Welcome to   Click to listen highlighted text! Welcome to

Всеукраїнський семінар на тему «Приймання-передавання електронних документів НАФ на постійне зберігання»

Заступник директора – головний зберігач фондів ЦДЕА України Ірина Казімірова, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів Юлія Чернятинська, головний спеціаліст відділу забезпечення збереженості та обліку документів, кандидат історичних наук Олена Левчук взяли участь у всеукраїнському семінарі на тему «Приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання», що було організовано в режимі відеозустрічі за допомогою програмного засобу Google Meet на базі Центрального державного електронного архіву України за підтримки Державної архівної служби України та Спілки архівістів України.

Спікером семінару виступив директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк.

Під час семінару було окреслено першочергові завдання, що стоять перед архівістами, для забезпечення приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання, розглянуто законодавчу та нормативно-правову бази щодо роботи з електронними документами у діловодстві, їх підготовки до передавання на архівне зберігання, приймання-передавання до архівних установ та вимоги до форматів даних електронного документообігу і постійного зберігання архівних електронних справ і документів, зокрема формати кваліфікованих електронних підписів і печаток, розкрито особливості підготовки електронних документів до передавання на архівне зберігання, повідомлено про плани щодо удосконалення існуючих законодавчих та нормативно-правових документів і створення відповідного програмного забезпечення за ініціативою Державної архівної служби України та підтримкою Міністерства юстиції України і Міністерства цифрової трансформації України, визначені найбільш реальні перспективи початку приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання.

У заході взяли участь понад 100 працівників 74 архівних установ України, Державної архівної служби України та Спілки архівістів України.

Наприкінці заходу Юрій Ковтанюк відповів на питання колег, у тому числі щодо надання методичної допомоги щодо приймання-передавання документів в електронній формі (без застосування кваліфікованих підписів чи печаток) та електронних інформаційних ресурсів (баз даних, вебсайтів, сторінок соціальних мереж тощо).

Презентація

 

Назад

Анонси

23-24 вересня 2021 року

В режимі онлайн відбудеться 6-а Міжнародна наукова конференція «Архівознавство, джерелознавство – тенденції та виклики», організатором якої є Національний архів  Грузії. Реєстраційна форма. Детальніше.

5-7 жовтня 2021 року

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”. Місце проведення:  м. Київ, Голосіївський пр., буд. 3, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Click to listen highlighted text!