Новини у світі

Аутсорсинг в Україні: переваги та недоліки

Україна пропонує висококваліфікованих ІТ-спеціалістів за низьку ціну для компаній, що бажають розробляти проекти в Європі. Але в той час, коли чесність свого народу є ключовим комерційним аргументом, проблеми корупції та соціальна стурбованість залишаються. Коли британські компанії розглядають варіанти офшорингу, Індія має тенденцію бути першим портом призначення через технічний досвід та культурний зв’язок між двома країнами. Але це може змінитися з прибережними місцями розташування, такими як Україна, яка претендує на частку ринку.

Аутсорсинг розробки програмного забезпечення в Україні за оцінками виріс на 20% в 2010 році. в 2009 році в Україні 18,100 ІТ-фахівців працювали в індустрії аутсорсингу. Ця цифра збільшилася на 2400 у минулому році.

Плюси і мінуси аутсорсингу в Україні

Макс Іщенко, засновник інтернет-спільноти для розробників в країні, каже, в Україні велика кількість програмістів, але відносно низький попит на них. Іщенко про мінуси аутсорсингу в Україні: “Одна з проблем – у середньому, досить низький рівень знання англійської мови”. Програмісти, як правило, мають гарну освіту в галузі математики чи фізики, тому вони можуть вирішувати проблеми, які є технічно складними.

Крістоф Лемоне, головний директор з технологій британського мобільного застосування компанії Chartsnow, замовні розробки програмного забезпечення в Україні погоджується, що спільний підхід є єдиним шляхом до успіху. Лемоне витрачає близько 70% свого часу, контролюючи роботу над проектом в країні.

“Від початку я був абсолютно проти ідеї виходу з Швейцарії та чув багато історій про невдалі проекти, але компанія була запущена при кращому співвідношенні ціни та якості з нашими обмеженими ресурсами”.

Торбен Майгаард, засновник та власник датської аутсорсингової компанії Ciklum, сказав, що ключ до успіху – розглядати клієнта як керівника проекту. Клієнт несе відповідальність за успіх і приймає остаточне рішення, “Ми пропонуємо клієнту” прозорість” [відсутність якої] є класичною проблемою аутсорсингової фірми.

Майгаард обрав для бази Ciklum основний аутсорсинг операцій в Україні після розгляду інших варіантів у Східній Європі. “Труд так набагато дешевший. Я подивився на країни Балтії та вирішив, що вони занадто малі, і приєднаються до ЄС, який збільшить витрати”.

Вартість кваліфікованої праці

Зростання технічної експертизи та попит на розробників призвів до збільшення витрат на оплату праці. За даними Європейської бізнес-асоціації щомісячний дохід ІТ-спеціалістів в Україні з 2010 року збільшився від 300 $ до 1500 $. У 2005 році заробітна плата була всього 500 $.

Зі збільшенням попиту на розробників заробітна плата, ймовірно, продовжить підвищуватися. І скорочення зарплати не кращий варіант, так як це може призвести до витоку спеціалістів за кордон. За даними Європейської бізнес-асоціації в Україні в даний час не вистачає 6000 робочих місць для ІТ-фахівців.

Звичайно, попит на технічну експертизу в Україні, схоже, збільшується. Дмитро Претаев, провідний розробник в Ciklum, говорить, що у нього було близько 30 пропозицій по роботі за останні чотири місяці. “Я не хотів їхати за кордон, тому що це мій дім і мені тут комфортно”, сказав він.

Мікаел Берг-Хансен, посол Данії в Україні з 2009 року, сказав: “Кожен день йде боротьба між старою і новою системою”. Корупція тут, яка стала частиною культури. Кращий спосіб боротьби з цим для західного бізнесу приїхати сюди для інвестування.

Назрівають зміни, сказав він. “Я б не виключив можливість соціальної стурбованості подібний до того, що сталося в Північній Африці та на Близькому Сході – ситуації, за якими дуже ретельно стежить уряд.

Найбільший актив країни складається з освічених молодих людей. “Багато хто говорить англійською мовою і володіє комп’ютером. Компанії наймають молодь, і тому процвітають”, говорить Берг-Хансен.

Про висококваліфікованій труд, який все ще набагато дешевший ніж у Західній Європі він говорить, що в цьому відношенні велика нагорода для компаній охочих вести бізнес в Україні: “Ви повинні бути дуже стійким в бізнесі, щоб зробити його тут, це також стосується багатьох країн з економікою, що розвивається”.

news.yahoo.com

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн