Welcome to   Click to listen highlighted text! Welcome to

Стажування в архівах Польщі

13 листопада 2018 року в рамках стажування в польських архівах заступник директора ЦДЕА України Людмила Паламарчук та начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів ЦДЕА України Юлія Чернятинська відвідали Національний цифровий архів Польщі (Narodowe Archiwum Cyfrowe, NAC).

Під час стажування начальник відділу зв’язку та обміну інформацією Національного цифрового архіву Мальвіна Розвадовська  (Malwina Rozwadowska) ознайомила українських колег з досвідом та методами роботи архіву, фондами архіву, основними виробничими процесами, а працівник відділу оцифрування Матеуш Болеста (Mateusz Bolesta) розповів про особливості роботи та методи оцифрування документів Національного цифрового архіву Польщі.

Програма стажування

Фоторепортаж

     

14 листопада 2018 року відбулася зустріч працівників ЦДЕА України з в.о. директора Національного цифрового архіву Радославом Калужняком (Radosław Kałużniak), на якій було презентовано систему електронного управління документацією Elektronicznego Zarządzania Dokumentfcją (EZD), що впроваджена в Національному цифровому архіві.

Під час стажування працівники відділу цифрового архівування Анджей Анісімович (Andrzej Anisimowicz) і Кароль Даугіало (Karol Dowgiało) ознайомили працівників ЦДЕА України з особливостями роботи  Інтегрованої системи архівної інформації ZoSIA (Zintegrowany System Informacji Archiwalnej), що призначена для наповнення польськими архівістами централізованої бази даних відомостями про архівні документи та додавання до бази даних цифрових копій цих документів. Особливу увагу було приділено роботі модулю зазначеної системи Szukajwarchiwach (Шукай в архівах), який забезпечує вільний онлайн доступ користувачів до архівних даних системи про документи та оцифрованих копій документів.

Фоторепортаж

  

15 листопада 2018 року заступник директора ЦДЕА України Людмила Паламарчук та начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів ЦДЕА України Юлія Чернятинська відвідали Генеральну дирекцію Державних архівів Польщі (Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych) та зустрілися із заступником генерального директора, доктором філософії (dr) Генріком Нєстрієм (Henryk Niestrój), який подякував гостям за візит та наголосив на важливості співпраці між польськими та українськими архівами, а також розповів про основні пріоритети діяльності Генеральної дирекції Державних архівів Польщі.

В ході зустрічі головний спеціаліст Департаменту управління документами Даріуш Маковскі (Dariusz Makowski) виступив з доповіддю «Польські державні архіви. Аспект електронного документа»  та розповів про основні виклики та завдання, які стоять перед Генеральною дирекцією Державних архівів Польщі і державними архівами щодо приймання на зберігання електронних документів.

Директор Департаменту управління документами Генеральної дирекції Державних архівів Польщі, доктор філософії (dr) Магда Галах (Magda Gałach) презентувала проект інформаційної системи «Архів електронних документів» (Archiwum Dokumentów Elektronicznych), розробку якої розпочато в травні 2018 року і до кінця 2020 року планується впровадити у всі державні архіви Польщі. Цей проект реалізується за фінансової підтримки європейських фондів у межах 2 пріоритету оперативної програми «Цифрова Польща» (Program Operacyjny Polska Cyfrowa).

Працівники ЦДЕА України розповіли польським колегам про основні завдання ЦДЕА України щодо збереження електронної спадщини України, а також щодо вирішення завдання з приймання-передавання архівних електронних документів у найближчій перспективі.

Детальніше на веб-сайті Генеральної дирекції архівів Польщі

Фоторепортаж

  

16 листопада 2018 року  українські архівісти відвідали Архів Польського Радіо (Archiwum Polskiego Radia), який є скарбницею аудіовізуальної спадщини Польщі та зберігає близько мільйона звукозаписів, які прозвучали в ефірах польських радіостанцій.
Учасників стажування ознайомили з автоматизованими системами, що функціонують у Радіоархіві, зокрема, системою реєстрації та архівування аудіоданих, яка дозволяє здійснювати систематизацію аудіозаписів по темам і жанрам, обрізати фрагмети радіоефірів та їх архівувувати у форматі mp3, системою розпізнавання голосів, та пошуковою системою аудіозаписів, яка забезпечує онлайн  пошук радіо записів за ключовими словами через офіційний веб-сайт Польського радіо.
Українським архівістам провели екскурсію в одне з восьми сховищ аудіоплівки, яке займає площу понад 600 м. кв., що обладнане потужною автоматичною системою пожежогасіння, та яка відповідає нормам у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Працівники відділу консервації та оцифрування представили новітні технічні рішення та спеціалізоване обладнання для оцифрування (перезапису) аудіовізуальних документів із застарілими плівковими носіями та форматами даними в сучасні цифрові формати, що дозволяють зберегти максимальну якість звуку та призначені для забезпечення тривалого зберігання аудіоданих з можливістю доступу до них широкого кола користувачів. Крім того, технології, які застосовуються дозволяють видаляти шуми і дефекти запису звуку.

Фоторепортаж

       

Працівники ЦДЕА України та ДЦЗД НАФ, які взяли участь у стажуванні, ознайомилися із станом архівної справи у Польщі, досягненнями щодо її цифровізації та перспективними планами подальшого розвитку архівної справи, дізналися про сучасні методи оцифрування та реставрації архівних документів, досвідом створення та впровадження інформаційних автоматизованих систем щодо віддаленого доступу до інформації про архівні документи та їх цифрових копій, ознайомилися з новітніми технічними рішеннями щодо зберігання документів. Знання здобуті українськими архівістами під час їх стажування в провідних архівних установах Польщі будуть застосовані для розвитку архівної справи в Україні.

Працівники ЦДЕА України висловлюють велику подяку в. о. Генерального директора Державних архівів Польщі Рішарду Войтковскому (Ryszard Wojtkowski), заступнику Генерального директора Державних архівів Польщі, доктору філософії (dr) Генріку Нєстрію (Henryk Niestrój), в. о. директора Національного цифрового архіву Радославу Калужняку (Radosław Kałużniak), директору Архіву Польського радіо Ельжбієті Берус-Томашевській (Elżbieta Berus-Tomaszewska), та особливо, куратору стажування, головному спеціалісту Департаменту архівістики Генеральної дирекції Державних архівів Польщі, доктору наук (dr.hab) Анні Крохмаль (Anna Krochmal), за успішне проведення стажування українських архівістів на високому організаційному рівні.

Назад

Анонси

5-7 жовтня 2021 року

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”. Місце проведення:  м. Київ, Голосіївський пр., буд. 3, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Всі анонси

Виставки онлайн

Click to listen highlighted text!