Інтерв’ю учасників стажування в польських архівах для Української служби Польського радіо

16 листопада 2018 року,  в рамках стажування в польських архівах, заступник директора ЦДЕА України Людмила Паламарчук, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів ЦДЕА України Юлія Чернятинська та завідувач відділу консерваційно-реставраційного оброблення документів НАФ Державного центру збереження документів НАФ Інна Ляшенко відвідали Архів Польського Радіо (Archiwum Polskiego Radia), де поспілкувалися з кореспондентом Української служби Польського радіо Антоном Марчинським (Anton Marchinsky) про співпрацю між українськими та польськими архівами.

Людмила Паламарчук в інтерв’ю зазначила, що українські архівісти відвідали архіви Польщі на запрошення Генеральної дирекції Державних архівів Польщі (Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych) та окреслила мету відвідування, зокрема,  обмін досвідом щодо збереження електронних документів, ознайомлення із специфікою роботи польських архівів щодо оцифрування архівних документів, їх реставрації, зберігання та надання онлайн-доступу до них.  Заступник директора ЦДЕА України розповіла, що перед українськими архівами стоїть масштабне завдання  щодо створення  цифрового  фонду користування документами НАФ, які мають бути надані користувачам в онлайн-доступ через інформаційно-пошукову систему, розробкою якої, наразі,  займається ЦДЕА України.

Завідувач відділу консерваційно-реставраційного оброблення документів НАФ Державного центру збереження документів НАФ Інна Ляшенко відзначила важливість польського досвіду щодо консервування та реставраційного оброблення документів, сказала, що українським архівістам необхідно  вивчати нові методи сучасного зберігання документів на паперових носіях.

Головний спеціаліст Департаменту архівістики Генеральної дирекції Державних архівів Польщі, доктор наук (dr.hab) Анна Крохмаль (Anna Krochmal) в своєму інтерв’ю зазначила, що українські архіви є одними з найважливіших партнерів Польщі, про що свідчить багаторічний договір про співпрацю, в якому визначаються найважливіші напрямки спільної діяльності.

Польські та українські архівісти подякували один одному за плідну співпрацю та обмін досвідом, що відбувся в рамках стажування українських архівістів в польських архівах.

Детальніше

Запис інтерв’ю 

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн