Новини ЦДЕА України

У Центральному державному електронному архіві України відбулася розширена робоча нарада з обговорення планових тем «Порядок доступу державних архівів до електронних документів, що знаходяться на зберіганні у Центральному державному електронному архіві України» (керівник розробки – головний спеціаліст сектора використання інформації документів ЦДЕА України О. В. Загородній, співвиконавець – заступник директора ЦДАВО України О. Б. Берковська) та «Облік і описування електронних документів у центральних та місцевих архівах. Інструкція» (керівник розробки – начальник відділу забезпечення збереженості та обліку ЦДЕА України А. О. Стеценко, співвиконавець – заступник директора ЦДАВО України – головний зберігач фондів А. В. Обжелян). Окрім виконавців зазначених тем, у зустрічі взяли участь начальник відділу інформаційних технологій Укрдержархіву Ю. І. Забенько та заступник директора ЦДЕА України Ю. С. Ковтанюк.

Учасники наради зосередились на одному із ключових питань, що впливає на виконання зазначених планових тем і подальшу архітектуру інформаційної системи ЦДЕА України – це автоматизація обліку електронних документів. В процесі обговорення було запропоновано декілька підходів до побудови системи взаємодії центральних та обласних архівів з ЦДЕА України. За результатами наради було вирішено продовжити обговорення зазначеного питання.

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

24 вересня 2020 р.

Європейська Комісія організує вебінар на тему eArchiving: Transform the way you preserve data (eArchiving: перетворіть спосіб збереження даних), на якому буде презентовано набір програмних інструментів Database Preservation Toolkit (DBPTK) від розробника @KEEPSOLUTIONS, призначений для зберігання реляційних баз даних у стандартному архівному форматі. Вебінар відбудеться у межах циклу семінарів, що проводить  Європейська Комісія на власному майданчику протягом 2020 року. Час проведення – 10:00-11:15. Реєстрація

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн