Новини у світі

Архів НАТО: Документи першого десятиліття існування організації викладені в мережі.

Сьогодні архів НАТО є офіційний домом для низки найбільш важливих історичних документів, пов’язаних з безпекою Європи та Північної Америки, та відкриває свої електронні сховища для широкої публіки, запускає портал «Архів НАТО он-лайн» (NATO Archives Online), як новий інструмент дослідження, що пропонує розсекречені і публічно розкриті документи НАТО.

Портал «Архів НАТО он-лайн» відкриває доступ до ключових документів, які дають цінну інформацію про діяльність Альянсу, про проблеми і дискусіях в період початку холодної війни. Документи пропонуються на двох офіційних мовах НАТО (англійською і французькою). Вони були відскановані, оцифровані і збережені у форматі PDF/A, який підтримує повнотекстовий пошук.

В даний час доступні і можуть бути безкоштовно завантажені більше 19 тисяч документів періоду першого десятиліття існування НАТО (з 1949 по 1959 роки). Колекція буде постійно розвиватися, і в найближчі місяці її поповнить додатковий контент. Очікувані надходження будуть включати додаткові розсекречені і оприлюднені документи військових структур НАТО, а також повна оцифрована колекція публікацій НАТО і плакатів.

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн