Новини у світі

Вінт Серф: наша епоха може стати «електронними темними віками».

Що станеться, коли самі передові сьогодні системи зберігання даних завтра стануть розглядатися як щось на зразок флоппі-дисків?

Відповідь на це питання і його наслідки для збереження історії турбують віце-президента компанії Google Вінта Серфа (Vint Cerf). Виступаючи на щорічній конференції провідних американських вчених, Серф описав подібну втрату важливої інформації як можливість «електронних темних віків».

Як повідомив журнал «Інженерна справа і технології», Серф, виступаючи в місті Сан-Хосе на щорічній зустрічі членів Американської асоціації сприяння розвитку науки (American Association for the Advancement of Science), зазначив, що, зберігаючи в електронному вигляді всі наші книги, документи і фотографії, ми, можливо, тим самим створюємо велику проблему для майбутніх істориків, які захочуть вивчати події 21-го сторіччя.

«Якщо думати про те, що станеться в майбутньому через 1000 років або 3000 років, нам слід поставити собі питання: як ми забезпечимо довгострокову схоронність всіх тих бітів, які потрібні для правильної інтерпретації створюваних нами електронних об’єктів?», Сказав Серф.

Газета «Телеграф» (The Telegraph) цитує наступні слова Серфа: «Подібну книгу, можливо, не вдасться написати про людей які зараз живуть … – необхідний для цього автору книги цифровий контент, такий, як повідомлення електронної пошти, можливо, «випарується», – або тому що ніхто його не зберіг, або (навіть коли сам контент зберігся) через те, що його неможливо інтерпретувати, оскільки він був створений за допомогою програмного забезпечення, якому здійснилася сотня років».

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн