Новини у світі

США: Стандарти ISO сертифікації захищених електронних сховищ

У Національному архіві США (NARA) нещодавно відбулося засідання робочої групи Міжнародної організації зі стандартизації (ISO), яка розробляє стандарти сертифікації захищених електронних сховищ.
Два проекти стандартів ISO / DIS 16363 – Аудит та сертифікація захищених електронних сховищ (Audit and certification of trustworthy digital repositories)та ISO / DIS 16919 – Вимоги до організацій, які проводять аудит і сертифікацію для отримання статусу захищених електронних сховищ (Requirements for bodies providing audit and certification of candidate trustworthy digital repositories).

NARA має значний досвід участі в розробці міжнародних стандартів, пов’язаних з електронними документами та іншою електронною інформацією.
Наприклад, ISO /DIS 16363 Trustworthy Repositories Audit & Certification (TRAC) розроблений в основному для аудиту та сертифікації захищених електронних сховищах. Документ TRAC, у свою чергу був розроблений на основі вимог стандарту ISO 14721 – Відкрита архівна інформаційна система – еталонна модель (OAIS Reference Model). NARA активно бере участь у розробці як TRAC так і стандарта OAIS.

Чому стандарт, такий як ISO 16363 необхідний? Ось деякі обгрунтування необхідності прийняття стандарту:

Задовго до того був затверджений стандарт в 2002 році, багато учасників культурної спадщини використовували OAIS в якості моделі зберігання, яка дозволяє краще зрозуміти, що необхідно системі, яка забезпечує зберігання електронних документів.

Установи почали заявляти про відповідність стандарту OAIS , щоб підкреслити надійність своїх електронних сховищ. Однак, не було чіткого розуміння, що означає “відповідність OAIS”, незважаючи на наявність відповідного розділу в OAIS, який визначає необхідність підтримки інформаційної моделі і та виконання зазначених обов’язків.

Претензії до надійності легко пред’являти, але до цих пір їх важко обгрунтувати або об’єктивно довести. Встановлення більш чітких критеріїв, які детально описують захищені сховища є нагальним питанням.

Якщо в стандарті ISO / DIS 16363 описані критерії надійності для захищених електронних сховищ, то стандарт ISO / DIS 16919 містить вимоги до організацій, які будуть проводити аудит та сертифікацію електронних сховищ.
Після того як ці два стандарти будуть завершені, вони повинні пройти довгий шлях та заповнити цей пробіл.

Джерело: blogs.archives.gov

Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

15 листопада 2018 року

Відбудеться навчальний семінар для працівників ЦДЕА України з метою підвищення рівня володіння державною мовою. Місце проведення: м. Київ, вул. Солом’янська, 24, ЦДЕА України, кім. 126.

12-16 листопада 2018 року

Відбудеться стажування представників ЦДЕА України та Державного центру збереження документів НАФ за напрямами: електронний документ, оцифровка документів; реставрація архівних документів. Місце проведення: м. Варшава, Республіка Польща. Програма 1. Програма 2.

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

Виставки онлайн