Новини у світі

Електронний архів Нової Зеландії: нестандарте мислення

Важливим етапом для спеціалістів Державного електронного архіву Нової Зеландії стала успішна передача перших об’єктів на архівне зберігання. Цей процес став не такий простий, як переміщення оцифрованих матеріалів з одного місця в інше. До архіву передано велику кількість матеріалів із земельного кадастру Нової Зеландії, а також новозеландська колекція військового мистецтва – в цілому 33 терабайта. Спочатку деякі файли були відкинуті, як не сумісні з можливостями електронного архіву. Отримана структура файлу не відповідала «правилам» стандартного TIF-файлу. Довелося створити процес, який забезпечив передачу і прийняття даних в систему, і який не склав труднощів для архіву і був простий для клієнтів. Помилки в файлах ставлять під сумнів можливості архіву щодо забезпечення їх довгострокового зберігання. Щоб сприяти ефективному державному управлінню, архів повинен гарантувати, що інформація ,яка зберігається залишається доступною.

В рамках цього процесу електронний архів проводить консультації із закордонними архівами щодо своєї політики, а також переймає їх досвід. На цей рік заплановано ще п’ять тестових надходжень електронних документів від державних органів, що буде мати вирішальне значення для перевірки і вдосконалення політики.

Програма створення Державного електронного архіву була профінансована урядом з бюджету 2010 року на суму 12,6 млн. дол. для стабільної та безпечної роботи системи зберігання, забезпечення надійної безпеки та доступу до важливої державної електронної інформації. Крім створення архіву, проект включає в себе впровадження процесів та політик, які дозволяють застосовувати електронну архівацію у діловій практиці.

http://archives.govt.nz

Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

6 грудня 2018 року

Відбудеться відкрита дискусія на тему: «Проблемні питання дотримання авторських та суміжних прав у діяльності державних архівів».
Місце проведення: конференц-зал ЦДАМЛМ України (м. Київ, вул. Володимирська, 22А).
Початок об 11.00.
Анкета учасникаДетальніше

Виставки онлайн