ІІ Міжнародний науково-практичний семінар «Цифрові трансформації та інститути соціальної пам’яті»

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк, заступник директора ЦДЕА України Людмила Паламарчук та начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів Юлія Чернятинська взяли участь у роботі ІІ Міжнародного науково-практичного семінару «Цифрові трансформації та інститути соціальної пам’яті», який відбувся на базі кафедри історії та документознавства факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету.

Організаторами заходу виступили: кафедра історії та документознавства факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету; кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Національного університету імені Тараса Шевченка; Центральний державний електронний архів України; Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства; Литовський державний Новий архів; Каунаський окружний архів (Литва).

З вітальним словом до учасників семінару звернулися: проректор з навчальної роботи Національного авіаційного університету, доктор філологічних наук, професор Артур Гудманян; проректор з міжнародного співробітництва і освіти Національного авіаційного університету, доктор технічних наук, професор Олександр Запорожець; аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Іна Кнюрєнє; декан факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету, доктор філософських наук, професор Сергій Ягодзінський; завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Марина Палієнко; завідувач кафедри історії та документознавства факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету, доктор історичних наук, професор Ірина Тюрменко.

Модераторами заходу виступили: Ірина Тюрменко, професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії та документознавства факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету і Марина Палієнко, професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час роботи семінару було заслухано 17 доповідей зарубіжних і вітчизняних учених і спеціалістів з питань роботи з електронними документами, впровадження електронного документообігу, оцифрування документів, проблем створення та надання доступу до цифрових документальних колекцій, консолідації інститутів соціальної пам’яті в цифрову епоху, підготовки діловодів, архівістів та спеціалістів у сфері соціальних комунікацій з урахуванням викликів сучасного інформаційного суспільства та інших актуальних питаннь щодо збереженя документальної спадщини в умовах поширення сучасних технологій документування інформації в електронній (цифровій) формі та комунікацій для обміну цією інформацією.

Основними спікерами заходу виступили:

  • Дануте КОНТРІМАВІЧЕНЕ, завідувач відділу з нагляду за управлінням документами Литовського Державного Нового архіву, м. Вільнюс, Литовська Республіка, з доповіддю «Цифровий доступ у Литві: сьогодення та майбутнє».
  • Крістіна СТАНІШАУСКЕ, керівник відділу управління та цифрових документів Каунаського окружного архіву, м. Каунас, Литовська Республіка, з доповіддю «Архіви та їх комунікації – діяльність Каунаського регіонального державного архіву з поширення документальної спадщини».
  • Віктор НОСУЛЬКО, заступник директора департаменту – начальник управління діловодства Національного банку України, м. Київ, Україна, з доповіддю «Політика розвитку електронного документообігу та електронного архіву в банківській системі України».
  • Юрій КОВТАНЮК, директор Центрального державного електронного архіву України, кандидат історичних наук, м. Київ, Україна, з доповіддю «Коли розпочнеться приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання до державних архівів України?».
  • Людмила ПАЛАМАРЧУК, заступник директора Центрального державного електронного архіву України, м. Київ, Україна, з доповіддю «Актуальні питання щодо створення централізованого фонду користування документами Національного архівного фонду».
  • Юлія ЧЕРНЯТИНСЬКА, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів Центрального державного електронного архіву України, аспірант УНДІАСД, м. Київ, Україна, з доповіддю «Інформаційно-пошукова система «Архівні фонди України» – проблеми та перспективи».
  • Тетяна ЄМЕЛЬЯНОВА, заступник директора Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, кандидат історичних наук, м. Київ, Україна, з доповіддю «Формування архівних аудіовізуальних колекцій: новітні тенденції та виклики розвитку».
  • Олена ЧИЖОВА, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, м. Київ, Україна, з доповіддю «Особливості створення цифрового фонду користування на архівні фонди особового походження».

За допомогою скайп-зв’язку поділилася досвідом оцифрування рідкісних книг у Сполучених Штатах Америки Ірина ГЛІК, яка є провідним діджітал-архівістом Університету Пенсильванія (м. Філадельфія, США).

Завідувач кафедри документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет», кандидат історичних наук, доктор філософії з ділового адміністрування Юрій Палеха презентував підготовлений ним навчальний посібник «Архівні фонди».

Також у роботі семінару взяли участь керівники архівів, музеїв, бібліотек, архівісти, працівники музеїв, бібліотек, науковці, викладачі закладів вищої освіти.

З усіма матеріалами семінару можна буде ознайомитися на сторінках наукового щорічника «Студії з архівної справи та документознавства», що видається Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства.

Програма заходу

     

Назад

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн