Click to listen highlighted text!

У Сараєво під час демонстрацій пошкоджено Державний архів Боснії та Герцеговини.

07 лютого 2014 року під час демонстрації у місті Сараєво було пошкоджено будівлю Президентської Адміністрації. Особливої великої шкоди завдано Державному архіву Боснії і Герцеговини, який розташовується у Адміністрації з моменту свого створення в 1947 році. Були розбиті вікна та знищено майно, що використовується для повсякденної діяльності.

Справжня трагедія виникла, коли в полум’ї опинилося сховище 1, в якому зберігаються найстаріші та найважливіші архівні документи – від Османського періоду і до кінця Другої світової війни. Там же зберігається колекція подарунків і покупок, колекція особистих справ, фонд Палати з прав людини Боснії і Герцеговини. Загалом в Архіві міститься 40 000 документів, мікрофільми з різних архівів, копії архівів Відня, звіти Комісії з встановлення військових злочинів під час Другої світової війни, архів Вищої школи шаріату суддів у Боснії та Герцеговини.

Пожежу погасили, але окремі загоряння все ще повторюються тому у будівлі чергують пожежники.
Документи, яких оминуло полум’я облили водою, тому справжні масштаби цієї трагедії будуть відомі тільки через кілька днів.

Анонси

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!