Четвертий Національний форум ІТ-директорів органів влади

Директор ЦДЕА України Ковтанюк Ю. С., як спікер секції «Електронний документообіг», взяв участь у роботі  IV Національного форуму ІТ-директорів органів влади «Вплив розвитку інформаційних технологій на суспільство», організаторами якого є Державне агентство з питань електронного урядування України та Проект підтримки «EGOV4UKRAINE» програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Проект підтримки «EGOV4UKRAINE» програми «U-LEAD з Європою» входить до програми децентралізації в Україні, що полягає в підвищенні прозорості та підзвітності врядування, а також іншої діяльності.

У заході взяли участь понад 300 фахівців, які обговорили питання  впливу технологічного розвитку на суспільство, що включає в себе майбутні глобальні зміни та виклики, з якими стикається Україна і весь світ на шляху цифрових перетворень, а також вплив швидкого розвитку цифрових технологій на діяльність державного сектору і повсякденне життя. Учасники форуму мали змогу здобути передовий міжнародний досвід, дізнатися про напрацювання України, а також обговорити подальші цілі та можливості, що дозволяє вибудовувати розгалужену мережу однодумців, які прагнуть змін в Україні.

Під час свого виступу Ковтанюк Ю. С. висловив позицію архівістів щодо проекту змін Постанови Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності», що підготовлено робочою групою, яка працювала при Секретаріаті Кабінету Міністрів України і до складу якої входили також архівісти, зокрема Ковтанюк Ю. С.

Також учасникам форуму було окреслено примірний план, що слід реалізувати у найближчій перспективі щодо практичної реалізації нового формату даних електронного документообігу, який затверджено наказом Державного агентства з питань електронного урядування України, погоджено з Державною архівною службою України та передано на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Ковтанюк Ю. С. повідомив про пілотний проект, що триває в Центральному державному електронному архіві України для створення інформаційної системи, яка забезпечить приймання-передавання на постійне зберігання електронних документів Національного архівного фонду. В межах цього проекту розробник нової системи ПрАТ «Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» уже працює над практичною реалізацією нового формату даних електронного документу, що йому було передано в робочому порядку з дозволу Державного агентства з питань електронного урядування України фактичним його розробником – Інститутом кібернетики ім. В. М. Глушкова Національної академії наук України. Разом з тим ЦДЕА України розробляє нові XML-схеми архівного електронного документа, обкладинки архівної електронної справи та опису справ постійного зберігання, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2014 № 1886/5 «Про затвердження порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання». За результатами впровадження нового формату даних електронного документообігу та нових XML-схем Державна архівна служба України буде ініціювати внесення відповідних змін до наказу Міністерства юстиції України від 11.11.2014 № 1886/5. Крім того, почнеться впровадження нового формату та зазначених XML-схем у систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Програма форуму.  Детальніше.

Фоторепортаж

             
 

Більше фото  на сторінці Facebook Державного агентства з питань електронного урядування України

Запис прямої трансляції за 01.11.2018: Зал 1 (зелена зала) | Зал 2 (помаранчева зала) | Зал 3 (синя зала)

Запис прямої трансляції за 02.11.2018: Зал 1 (зелена зала) | Зал 2 (помаранчева зала)

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн