У Сараєво під час демонстрацій пошкоджено Державний архів Боснії та Герцеговини.

07 лютого 2014 року під час демонстрації у місті Сараєво було пошкоджено будівлю Президентської Адміністрації. Особливої великої шкоди завдано Державному архіву Боснії і Герцеговини, який розташовується у Адміністрації з моменту свого створення в 1947 році. Були розбиті вікна та знищено майно, що використовується для повсякденної діяльності.

Справжня трагедія виникла, коли в полум’ї опинилося сховище 1, в якому зберігаються найстаріші та найважливіші архівні документи – від Османського періоду і до кінця Другої світової війни. Там же зберігається колекція подарунків і покупок, колекція особистих справ, фонд Палати з прав людини Боснії і Герцеговини. Загалом в Архіві міститься 40 000 документів, мікрофільми з різних архівів, копії архівів Відня, звіти Комісії з встановлення військових злочинів під час Другої світової війни, архів Вищої школи шаріату суддів у Боснії та Герцеговини.

Пожежу погасили, але окремі загоряння все ще повторюються тому у будівлі чергують пожежники.
Документи, яких оминуло полум’я облили водою, тому справжні масштаби цієї трагедії будуть відомі тільки через кілька днів.

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн