Новини у світі

США: Стандарти ISO сертифікації захищених електронних сховищ

У Національному архіві США (NARA) нещодавно відбулося засідання робочої групи Міжнародної організації зі стандартизації (ISO), яка розробляє стандарти сертифікації захищених електронних сховищ.
Два проекти стандартів ISO / DIS 16363 – Аудит та сертифікація захищених електронних сховищ (Audit and certification of trustworthy digital repositories)та ISO / DIS 16919 – Вимоги до організацій, які проводять аудит і сертифікацію для отримання статусу захищених електронних сховищ (Requirements for bodies providing audit and certification of candidate trustworthy digital repositories).

NARA має значний досвід участі в розробці міжнародних стандартів, пов’язаних з електронними документами та іншою електронною інформацією.
Наприклад, ISO /DIS 16363 Trustworthy Repositories Audit & Certification (TRAC) розроблений в основному для аудиту та сертифікації захищених електронних сховищах. Документ TRAC, у свою чергу був розроблений на основі вимог стандарту ISO 14721 – Відкрита архівна інформаційна система – еталонна модель (OAIS Reference Model). NARA активно бере участь у розробці як TRAC так і стандарта OAIS.

Чому стандарт, такий як ISO 16363 необхідний? Ось деякі обгрунтування необхідності прийняття стандарту:

Задовго до того був затверджений стандарт в 2002 році, багато учасників культурної спадщини використовували OAIS в якості моделі зберігання, яка дозволяє краще зрозуміти, що необхідно системі, яка забезпечує зберігання електронних документів.

Установи почали заявляти про відповідність стандарту OAIS , щоб підкреслити надійність своїх електронних сховищ. Однак, не було чіткого розуміння, що означає “відповідність OAIS”, незважаючи на наявність відповідного розділу в OAIS, який визначає необхідність підтримки інформаційної моделі і та виконання зазначених обов’язків.

Претензії до надійності легко пред’являти, але до цих пір їх важко обгрунтувати або об’єктивно довести. Встановлення більш чітких критеріїв, які детально описують захищені сховища є нагальним питанням.

Якщо в стандарті ISO / DIS 16363 описані критерії надійності для захищених електронних сховищ, то стандарт ISO / DIS 16919 містить вимоги до організацій, які будуть проводити аудит та сертифікацію електронних сховищ.
Після того як ці два стандарти будуть завершені, вони повинні пройти довгий шлях та заповнити цей пробіл.

Джерело: blogs.archives.gov

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн