Click to listen highlighted text!

Затверджено Методичні рекомендації «Створення 3D-екскурсій в архівних установах»

Працівниками ЦДЕА України розроблено Методичні рекомендації «Створення 3D-екскурсій в архівних установах», які 14 грудня 2021 року схвалено на засіданні Нормативно-методичної комісії Державної архівної служби України та затверджено наказом Державної архівної служби України від 30 грудня 2021 року № 167.

Методичні рекомендації підготовлено на основі досвіду ЦДЕА України, залученого до організації і здійснення проєктів віртуальних екскурсій меморіальними кабінетами українських митців Олександра Довженка, Юрія Яновського та Івана Микитенка Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Ця методика пройшла успішну апробацію іншими державними архівами, зокрема Центральним державним історичним архівом України, м. Львів, Центральним державним науково-технічним архівом України, м. Харків, Центральним державним архівом зарубіжної україніки тощо.

У Методичних рекомендаціях розкрито зміст та послідовність основних технологічних процесів створення 3D-екскурсій в архівних установах. Рекомендації орієнтовано на широке коло фахівців у галузі архівно-інформаційних технологій, діяльність яких пов’язана із популяризацією та наданням доступу до архівних зібрань та висвітлення інформації про діяльність архівних установ. На сьогодні архівними установами України за Методичними рекомендаціями створено одинадцять 3D- екскурсій.

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!