Click to listen highlighted text!

Інтерактивна лекція-зустріч із студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка

16 жовтня 2020 року відбулася заключна інтерактивна лекція-зустріч працівників центральних державних архівів України у межах двотижневої архівного практикуму зі студентами історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яка проходила в Центральному державному електронному архіві України (ЦДЕА України), що було організовано Кафедрою архівознавства та спеціальних галузей історичної науки університету та Державною архівною службою України в режимі вебконференції.

Модератором заходу виступила завідувач Кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Марина Палієнко.

Лекцію-зустріч провів із студентами директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Ковтанюк Юрій, ознайомивши всіх учасників з історією архіву, його діяльністю, складом документів, що зберігаються в ЦДЕА України, перспективами розвитку установи. Ковтанюк Юрій зазначив, що в ЦДЕА України працює три випускниці історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Набережня Віта, головний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду; Чернятинська Юлія, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів та Левчук Олена, кандидат історичних наук, провідний архівіст того ж відділу), дві із яких,  Чернятинська Юлія та Левчук Олена, навчалися на Кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, та звернувся до студентства із запрошенням на роботу до архіву після закінчення університету.

Також перед студентами виступили:
Кручініна Тетяна, начальник відділу формування Національного архівного фонду, яка розповіла про склад документів, якими комплектується архів;
Горбач Олександр, провідний архівіст відділу інформаційних технологій та кіберзахисту, який провів ознайомчу екскурсію по серверній кімнаті архіву;
Левчук Олена, яка розповіла про особливості діяльності структурного підрозділу, в якому вона працює.

Наприкінці заходу слово було надано професору Кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, доктору історичних наук, професору Калакурі Ярославу, який розповів про успішну співпрацю з Ковтанюком Юрієм щодо дослідження питань архівного менеджменту та висловив сподівання на подальшу плідну взаємодію.

У заході взяло участь близько 40 учасників: викладачі та студенти історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, працівники Державної архівної служби України та центральних державних архівів України.

Архівний практикум відбувся за допомогою засобу meet.google.com.

Фоторепортаж

 

Презентаційні матеріали

Презентація в форматі PDF

 

Виступ начальника відділу формування Національного архівного фонду Кручініної Тетяни (mp4, 12,2 Мб)

 

 

 

Виступ провідного архівіста відділу інформаційних технологій та кіберзахисту Горбача Олександра (mp4, 23,4 Мб)

 

 

 

Виступ провідного архівіста відділу забезпечення збереженості та обліку документів Левчук Олени (mp4, 173 Мб)

 

 

 

 

 

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!