Новини у світі

В Чехії стартував проект створення національного електронного архіву

9 лютого 2011 року Міністерство внутрішніх справ Чехії офіційно запустило проект створення національного електронного архіву в рамках виконання «стратегії для ефективного державного управління і “розумного” управління у період 2007-2015 рр.»

Національний електронний архів забезпечить надійне та захищене зберігання електронних документів, а також надаватиме доступ до них. Проект є відповіддю на зростаючий суспільний інтерес в отриманні віддаленого доступу до інформації і забезпечить доступ до збережених документів з одного місця за значно коротший час, ніж будь-коли. Це також економить час та гроші. Таким чином, проект дозволить впоратися з очікуваним величезним зростанням електронних документів, що створюються державним і приватним секторами.

Проект буде реалізовано з використанням самих передових і інноваційних технологій, та буде сприяти поліпшенню навичок і конкурентоспроможності постачальників послуг та персоналу партнерів за проектом.

Проект національного електронного архіву був запущений заступником міністра внутрішніх справ з питань державного управління, законодавства та архівної служби Франтішек Вавера, і директором Національного архіву Євою Драшаровою. Франтішек Вавера сказав: «Я переконаний, що національний цифровий архів необхідний. Без цього, всі вихідні дані, що отримуються на виході орієнтованих на електронну видачу проектів (таких, як зареєстрована електронна пошта, CzechPOINT тощо), довелося б роздруковувати, а так ми заощадимо тонни паперу. Я хотів би подякувати всім, хто брав участь у підготовці проекту протягом семи років».

Проект національного електронного архіву виник на основі загальних послуг електронного уряду, яка є частиною концепції урядового документа під назвою «The Smart Administration». Це підтримує й інші проекти націлені на краще управління за допомогою фінансової підтримки ЄС в 2007-2015 р. – Integrated Operational Programme та оперативну програму Human Resources and Employment.

Проект планується завершити у грудні 2013 року. Проект буде розгорнуто в головному офісі Chodovec в Празі з резервним сховищем на півдні Чеської Республіки.

Джерело: www.epractice.eu

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

24 вересня 2020 р.

Європейська Комісія організує вебінар на тему eArchiving: Transform the way you preserve data (eArchiving: перетворіть спосіб збереження даних), на якому буде презентовано набір програмних інструментів Database Preservation Toolkit (DBPTK) від розробника @KEEPSOLUTIONS, призначений для зберігання реляційних баз даних у стандартному архівному форматі. Вебінар відбудеться у межах циклу семінарів, що проводить  Європейська Комісія на власному майданчику протягом 2020 року. Час проведення – 10:00-11:15. Реєстрація

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн