Click to listen highlighted text!

Архів українського німого кіно – онлайн

Директор ЦДЕА України Юрій Ковтанюк взяв участь у пресконференції, присвяченій відзначенню Дня українського кіно, на якій було презентовано онлайн-доступ до низки шедеврів вітчизняного кінематографу, створених ще у 1920-30-ті роки в Україні – «Архіву українського німого кіно», організованою Державною архівною службою України, що відбулася в залі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ». 

Модератором заходу виступила головний спеціаліст відділу комунікацій зі ЗМІ, громадськістю та доступу до публічної інформації управління комунікацій Леся Хемраєва.

До участі у заході були запрошені: Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов; перший заступник Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова; керівник Центру кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія», головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька; старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Яна Примаченко; керівники архівних установ України, громадські діячі, науковці та студенти.

Детальніше на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України 

Ознайомитися із архівом українського німого кіно

Назад

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!