Click to listen highlighted text!

Тренінг «Забезпечення вебдоступності державних онлайн-ресурсів»

У період з 4 по 8 жовтня 2021 року заступник директора – головний зберігач фондів ЦДЕА України Ірина Казімірова, завідувач сектору управління персоналом та діловодства Надія Аблаєва, головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до документів та використання інформації Інна Очеретяна та головний спеціаліст сектору фінансово-економічного забезпечення та бухгалтерського обліку Марія Шаповал взяли участь у тренінгу «Забезпечення вебдоступності державних онлайн-ресурсів», що відбувся за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та за підтримки проєкту ПРООН «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні», що фінансується Швецією (Проєкт підтримки Дія).

Доповідачами тренінгу виступили:
• Дмитро Попов, спеціаліст з цифрової доступності в ПОГ «Ресурсний Центр «Безбар’єрна Україна»;
• Анна Мисишин, керівниця ГО «Інститут інноваційного врядування»;
• В’ячеслав Шестопалов, дизайн-менеджер в ELEKS;
• Євген Шикірявий, дизайн-менеджер в ЕLEKS, автор курсу «Іклюзивний дизайн графічних інтерфейсів»;
• Валерія Паніна, спеціалістка з UX та візуальних комунікацій проєктного офісу «Віртуальні активи в Україні» у Міністерстві цифрової трансформації.

Під час заняття 1 «Основи вебдоступності» Дмитро Попов надав рекомендації щодо доступності інформації, яка публікується на офіційних вебсайтах та у соцмережах, розкрив принципи універсального дизайну, настанови з доступності вебвмісту (WCAG), розповів про допоміжні технології, за допомогою яких особи з інвалідністю сприймають опубліковану інформацію. Анною Мисишин були розглянуті законодавчі вимоги в Україні та світі щодо доступності вебконтенту.

На занятті 2 «Доступність контенту» Валерія Паніна та В’ячеслав Шестопалов доповіли про вимоги до публікації на офіційних вебсайтах та у соцмережах текстової інформації та медіавмісту з урахуванням принципів доступності.

Після закінчення тренінгу учасники отримали сертифікати, що засвідчують його успішне проходження.

Інформаційний лист (pdf, 278 Kb)

Порядок денний (pdf, 199 Kb)

 

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!