У Сараєво під час демонстрацій пошкоджено Державний архів Боснії та Герцеговини.

07 лютого 2014 року під час демонстрації у місті Сараєво було пошкоджено будівлю Президентської Адміністрації. Особливої великої шкоди завдано Державному архіву Боснії і Герцеговини, який розташовується у Адміністрації з моменту свого створення в 1947 році. Були розбиті вікна та знищено майно, що використовується для повсякденної діяльності.

Справжня трагедія виникла, коли в полум’ї опинилося сховище 1, в якому зберігаються найстаріші та найважливіші архівні документи – від Османського періоду і до кінця Другої світової війни. Там же зберігається колекція подарунків і покупок, колекція особистих справ, фонд Палати з прав людини Боснії і Герцеговини. Загалом в Архіві міститься 40 000 документів, мікрофільми з різних архівів, копії архівів Відня, звіти Комісії з встановлення військових злочинів під час Другої світової війни, архів Вищої школи шаріату суддів у Боснії та Герцеговини.

Пожежу погасили, але окремі загоряння все ще повторюються тому у будівлі чергують пожежники.
Документи, яких оминуло полум’я облили водою, тому справжні масштаби цієї трагедії будуть відомі тільки через кілька днів.

Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

15 листопада 2018 року

Відбудеться навчальний семінар для працівників ЦДЕА України з метою підвищення рівня володіння державною мовою. Місце проведення: м. Київ, вул. Солом’янська, 24, ЦДЕА України, кім. 126.

12-16 листопада 2018 року

Відбудеться стажування представників ЦДЕА України та Державного центру збереження документів НАФ за напрямами: електронний документ, оцифровка документів; реставрація архівних документів. Місце проведення: м. Варшава, Республіка Польща. Програма 1. Програма 2.

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

Виставки онлайн