Click to listen highlighted text!

Формат архівного кваліфікованого електронного підпису

Директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк взяв участь у міжвідомчій нараді з питання унормування формату архівного кваліфікованого електронного підпису, що відбулася за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України та Державної архівної служби України.

Модератором заходу виступив Дмитро Котелевець, начальник відділу забезпечення виконання функцій центрального засвідчувального органу департаменту функціональної підтримки цифровізації Міністерства цифрової трансформації України.

Від Укрдержархіву у заході взяв участь начальник управління цифрової трансформації Констянтин Сорока.

Юрій Ковтанюк виклав бачення архівістів щодо вирішення питання нормативно-правового визначення формату архівного кваліфікованого електронного підпису та подальшого його реалізації в інформаційних (автоматизованих) системах, а саме: внесення відповідних змін до наказу Міністерства цифрової трансформації України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 30.09.2020 № 140/614 «Про встановлення вимог до технічних засобів, процесів їх створення, використання та функціонування у складі інформаційно-телекомунікаційних систем під час надання кваліфікованих електронних довірчих послуг», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22.10.2020 за № 1039/35322.

Запропоноване було підтримано учасниками наради.

Юрій Козлов, заступник генерального директора з технічних питань Державного підприємства «ДІЯ», повідомив, що реалізація відповідного формату буде розпочато у межах модернізації Центрального засвідчувального органу, що планується розпочати у другій половині 2021 року.

Юрій Горбенко, кандидат технічних наук, керівник ПАТ «Інститут інформаційних технологій» (м. Харків), як співвлясник провідного підприємства в Україні щодо рішень із захисту інформації, у тому числі з розробки програмного забезпечення для криптографічного захисту інформації, висловив конструктивні пропозиції щодо застосування відповідних міжнародних стандартів, які введені в дію постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 № 992 «Про затвердження вимог у сфері електронних довірчих послуг та Порядку перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг».

Ірина Шостак, керівник експертної групи розвитку електронних довірчих послуг директорату функціонального розвитку цифровізації Міністерства цифрової трансформації України, повідомила, що до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України готуються зміни, що незабаром будуть направлені на розгляд Кабінету Міністрів України щодо їх затвердження.

Учасники наради вирішили, що доцільним буде дочекатися прийняття цих змін перед поданням проєкту змін до наказу Міністерства цифрової трансформації України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 30.09.2020 № 140/614.

Костянтин Сорока і Юрій Ковтанюк взяли на себе обов’язок підготуват проєкт змін до цього наказу та представити його на розгляд групи, до участі у роботі якої наступного разу запросити працівників державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Координатором підготовки проєкту відповідних змін від Міністерства цифрової трансформації України погодився бути Ісаєнко Сергій, державний експерт експертної групи розвитку електронних довірчих послуг директорату функціонального розвитку цифровізації.

 

 

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!