Номер фонду 10
Початковий рік документів 1997
Кінцевий рік документів 2014
Кількість справ 7
Анотація

До складу колекції увійшли 7 архівних копій веб-сайтів, а саме: «Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка»; «Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»; «Національний музей Тараса Шевченка»; «УКРІНФОРМ, розділ «До 200-річчя Т. Шевченка»; «Тарас Шевченко»; «Taras Shevchenko museum»; «Київський національний Університет імені Тараса Шевченка, розділ «До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка».

Історична цінність архівних копій веб-сайтів обумовлена інформацією про життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка. Колекція містить достатньо вичерпну інформацію про творчий та життєвий шлях митця, його літературну та художню творчість, зібрання творів (поезія, проза, драматургія, живопис, графіка, гравюра), листування та щоденники. Безпосередньо у колекції представлені: повне зібрання творів поета, видане в Києві видавництвом «Наукова думка» (2001 – 2003 рр.); хронологічно впорядкована збірка поезій – «Кобзар»; «Повне видання творів Тараса Шевченка. Chicago: Видавництво Миколи Денисюка, 1959–1960»; щоденники за червень 1857 – липень 1858 рр.; приватне й офіційне листування Тараса Шевченка за 1839–1861 рр.; художня спадщина Шевченка – графіка, живопис, гравюри, включно з чорновими варіантами; твори Тараса Шевеченка; добірка віршів Шевченка у алфавітному порядку з зазначенням дати й місця написання; віртуальний архів оцифрованих документів про життя і творчість Тараса Шевченка; усі його відомі прижиттєві фотографії.

Інформація, що представлена в колекції веб-сайтів, висвітлює безпосередньо підготовку і проведення святкування 200-літнього ювілею від дня народження Кобзаря, а також надає можливість ознайомитися з існуючою історичною пам’яттю: споруджені у різних країнах світу пам’ятники Тарасу Шевченку, історико-культурні проекти, присвячені його творчості, діючі музеї імені Тараса Шевченка та їхня діяльність, художні та документальні фільми про митця.

 

 

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

3 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у II  науково-практичному семінарі із міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади», який відбудеться в Державному вищому навчальному закладі «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України за адресою: м.Київ, вул. Січових Стрільців, 52А.
Інформаційний лист.

4 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у ІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Цифрові трансформації та інститути соціальної пам’яті», який  відбудеться на базі кафедри історії та документознавства Навчально-наукового гуманітарного інституту  Національного авіаційного університету. Місце проведення: м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1. Інформаційний лист. Заявка для участі (eng).

Виставки онлайн