Click to listen highlighted text!

ХХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2020»

ЦДЕА України виступив співорганізатором ХХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Короленківські читання 2020», присвяченої 190-річчю від часу заснування Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, яка відбулася за допомогою Інтернет-сервісу Zoom.

Захід організований Харківською державною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка (ХДНБ ім. В. Г. Короленка).

Окрім ЦДЕА України, співорганізаторами науково-практичної конференції виступили: Спілка архівістів України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Харківська державна академія культури при партнерстві журнала «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

Модерувала захід Глазунова Людмила, кандидат наук із соціальних комунікацій, заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, голова Харківського відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Тема конференції – «Бібліотеки, архіви, музеї: історичний досвід та актуальні тенденції розвитку».

В ході науково-практичної конференції відбулися постерні сесії з таких напрямів:

  1. «Бібліотеки, архіви, музеї: культурно-ціннісні орієнтири сучасного світу».
  2. «Роль документних пам’яток в історії формування та діяльності українських бібліотек, архівів та музеїв».

В рамках заходу всі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класі «Організування і просування крос-медійних проєктів», тренером якого виступила Женченко Марина, доктор наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри видавничої справи та редагування Київського національного університету імені Тараса Шевченка, редактор, видавець.

Під час майстер-класу були розглянуті наступні питання:

  1. Поняття «кросмедіа», моделі організування кросмедійного виробництва (специфіка управління кросмедійною і конвергентною редакціями).
  2. Цифрові платформи для управління колаборативним робочим процесом були розглянуті на прикладі платформ Microsoft Project, Basecamp, Todoist, Wunderslist, Trello, Worksection, функціональні можливості яких застосовуються для проєктного менеджменту, із зазначенням їх переваг та недоліків .
  3. Цифрові інструменти популяризації проєктів, зокрема на прикладі інструменту Sendpulse VS Mailchimp – практикум зі створення розсилки е-поштою у Sendpulse.

В науково-практичній конференції взяли участь дослідники і науковці з Харкова, Києва, Львова, Івано-Франківська, Полтави, Дніпра, а також Мінська (Республіка Білорусь).

Програма «Короленківські читання 2020»

Детальніше про конференцію 

Назад

Анонси

19-23 вересня 2022 року

Відбудеться в Римі (Італія) 9-та конференція МРА «ICA Roma 2022». Римський програмний комітет запрошує фахівців з архівної справи та документообігу протягом 2-х місяців подати пропозиції до обговорення на конференції. Детальніше.

4–6 жовтня 2022 року

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», м. Київ. Програма. Інформаційний лист. Вимоги до оформлення тез.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!