Click to listen highlighted text!

Урочиста презентація мистецьких творів та архівних документів «Мистецька колекція в дар Україні»

Працівники ЦДЕА України взяли  участь в  урочистій презентації нового надходження мистецьких творів та архівних документів від українського художника Адольфа Ошерова (Німеччина) до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (далі – ЦДАМЛМ України).

Урочистий захід відкрила директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, яка розповіла про довгий шлях, що довелося здолати архівістам і родині Ошерових, для того, щоб твори митця «перебралися» з Німеччини до України.

На церемонію передавання колекції приїхали рідні Адольфа Григоровича, до яких звернулися зі словами вдячності за патріотичний вчинок Адольфа Ошерова: керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Наталія Колесніченко-Братунь; директор департаменту взаємодії з органами державної влади Ілля Лозінський; Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова; доктор мистецтвознавства, професор, академік Національної академії наук України Олександр Федорук; академік Національної академії мистецтв України, народний художник України Василь Перевальський; старший викладач магістерської програми «Юдаїка» Національного університету «Києво-Могилянська академія» Таїсія Сидорчук.

У рамках презентації відвідувачі отримали унікальну нагоду ознайомитися з основними напрямками творчості художника Адольфа Ошерова, побачити цінні твори образотворчого мистецтва та скульптурні роботи. Загальна кількість переданих музейних предметів становить 485 одиниць. Серед них пейзажні та портретні твори, серія пастелей «Забутий Житомир», скульптури з дерева на тему війни та Голокосту, керамічні скульптури малої форми.

Проте найголовніший доробок митця, справа його різножанрової творчості – це 140 ілюстрацій до давньоєврейської духовної та літературної пам’ятки Агади, що нині вважається найбільшою у світі.

В урочистому заході взяли участь відповідальні працівники Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, Державної архівної служби України, державних архівних установ, музеїв, наукових установ, творчих спілок, представники громадськості та ЗМІ.

Прес-реліз

Фоторепортаж

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!