Новини у світі

Архів НАТО: Документи першого десятиліття існування організації викладені в мережі.

Сьогодні архів НАТО є офіційний домом для низки найбільш важливих історичних документів, пов’язаних з безпекою Європи та Північної Америки, та відкриває свої електронні сховища для широкої публіки, запускає портал «Архів НАТО он-лайн» (NATO Archives Online), як новий інструмент дослідження, що пропонує розсекречені і публічно розкриті документи НАТО.

Портал «Архів НАТО он-лайн» відкриває доступ до ключових документів, які дають цінну інформацію про діяльність Альянсу, про проблеми і дискусіях в період початку холодної війни. Документи пропонуються на двох офіційних мовах НАТО (англійською і французькою). Вони були відскановані, оцифровані і збережені у форматі PDF/A, який підтримує повнотекстовий пошук.

В даний час доступні і можуть бути безкоштовно завантажені більше 19 тисяч документів періоду першого десятиліття існування НАТО (з 1949 по 1959 роки). Колекція буде постійно розвиватися, і в найближчі місяці її поповнить додатковий контент. Очікувані надходження будуть включати додаткові розсекречені і оприлюднені документи військових структур НАТО, а також повна оцифрована колекція публікацій НАТО і плакатів.

Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

15 листопада 2018 року

Відбудеться навчальний семінар для працівників ЦДЕА України з метою підвищення рівня володіння державною мовою. Місце проведення: м. Київ, вул. Солом’янська, 24, ЦДЕА України, кім. 126.

12-16 листопада 2018 року

Відбудеться стажування представників ЦДЕА України та Державного центру збереження документів НАФ за напрямами: електронний документ, оцифровка документів; реставрація архівних документів. Місце проведення: м. Варшава, Республіка Польща. Програма 1. Програма 2.

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

Виставки онлайн