Новини у світі

Угорщина створює Національний цифровий архів

Найважливішим завданням нового Національного цифрового архіву Угорщини (MaNDA) стане ведення обліку та надання в цифровому форматі кожної одиниці культурної спадщини країни, заявив днями Міністр культури Угорщини Геза Сёч (Geza Szocs).

За словами міністра, парламент схвалив поправки до національного закону про фотодокументи та музеї, що дозволить перетворити Національний архів фотодокументів в MaNDA.

За останні роки за державної підтримки було оцифровано значну кількість контенту з культури, проте велика частина цих даних недоступна широкій громадськості. Крім того, файли з даними зберігаються в закритих системах, які часто несумісні один з одним.

Завдання MaNDA полягає в тому, щоб надати широкий доступ до цих матеріалів в інформаційних та освітніх цілях, використовуючи єдиний інтерфейс, а також оцифрувати нові, ще не опрацьовані документи, пояснив Геза Сёч.

Іншим важливим завданням стане надання більшого обсягу угорського контенту для Європеани, європейського культурного порталу, який на сьогоднішній день містить 14 млн. документів, з яких лише 0.09% належить до Угорщини.

Голова Департаменту цифрового архіву при Міністерстві національних ресурсів Угорщини заявив, що пілотну версію нового інтернет порталу MaNDA планується завершити в другій половині 2011 р.

Першим етапом розвитку MaNDA стане розробка пошукової системи цифрових метаданих, здатної надавати пошукові результати на центральному порталі. У майбутньому планується, що MaNDA буде також виконувати функцію методологічного центру, створюючи стандарти по оцифруванню.

www.caboodle.hu

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн