Новини у світі

Електронний архів Нової Зеландії: нестандарте мислення

Важливим етапом для спеціалістів Державного електронного архіву Нової Зеландії стала успішна передача перших об’єктів на архівне зберігання. Цей процес став не такий простий, як переміщення оцифрованих матеріалів з одного місця в інше. До архіву передано велику кількість матеріалів із земельного кадастру Нової Зеландії, а також новозеландська колекція військового мистецтва – в цілому 33 терабайта. Спочатку деякі файли були відкинуті, як не сумісні з можливостями електронного архіву. Отримана структура файлу не відповідала «правилам» стандартного TIF-файлу. Довелося створити процес, який забезпечив передачу і прийняття даних в систему, і який не склав труднощів для архіву і був простий для клієнтів. Помилки в файлах ставлять під сумнів можливості архіву щодо забезпечення їх довгострокового зберігання. Щоб сприяти ефективному державному управлінню, архів повинен гарантувати, що інформація ,яка зберігається залишається доступною.

В рамках цього процесу електронний архів проводить консультації із закордонними архівами щодо своєї політики, а також переймає їх досвід. На цей рік заплановано ще п’ять тестових надходжень електронних документів від державних органів, що буде мати вирішальне значення для перевірки і вдосконалення політики.

Програма створення Державного електронного архіву була профінансована урядом з бюджету 2010 року на суму 12,6 млн. дол. для стабільної та безпечної роботи системи зберігання, забезпечення надійної безпеки та доступу до важливої державної електронної інформації. Крім створення архіву, проект включає в себе впровадження процесів та політик, які дозволяють застосовувати електронну архівацію у діловій практиці.

http://archives.govt.nz

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

24 вересня 2020 р.

Європейська Комісія організує вебінар на тему eArchiving: Transform the way you preserve data (eArchiving: перетворіть спосіб збереження даних), на якому буде презентовано набір програмних інструментів Database Preservation Toolkit (DBPTK) від розробника @KEEPSOLUTIONS, призначений для зберігання реляційних баз даних у стандартному архівному форматі. Вебінар відбудеться у межах циклу семінарів, що проводить  Європейська Комісія на власному майданчику протягом 2020 року. Час проведення – 10:00-11:15. Реєстрація

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн