ІІI Науково-практичний семінар із міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади»

Центральний державний електронний архів України виступив співорганізатором ІІI Науково-практичного семінару із міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади», що відбувся 2 квітня 2021 року на базі Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України в режимі вебконференції за допомогою програмного засобу BigBlueButton.

Захід викликав неабиякий  інтерес цільової аудиторії – кількість зареєстрованих учасників сягнуло 840 осіб з усіх регіонів країни та із-за кордону. Однак, застосовані програмно-технічні засоби не дозволили забезпечити участь такої кількості бажаючих. Зважаючи на технічні проблеми, під час оголошення доповідей були присутні понад 140 учасників.

Директор ЦДЕА України, к.і.н. Юрій Ковтанюк виступив з доповіддю «Уніфікація «електронного конверта», призначеного для надсилання вихідних електронних документів та приймання-передавання електронних документів на постійне зберігання».

Ключовими стали доповіді:

ректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, члена-кореспондента Національної академії наук вищої освіти України, доктора філософії, професора кафедри філософії й освіти дорослих ЦІПО Кириченка Миколи Олексійовича на тему «Інновації в управлінні університетами: електронне урядування», в якій було обґрунтовано розкрито останні досягнення університету щодо запровадження електронного урядування в освітній галузі, як провідної інституції, та перспективи подальшого розвитку;

директора Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, в.о. Голови Спілки архівістів України, старшого наукового співробітника, кандидата історичних наук Гараніна Олександра Яковича на тему «Нормативно-методичні розробки УНДІАСД з обліку та зберігання електронних документів в архівних установах України», під час якої учасників було ознайомлено с останніми вагомими науковими досягненнями в документознавстві й архівознавстві, а також практичним доробком інституту за останні два роки – найбільш знаковими науково-дослідними розробками з питань електронного документознавства та архівної справи, зокрема методикою створення централізованого цифрового фонду користування та обліку і зберігання електронних документів.

директорки Литовського державного нового архіву, (Lithuanian State Modern Archives) Контрімавічієне Дануте (Danutė Kontrimavičienė) на тему «Документ ‑ його форми і поняття». Зважаючи, що, у зв’язку з пандемією,  яка поширюється світом, у минулому році цей семінар не проводився, пані Дануте детально ознайомила присутніх з усіма новаціями в електронному діловодстві та архівній справі на законодавчому рівні в Республіці Литва, що відбулися за останні два роки, результатами їх реалізації на практиці та перспективами подальших змін, які переважно спрямовані на застосування європейських стандартів та адаптації автоматизованих інформаційних систем до чинного законодавства ЄС.  До змін, що найбільш вражають, про які повідомила Контрімавічієне Дануте, на нашу думку, слід віднести такі:

– сутнісна зміна поняття «документ», що визначається тільки через поняття «інформація», без зазначення фізичного носія, на якому ця інформація фіксується;

– можливість оформлення внутрішніх документів, що створюються у діяльності юридичних осіб, без застосування електронного підпису. Юридична сила, справжність таких документів гарантується автоматизованою системою. Фактом завершення оформлення документа є просто використання відповідного елемента (кнопки, посилання) в системі електронного документообігу, що фіксується цією системою, без застосування алгоритмів криптографічного перетворення даних;

– відмова від застосування у діловодстві електронних печаток;

– відмова від приймання на постійне зберігання до архівних установ документів з паперовою основою, якщо до таких документів вже виготовлені електронні примірники або їх цифрові копії, у такому випадку на зберігання приймаються електронні або цифрові документи.

Учасники семінару високо оцінили оголошені доповіді, про що висловлювали вдячність спікерам під час заходу.

Інформаційний лист (PDF, 267 Кб)

Програма (PDF, 79,8 Кб)

Презентація Кириченка Миколи Олексійовича (PDF, 1,86 Мб)

Презентація Контрімавічієне Дануте (Danutė Kontrimavičienė, Литва) (PDF, 4,87 Мб)

Презентація Ковтанюка Юрія (PDF, 1,66 Мб)

Презентація Гараніна Олександра (PDF, 860 Кб)

Презентація Отамась Інни Григорівни (PDF, 1,31 Мб)

Презентація Острянської Олени Анатоліївни (PDF, 6,93 Мб)

Відеофіксація семінару

Назад

Анонси

21-22 квітня 2021 року

В режимі онлайн відбудеться Третя міжнародна наукова конференція «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання». Місце проведення: м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, корпус 8, Національний авіаційний університет, кафедра історії та документознавства. Інформаційний лист.  Електронна форма для реєстрації.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Всі анонси

Виставки онлайн