо створення бази даних «Оцифровані описи справ Державного архіву Київської області», до якої на сьогодні увійшли описи справ 670 фондів дорадянського періоду за 1778-1917 роки, та за допомогою якої кожний бажаючий має можливість ознайомитися в онлайн-режимі зі складом документів державного архіву та, у подальшому, замовити потрібну йому справу, не відходячи від власного комп’ютеру. Продовжуючи цей проект, обласний архів працює над створенням бази даних описів справ радянського періоду і планує цифрові копії описів перших 540 фондів радянського періоду оприлюднити у І кварталі 2019 року.

Програма заходу

  

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн