Click to listen highlighted text!

У Сараєво під час демонстрацій пошкоджено Державний архів Боснії та Герцеговини.

07 лютого 2014 року під час демонстрації у місті Сараєво було пошкоджено будівлю Президентської Адміністрації. Особливої великої шкоди завдано Державному архіву Боснії і Герцеговини, який розташовується у Адміністрації з моменту свого створення в 1947 році. Були розбиті вікна та знищено майно, що використовується для повсякденної діяльності.

Справжня трагедія виникла, коли в полум’ї опинилося сховище 1, в якому зберігаються найстаріші та найважливіші архівні документи – від Османського періоду і до кінця Другої світової війни. Там же зберігається колекція подарунків і покупок, колекція особистих справ, фонд Палати з прав людини Боснії і Герцеговини. Загалом в Архіві міститься 40 000 документів, мікрофільми з різних архівів, копії архівів Відня, звіти Комісії з встановлення військових злочинів під час Другої світової війни, архів Вищої школи шаріату суддів у Боснії та Герцеговини.

Пожежу погасили, але окремі загоряння все ще повторюються тому у будівлі чергують пожежники.
Документи, яких оминуло полум’я облили водою, тому справжні масштаби цієї трагедії будуть відомі тільки через кілька днів.

Анонси

23-24 вересня 2021 року

В режимі онлайн відбудеться 6-а Міжнародна наукова конференція «Архівознавство, джерелознавство – тенденції та виклики», організатором якої є Національний архів  Грузії. Реєстраційна форма. Детальніше.

5-7 жовтня 2021 року

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”. Місце проведення:  м. Київ, Голосіївський пр., буд. 3, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Інформаційний лист.

19-22 жовтня 2021 року

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 року.

Жовтень 2025 року

Міжнародна рада архівів (МРА) повідомляє, що її Конгрес 2025 року відбудеться у жовтні в Барселоні (Каталонія, Іспанія). Організаторами конгресу виступлять МРА, уряд Каталонії, місто Барселона та Товариство каталонських архівістів та менеджерів з діловодства.

Всі анонси

Виставки онлайн

Клацніть для прослуховування виділеного тексту!